Statistika: Kolik lidí psům vaří?


Přes 70 procent českých majitelů psů kupuje svému psovi buď suché krmivo (38,6 procent), konzervu (18,7 procent) nebo jednorázové krmivo (13,3 procent). Jen necelých 16 procent Čechů svým psím miláčkům vaří. Ukázal to průzkumu, který pro společnost Butcher’s Pet Care realizovala společnost Sanep mezi majiteli psů v České republice. Přes 78 procent dotázaných se domnívá, že suché krmivo společně s konzervami a „lidským jídlem“ poskytuje všechny nezbytné výživové složky stravy pro jejich psa.

 

Statistika odpovědí na otázku:“Jaký typ stravy váš pes konzumuje?“

 

Stejný průzkum byl proveden i na Slovensku, kde výsledky potvrdily podobný postoj jako u českých majitelů psů. Téměř 18 procent Slováků svým psím miláčkům vaří, 35,3 procent dotázaných kupuje svému psovi suché krmivo, 20,6 procent konzervu a 8,8 procent upřednostňuje jednorázové krmivo.

 

Průzkum provedla společnost Sanep v listopadu minulého roku mezi 17 348 majiteli psů v České republice a 4 359 majiteli psů na Slovensku pro společnost Butcher’s Pet Care.


Vanda Ročková
Aktualizováno: 4.3.2012 12:09:08
Napsáno: 4.3.2012 12:06:58

Forum.

4.3.2012

Tezeza

To je až k nevíře že sou češi tak líní a ani svým miláčkům nejsou schopni uvařit zdravou psí dobrotu já mému pejskovi sice taky kupuji granule ale vařím mu velice často.

16.3.2012

Petra

to není o lenosti ... například já mám ještě kočky, děti, velký dům a zahradu ... a strava pro psa není jen o uvaření kousku masa ... takže když se chci věnovat dětem i mazlíčkům ... radši oželím vaření "zdravé psí dobroty" ... navíc kvalitní granule kombinované s kvalitními konzervami jsou komplexní stravou doporučovanou i veterináři

31.7.2013

Leo

Jiné-BARF.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz