Jak u psa vyvolat zvracení?


Pozřel váš pes něco, co by mu mohlo ublížit? Když jde o zdraví, často rozhodují minuty, proto je dobré vědět, jak se v akutní situaci chovat.

 

V případě, že pes pozřel něco podezřelého, co by pro něj mohlo být toxické, nebo když víte, že do sebe nasoukal nějakou nestravitelnou věc (např. moje fena jednou spořádala celou plastovou krabičku od pochoutkového salátu, kterou našla venku pohozenou u popelnic), je na místě poskytnout mu první pomoc. Musíte vyvolat zvracení. Pomocí injekční stříkačky nalijte psovi do tlamy cca 1-3 dcl peroxidu vodíku (3% na rány zředěný vodou 1:1). Podejte cca 1 dcl na 10 kg psa. Jestliže do 5 minut nedojde ke zvracení, můžete podat ještě jednu dávku.

Ovšem pozor, peroxid nepodávejte v případě, že pes pozřel kyselinu nebo zásady. V tomto případě podejte mléko nebo jedlý olej. Zvracení nevyvolávejte rovněž v případě, že pes ztrácí vědomí nebo je v šoku. V každém případě je však nutné vyhledat okamžitě veterinárního lékaře.

 

Zdroj: MVDr. Jana Kočová. Výmarský ohař, historie- chov – výcvik, Mladá fronta, 2016


Vanda Ročková
Aktualizováno: 21.6.2016 20:21:45
Napsáno: 21.6.2016 20:21:28

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz