Požírání trávy a zvracení


Naše fena německého ovčáka občas požírá trávu a následně potom zvrací. Je to normální, nebo to může znamenat nějakou zdravotní komplikaci?

 

Obecně by se dalo říct, že je to normální reakce organismu. Jestliže se to děje jen jednou za čas, nemusíte situaci nijak řešit. Psi velmi často požírají „ostré“ druhy trávy (nejčastěji ostřici) a následně ji i s obsahem žaludku vyzvrací. Tělo se tímto způsobem čistí a zbavuje nestrávených zbytků potravy, případně i cizích předmětů (kusy klacíků, hraček aj.). Někdy psi zvracejí také z hladu a tráva jim usnadňuje zvracení žaludečních šťáv. Proto je vhodnější krmnou dávku rozdělit na dvě porce (např. ráno podat 1/3 množství krmiva a večer pak zbývající 2/3), zařadit můžete také menší svačinky. Pokud se zvracení opakuje častěji (několikrát do týdne), může se jednat o dietní chybu. Pro jistotu konzultujte stávající jídelníček psa s veterinářem a případně ho upravte. Vaší fence nemusí sednout podávané granule, nebo v případě syrové stravy například některé druhy kostí. Proto je vhodné zvýšit poměr lehce stravitelných potravin a v případě krmení podle BARFu také upravit druhy kostí. Důležité je zkrmovat kosti obalené masem. Holé kosti mohou způsobovat zdravotní problémy (zácpy až poranění žaludku nebo střeva). Pokud je zvracení častější nebo se pravidelně opakuje delší časové období, vždy navštivte veterináře, aby psa vyšetřil a případně nasadil odpovídající léčbu!


Vanda Ročková
Aktualizováno: 25.1.2014 14:29:32
Napsáno: 25.1.2014 14:26:29

Forum.

6.2.2014

juryna

hmm,zajímavé.to o čištění organismu vímale že to zvracení patří k tomu,jsem netušila.díky

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz