Nechutenství u štěňat


Pokud jste si přivezli domů nový přírůstek, někdy se stává, že štěně odmítá předkládané krmivo. Jedním z důvodů je stres, protože pro malého chlupáče, který byl zvyklý na krmení se svými sourozenci, může být přechod na krmení o samotě problematický. Jednou z možností, jak překonat toto období, aby nedošlo k „rozmazlení“, jsou homeopatické léky.

 

Jaké vybrat?

 

Lycopodium clavatum

Štěňátko se nasytí pár sousty, nejraději by uždibovalo po trošičkách celý den. Jsou to typy mláďat, jež se podřídí dominantnímu jedinci, ale pokud cítí slabšího, chovají se nadřazeně. Často trpí nadýmáním. Ředění 9 CH 1-2krát denně.

 

Arsenicum album

Jedná se o jedince, kteří byli zvyklí na jiný stereotyp a změna jim činí potíže. Jsou zimomřiví, hubení, odmítají potravu, často jsou žízniví. Ředění 15 CH 1krát denně.

 

Natrum muriaticum

U štěňat se žravost střídá s nechutenstvím, které převažuje. Často se objevuje smutek po odchodu z původní smečky. Mnohdy se jedná o jedince nedůvěřivého k cizím lidem, tedy i k novému majiteli. Nejsmutnější bývá dopoledne. Ředění 15-30 CH 2-3krát týdně.

 

Ignatia amara

Většinou je to smutný jedinec, který trpí trávicími problémy, nechutenstvím ze smutku. Rozveselí se hrou nebo rozptýlením. Často jsou pozorovatelné hluboké nádechy a výdechy, kdy jedinec jakoby vzdychá. Ředění 15 CH 1krát denně nebo obden.

 

Zdroj: Poznáváme homeopatii, Jak šetrně léčit psy a kočky, MVDr. Michaela Švaříčková, MVDr. Václav Holzbauer, Grada, www.grada.cz

 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 6.5.2014 22:25:25
Napsáno: 6.5.2014 22:11:15

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz