Pověry v krmení štěňat


Kvalitní krmení je naprostým základem správného růstu a vývinu psa. Podávání vyvážené stravy, obzvlášť v období růstu, je pro zdraví psa stěžejní. Můžete tak předejít řadě zdravotních komplikací. Proto nedejte na rozšířené fámy, které mezi pejskaři kolují…

 

Jez, co hrdlo ráčí… 

Jednou z častých pověr je ta, že štěňata by v období růstu měla žrát tolik, kolik chtějí. Jsou přece ve vývinu a potřebují mít dostatek živin. Pozor, toto tvrzení je nejen nepravdivé, ale může být i nebezpečné.

Fáze růstu je z hlediska výživy náročným obdobím. Než se štěně změní v dospělého psa, 15x až 40x znásobí svoji porodní hmotnost, prodělá růst mléčných zubů a následnou výměnu chrupu za trvalý. Nesprávná výživa v tomto období může poznamenat zdraví psa na celý život. Co v tomto čase zanedbáte, nelze už nikdy napravit!

Bylo prokázáno, že rychlý váhový přírůstek a vysoká hmotnost v období růstu zvyšuje riziko rozvoje dysplazie kyčelních a loketních kloubů. Štěňata a mladé psy krmte proto přiměřeně a doporučenou denní krmnou dávku samovolně nezvyšujte. Tím, že psa budete krmit spíš střídměji, můžete zlepšit jeho budoucí zdravotní stav. Zajistěte přísun všech potřebných výživných látek, ale zamezte vysokému přísunu energie a následnému tloustnutí. Nadměrná hmotnost štěněte, která je důsledkem nevhodné výživy, vede v období kolem 5. - 6. měsíce věku k velké zátěži pohybového aparátu - především kostí, vazů a šlach. U psa se pak mohou objevit prošláplé packy (tzv. medvědí tlapy), kulhání, dysplazie kyčelního kloubu a postojové abnormality. Na vývoj onemocnění má vliv především genetika (výběr zdravých rodičů), prostředí a výživa. Pozvolný a vyrovnaný růst je nutný k tomu, aby se rostoucí kosti stačily sytit vápníkem a nevytahovaly se do délky a nezůstaly tenké a špatně rostlé. Vyroste-li pes příliš rychle, jeho kosti a klouby nemají dobrý základ a navíc je na ně pes brzy příliš těžký, což vede k poruchám vývoje kloubů.

 

Malí obříci

Samostatnou kapitolou je krmení štěňat velkých plemen. Hlavní problém spočívá v udržení optimální rychlosti růstu. Pokud je krmná dávka nadměrně energeticky bohatá, dochází u štěněte k růstu velmi rychlému. To ale může vést k tomu, že kosti i při dostatku všech stavebních látek nestačí tvořit pevnou a dostatečně silnou kostní tkáň. Následkem je deformita a bolestivost končetin. S tím se veterináři setkávají nejčastěji u psů krmených klasicky (doma připravené krmivo) při nadměrném přísunu energetických složek (tuky a sacharidy). Stejný problém může nastat ale i při krmení granulemi, a to zejména při špatném výběru receptury (například podávání krmiva pro psy v zátěži, které je bohaté na energii; krmením se stejným obsahem energie a bílkovin jako u štěňat malých plemen), nebo při překrmování (i správně vybrané krmivo může v nadbytečném množství způsobovat problémy). Nadváha neúměrně zatěžuje kostru a pohybový systém (pozor také na nadměrné podávání pamlsků). Psa rovněž zbytečně nepřetěžujeme při výcviku. Tzv. růstové problémy souvisejí právě nejvíce s pohybovým aparátem. Důsledkem bývají kulhající psi, prošláplá zápěstí, špatný chrup. Někdy se díky tomu projeví již zmiňovaná dysplazie loketního nebo kyčelního kloubu apod. Nejvyšší nároky na kvalitu stravy má štěně ve věku 2. až. 6. měsíců stáří, ale budete-li krmit velká plemena alespoň do 18. měsíce kvalitní stravou s přídavkem kloubních preparátů (např. Alavis), vše se vám vrátí ve vzhledu, zdraví a dobrém pohybu u dospělého psa. Chyby ve výživě mladého rostoucího psa jsou později v podstatě nenapravitelné. Samozřejmě mnoho ovlivňuje i genetická dispozice, ale správná výživa je základ.

 

Vápník na kosti

Další velmi rozšířenou pověrou je ta, že štěňata musí být přikrmována vápníkem, aby se jim dobře vyvíjely kosti. Pokud krmíte své štěně kompletní suchou stravou, tak většinou žádný vápník přidávat nemusíte. Obsah všech důležitých složek bývá navržen tak, aby optimálně zajistil psí potřeby. Přídavek může naopak uškodit. Diskutuje se například o souvislosti nadbytečného podávání vápníku a vznikem dysplazie kyčelních kloubů. U štěňat, která jsou krmena pouze kvalitními granulemi, nemá smysl podávat další kalciové přípravky a jiné minerály. Jestliže štěně dostává příliš mnoho kalcia, hrozí mu např. i osteochondróza

Pokud své štěně krmíte doma připravenou stravou, měl by být samozřejmě dostatečný přísun vápníku zajištěn. Při dlouhodobém krmení stravou, která je založené převážně na mase, může dojít k výraznému nepoměru mezi fosforem a vápníkem v krmné dávce, neboť maso obsahuje značné množství fosforu a jen velmi málo vápníku. V těchto případech je tedy nutné vápník dodávat. Dejte si však pozor na preparáty, které obsahují také vitamín D, aby nedošlo k jeho předávkování. Jak dlouhodobý nedostatek tak i přebytek vápníku a vitamínu D v krmné dávce způsobuje u štěňat zdravotní problémy. Obdobná situace nastává, jestliže je ke kompletnímu krmivu přidáváno maso, tedy vlastně nadbytek fosforu. Při vyplavování z organismu s sebou bere i vápník, což může vést až k odvápnění.

Ovšem v úvahu bychom měli brát i individuální potřeby každého jedince. Stejně jako u lidí, platí i u psů jisté odlišnosti - každý pes je zkrátka jiný. V množství vápníku na kg krmiva se liší i jednotlivé značky granulí. Velmi zajímavý článek o množství vápníku a fosforu ve stravě si můžete přečíst zde.

 

Kolikrát denně krmit?

Do věku 3-4 měsíců se doporučuje krmit 4x denně. Od 4 do 6 měsíců krmte 3x denně. Od 6 měsíců do 1 roku podávejte stravu 2x denně. Od jednoho roku stačí krmit 1x denně nebo rozdělit na ranní a večerní porci. Z hlediska prevence torze žaludku (přetočení žaludku) je lepší krmit psa (obzvlášť velká plemena) dvakrát denně, např. ráno 1/3 denní krmené dávky a večer pak zbylé 2/3.

-vr-


Vanda Ročková
Aktualizováno: 11.4.2010 19:13:33
Napsáno: 11.4.2010 19:07:20

Forum.

Vložit príspěvěk

14.5.2010

Petr

Kolikrát krmit jsem se dozvěděl, ale kolik, to nepíšete. Koncem května si jdem pro fenku RTW a budu to řešit. Budou jí 2 měsíce. Jinak díky za tyto stránky, jsou super. Petr

15.5.2010

vanda

Nemůžu napsat kolik, když pro každou váhovou kategorii psů je to jinak... Pokud budete krmit granulemi, dozvíte se potřebné údaje na etiketě.

25.5.2010

Zdeněk

Já nevím ale mě se osvědčilo krmit i v pozdějším věku 3x denně. Dokonce mám podezření že 1x denně je pro pohodlnost páníčka a ne pro pohodlí psa.

25.6.2010

Tina

Krmit psa 3x denně i v pozdějším věku vede k nadváze!!!!!!!!!! Nikomu bych to nedoporučovala.

19.7.2010

Lenka

dnes jsem si byla pro štěně knirače malého..je mu 6 týdnů,zatím jsem mu dala jen piškoty s mlékem a nevím jestli mu mám ty granule namáčet a prosím o radu jaká strava je ještě pro něj vhodná.předem děkuji

27.7.2010

Rosťa

royal canin junior

13.8.2010

Janmurx

Máme 7 týdenní holčičku pittbula, čím a jak často máme krmit?? Děkuji

24.8.2010

Veru

Krmit psa třikrát denně rozhodně k nadváze nevede, zvláště u velkých plemen je to dokonce i lepší, než jen dvakrát. Já jsem měla RR a krmila jsem ho třikrát denně a byl v perfektní kondici a měl i skvělou váhu.

2.9.2010

Míša

Mám doma 8týdenního labradora. Váží 7kg,nevím,jestli je to hodně nebo ne,ale veterinářka říkala,že je docela tlustý a že na kilo váhy by měl dostávat 10g granulí,takže cca 70-100g denní dávka.On dokáže zbaštit 290g.Krmím ProPlanem puppy large robust,kde doporučují 105-230g pro věk 1,5-3měsíce a danou váhu v dospělosti. Spí venku v boudě,na procházky se mu zatím moc nechce,ale na zahradě dovádí o stošest. Jaká denní dávka by byla akorát,abych mu nezpůsobila nějaké zdravotní potíže,ale ani aby neměl nedostatek?120g denní dávka?Díky za rady

6.9.2010

zdenka

dobry den ,mam prozbu.koupila jsem si sharpei a chci se zeptat jesti staci davat jen granule.nekde jsem slysela,ze je dobry davat stenatum pacholiky a vajicka kvuli rustu a srti,diky za odpovede

15.9.2010

anna

dobrý den, mám podobný dotaz jako míša. mám 3.měsiční fenku zlatého retrievra a krmím pro planem, kde je uvedeno do 4 měsíců dávat psům s váhou v dospělosti 25-35kg maximálně 230g, což mi příjde ale opravdu málo. dávám jí 350g i více, tlustá mi nepříjde, ale mám strach,abych ji nepřekrmovala a později neměla problémy s klouby,retrievři jsou na to náchylní.. díky za rady :)

19.9.2010

Eva

Jestli štěně trpí nadváhou poznáte podle žeber, pokud jsou dobře hmatatelná, tak se není čeho bát, pokud je jde špatně nahmatat nebo vůbec, tak by bylo na místě dávku malinko snížit. Nejlépe by ale stav Vašeho štěňátka posoudil veterinář, protože trošku tuku navíc prckům nevadí, ale nesmí ho být zase hodně, aby neohrožoval vývin kloubů. Obecně ale platí, že dávky na obalech krmiva jsou pouze orientační, majitel by měl přihlížet na zdrav. stav a kondici psa. Příjemný víkend

30.9.2010

Honza

Dobrý den, mam 4. měsíční fenku zlatého retrievra a váží 16kg. Chci se zeptat zda je její váha v normě. Krmím super prémiovým krmiven značky Caldor cca.450g denní dávky.Má někdo zkušenost s tímto krmivem? Díky za rady.

23.1.2011

Alena

Prosím mám dotaz.. mám 7 týdenní štěňátko jorkšíra.. Dávám jí granule, tak jak mi bylo řečeno od pána jak jsem si pejska kupovala.. 3x denně, ale připadá mi, že málo jí...má dostávat 1 polévkovou lžíci ráno, pak v poledne a pak večer, ale nesní to.....vadí to? nebo mám zkusit udělat něco jiného? Děkuji moc :-)

6.6.2011

Věra

Dobrý den, máme tříměsíčního křížence. Dostával pětkrát za den jídlo, byl zvyklý hlavně na mléko a piškoty, občas mléko s rohlíkem - tak jej krmil původní majitel. Občas jsme mu přidali i konzervu pro štěňata s rohlíkem neb o rýží. Pak začal zvracet, tak jsme množství porcí snížili na tři denně, mezitím mu děti dopřejí nějaký pamlsek :-))Podle granulí, kapsiček i konzerv, ze kterých jsem vycházela pro dávku na jedno krmení, mi to ale přijde málo. Jak poznám, jestli mu to stačí nebo ne? Dá se řídit i u psa četností "stolice" , zda je množství stravy dostačující?

14.7.2011

Renata

Dobrý večer, rady jsme si přečetli, štěňátka RR krmili štěněcími granulemi K9. Tento víkend si noví majitelé fenku odvezli. Po pár dnech s ní museli na veterinu, protože měla průjem a prý je štěně podvyživené. Přitom jsme dodržovali krmné dávky dle etikety (někdy i trochu více gramů než bylo na etiketě), ještě jsme je dokrmovali kaší "Fitmin", přírůstky jsme sledovali, při každém vážení pravidelně bez nějakých výkyvů přibírali na váze. Proto nás překvapilo, že bylo štěně označeno jako podvyživené. Jak je to možné?

30.7.2011

wendy

Ahojky,vše potřebné jsem zde našla , ale potřebovala bych vědět,v kolik hodin večer naposledy krmit.Máme 7 týdenní štěně.Děkuji za radu,

3.10.2011

Pavel

Dobrý den. Včera jsme si pořídili 5-ti týdenní štěně appenzellského salašnického psa. Potřebuju poradit jak často a čím nejlíp ho mám krmit? Díky za Vaše rady.

14.10.2011

Veronika

Proboha, lidi, vy si domů přivezete štěně a pak si sedáte ke kompu, čím se to zvíře vlastně živí? To je teda síla! Vsadím se, že to jsou všechno navíc bezpapíráci z množíren, no to je pak jasné, že chovatelský servis je na nule... No je teda síla.

16.10.2011

Jakub

Chtěl bych se zeptat jestli nevadí, když bych krmil štěně od tří měsíců dvakrát denně ?

18.10.2011

Míša

Dobrý den, odchovali jsme vrh bernských salašnických psů, nyní mají štěňata od 16 kilo do 22 kilo (cca 3 měsíce věku). Jaká váha je ideální? Dík za info M.

19.10.2011

Majka

Mám 8týdenní štěňátko malého knírače. Krmím ho granulemi Proplan. Doporučená dávka je 50 - 80 g. Při dělení na 4 dávky mi to připadá málo. Porci zbaští v pár vteřinách, pak lítá s miskou pobytě. Nešidím ho?

30.10.2011

Verča

V pátek jsem si dovezla 2měsíční fenku mopse.Nejlepší krmivo pro takto stará štěnátka je Royal Canin Junior

30.10.2011

Verča

Najde se tu ještě někdo, kdo má mopsíka?Nebo alespon někdo,kdo o těchto pejskách něco ví?Napište prosím

1.12.2011

Petr

Krmit psa 3x denně i v pozdějším věku vede k nadváze já krmim psa 1x denně.bylo mi to doporučeno.memu psovi je 1 rok a půl a to jídlo mu stačí.ůplná blbost je v pozdějšim věku tolikrat psa krmit.

1.12.2011

Pavel

to jo no.nebudu meho psa tolik přeplácet

15.1.2012

mikka

ahoj lidi ja mam krizence mezi pudlem a kniracem a je na chate takze ma dost pohybu a muj tatka rika ze pes se ma krmit jednou za dva dny me to prijde jako pekna blbost

15.1.2012

vanda

Ano, to je pěkná blbost. Psi se krmí každý den (nejlépe krmou dávku rozdělit na dvě porce).

31.3.2012

Gabča

Ahoj!Tak nejdřív,než si pořídím psa,něco si nejdřív vyčtu,jak se krmí,jaké granule budou asi ty nej..jasný,někdy se netrefíme hned do prvních.Ale co někteří lidé tady píšou,no pardon to mi připadá jako když právě "spadli z Marsu"Mám 2 labradory 6 let a 7 měsíců.Krmím staršího Eukanubou 3 denně-rozdělené v dávkách co má dostat,alespoň se mu neotočí žaludek,mladší má Ontario taky 3 denně.S váhou problémy nemáme,běháme a neválíme se na gauči.

23.4.2012

Kuky

nikomu nedoporučuji dávat dětské piškoty psovi jako pamlsek či zařazovat jej do jídelníčku

14.1.2013

Sisi

ja si domu prinesla, boxera, ktereho nekdo vyhodil na ulici, 2 mesice se o nej staral veterinar, chudak nemel zadne svaly a byl hubeny na kost, veterinar rekl,ze musi dostavat granule, prvni den jsem ho nechala a on mi ze stolu sezral cely kolac, proc, jelikoz to tech posranych granulych presne predepsana davka mel hlad, tak dostaval maso, maso a maso, po tydnu zacal nabirat na vaze prestal mit hlad a uz mi nikdy nic nevzal ze stolu, takze psi kteri berou ze stolu maji hlad

24.1.2013

susan

Ahoj mam severskyho inuita a je mu 12 tydnu jak casto ho mam krmit a co dekuji

6.4.2013

Nikola

Včera jsem si přivezla domu 2 měsíční fenku knírače velkého, počůrává se a pokakává se na koberec i když má vedle koberce ručník.Nevíte někdo jak ji to odnaučit?Děkuji.

8.5.2013

elisn

přinesla jsem si podle chovatelky 7 týdenní fenku labradora má ale jen 2500 g postavu má souměrnou z výškou bříško má kulaté, myslíte že by mohlo mít méně než 7 týdnů. Dík za odpověď.

22.6.2013

Geiss

Krmení 3x denně rozhodně NEVEDE k nadváze, pokud součet dávek nepřekročí celodenní dávku krmiva...

16.7.2013

Zdenkamam

mam třiměsíční štěně křízence krmíme granulemi pro štěnata FRISKIZ nebo DELIKAN pro šrěnata má stále řídkou stolici nevím co s tím poradí někdo

15.9.2013

Michal

Mám štěátko staré asi 2 týdny a problém je v tom že nemal maminku.Jak a čím ho mám krmit

4.11.2013

Simona

Mam ted tri stenatka 4 tydeni, mohli by uz zacit jist granulky macene v mlece? jestli ano tak v jakem mlece,vadi jim normalni kravske?nebo jake mleko?

9.12.2013

Kájuš

Mám otázku,když mám štěndo něco málo přes tři měsíce,7kg a je to kříženec pravděpodobně belgického ovčáka s něčím... Kolik mu mám dávat dávky papání a nevadí kombinace s konzervou? Má přístupnou menší misku s granulkama,ale jako hlavní jídlo mu dávám konzervu s něčím.. třeba s těstovinama s rýží... samozřejmě se řídím správným poměrem 1/3 maso(konzerva) a 2/3 příloha... Poradíte mi prosím? jsem dá se říct nováček a sama se vlastně učím,předem děkuji :)

6.1.2014

Jirka

Kájuš, sic hodně pozdě, takže už si na to asi přišla ;-). U nás kombinujeme ráno konzervu 1/2 denní dávky a v poledne a večer granule (celkem asi 70% denní dávky) takže teoreticky krmíme 130% denní dávky, ale jsme labradorka 7 měsíců a docela dost nachodíme a naběháme (2 x 3-4 km denně). Dávkování je na obalech, ale ber ho jako orientační, hodně záleží na pohybovém režimu - energetickém výdeji - pejska.

5.5.2014

Lucie

Prosím poradíte mi kolikrát denně má 6letý pes jíst???Prosím pomoc.

3.6.2014

Míša

Jakto, že jste si domu přivezli 7 či 6 měsíční štěňátka???? To je hrozně brzo...

4.6.2014

Petula

Dobrý den! Potřebuji vědět,jestli mám nebo nemám ke granulím Fitmin přidávat Alavis.Pořizujeme si štěně Benského salašníka a složení Fitminu se mi líbí,jen tam postrádám složku potřebnou ke správnému vývinu kloubů.Děkuji za odpověd

29.8.2014

Tereza

Mam otazku zda li muze stene ktere ma 9 tydny jist mrkev . Myslim tim dat mu celou mrkev na kousani plus ze si ji muze snist??? Mohlo by mu uskodit ? dekuji

2.1.2015

Nikol

3) VYVAROVAT SE GRANULÍM ROYAL CANIN!!! Přečtěte si složení na pytly - obilí, obilí a obilí nic víc. Opravdu si myslíte, že pes potřebuje k životu nějaký obiloviny?? Veterináři je doporučují společně s Hills, ale pouze jen proto, že z toho mají provize. Takže pokud vám váč vet doporučí RC nebo Hills okamžitě odejít a najít jiného vet. Dále se vyhíbat obloukem všem granulím z hypermarketů - podobné složení jako RC (pedigree, proplan, fitmin, propesko ...)Nejlepší co můžete pro svého psa udělat je že mu budete dávat syrové maso (BARF) - je to jeho přirozená strava (pes granulovitý díky bohu zatím neni) a vyjde to i levněji než granule. Z granulí jsou nejvhodnější Brit Care, Essential, Taste of the wild (60 % masa i více X Pedigree, RC ..4% masa) Kvalitní granule jsou dražší ale krmná dávka dvojnásobně menší než u ekonomických krmiv.

2.1.2015

Nikol

A 6 týdení štěně má být ještě u matky !! Snad si pořizujete živého tvora, který s vámi bude 10-15 let a néé nějakou věc o který nic nevíte. Plno z vás neví jak krmit, čím krmit a o psychologii psů a výchově radši nemluvit. Jedna pani si tu štěžovala že 2měsíční štěně jí čůrá a kaká na koberec :( bože lidi kupte si radši plyšáky !!!!!

24.1.2015

jirina

Dobry den mam 14 deni pejska prosim o radu co muze papat dekuji

21.3.2015

Petr

Koukam lidi ze lidska lenost a zbrklost je kazdodenní zalezitost...nejdriv nez si privezu psiho kamarada si snad prostuduju jaky ho psa chci hlavne na co ho chci jestli na vycvik,hlidani,dlouhe vychazky atd..zjistim hlavne co vsechno bude potrebovat pak teprve dovezu domu...navic v dnesnim svete internetu se najde vse tak nebudte líny a zacnete hledat jak pak muzete vychovat psa kdyz ho neumite ani nakrmit :-)

28.3.2015

Simi

Zdravím,chtěla bych se zeptat jestli někdo nevíte ,jaka je optimální váha 3 měsíčního štěněte Cane corso.Ten můj vazi 17kilo ale tlustý není spíše vysoký ani veterinář nic neříkal..Krmim jen granulemi Bosch a davkou jakou mám..Děkuji.

29.4.2015

Jana

Dobrý den mám dotaz mám dvou měsíční štěně pinče malého kolikrát denně ho mám krmit Děkuji

15.5.2015

silva

Prosím o radu,mám 3týdenní fenečku labradora,čím ji můžu přikrmovat,dávám ji rozmočené granulky.Děkuji

1.7.2015

Alena

Dobrý den, mám 2 měsíční štěně německého špice. Jak často ho mám krmit?

29.7.2015

Michal

Dobrý den, existuje optimální váha 3měsíční malamutky? Děkuji 7- 10 kg ?

4.10.2015

Monika

Dobrý den, existuje optimální váha BŠO feny ve 4 měsíci? Včera jsme zjistili, že jsme si špatně přečetli návod na krmení a místo denní dávky /která má být rozdělena do 4 krmení jsme po dobu 1 měsíce dávali místo 320g/den - 560g/den . Naštěstí v horkých dnech zustávaly granule z nočního krmení ještě na ráno.. nicméně máme starost jestli jsme ji tímto nemohli uškodit.. zdá se nám byt i opravdu velká.. jsou jí 4měsíce 14dní a váží 17kg. Předem děkuji za odpověď..

24.5.2016

Jan

Chtel bych se zeptat privezl sem si prave dnes stene vetsi plemeno akorad to ted spatne vyslo co se muze stat steneti kdyz mu dam granule s dobrou vyzivovou hodnotou namoceny treba do vody kvuli zmekceni ale podam mu je rano a znova az vecer dalsi den zase az rano po dobu 3 dnu stane se nexo potrebuju radu co mam udelat kdyz nemam moznost se knemu dostat a dat mu stravu 4 dene ale jen dopoledne v 10 a pak az vecer 2:00 co by s mohlo stat napis te dwkuji

25.5.2016

Adéla

Dobrý den Jane, docela jsem se u Vašeho příspěvku rozčílila. Nechápu jak jste si mohl pořídit malé štěně, když nemáte možnost se o něj adekvátně postarat. Zvlášť v prvních dnech kdy si pořídíte štěně je potřeba, aby s ním někdo neustále byl, jelikož ho vytrhnete ze známeho prostředí popřípadě od matky. A Vy nemáte čas ani na to mu dát 4x stravu. Je to živý tvor ne hračka, kterou odložíte když Vás přestane bavit. Je to od Vás krajně nezodpovědné. Důvod proč štěňata jedí tak často je ten, že mají menší žaludek a tolik potravy, kolik potřebují se jim tam prostě najednou nevejde. Tím že se do nich vejde menší množství stravy způsobí, že dostanou o to dříve hlad. Doporučuji požádat někoho, kdo by byl ochotný si štěně na ty 3 dny vzít k sobě a postarat se o něj. Když ho budete krmit podle toho co píšete, štěně bude hladovět, hledat si potravu samo - kdo ví co všechno může ochutnat nebo mu tím způsobíte zažívací potíže. A i takový "obyčejný" průjem může být u štěněte velký problém. Závěrem bych doporučila najít štěněti nového páníčka, jelikož z Vašeho příspěvku je vidět, že nemáte ponětí co takové štěně potřebuje a jak se o něj postarat.

22.10.2016

jana

Dobrý den. Můžu krmit 7mesicni štěně termixem, ale cokoladovym? Diky za odpověď

9.11.2016

JanaJ

Ahoj, mám skoro 4 měsíční Labradorku, dosud jsem krmila superpremiovým krmivem Orijen Puppy Large (80% masa). Naprostá spokojenost, přibírá 1 kg týdně, má krásnou srst, moc jí chutná, ale je strašně drahé ( skoro 2 tisíce za 12 kg, za měsíc a půl je pryč). Doporučí mi někdo kvalitní krmení za příznivější cenu? Krmím 200g denně, rozděleno do 3 porcí. Díky

16.7.2017

pavel

My jsme si bílou malou kníračku od mala zmlsali.Vaříme jí maso,krky žaludky srdíčka,rýži,zeleninu,zlomkové těstoviny.Pokud je někde akce,koupíme víc a manželka jí zavaří domácí psí konzervy.Ani sebelepší granule nevezme do tlamy.Kdyby měla hladem umřít.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz