Krásná srst a zdravá kůže


Chcete vylepšit kvalitu srsti vašeho čtyřnohého mazlíčka? Vyzkoušejte osvědčené prostředky na podporu růstu srsti.

 

Základem je kvalitní krmení. Pokud chcete srst dostat do perfektní kondice, přidejte i různé doplňky. V první řadě kupte psovi kvalitní olej (lososový, pupalkový, brutnákový, lněný), přidejte do stravy vitaminy skupiny B (především biotin) a z minerálů zinek. Biotin zvyšuje hustotu a lesk srsti, omezuje vypadávání a nadměrné línání. Vsadit můžete i na přírodní pochoutky. Bohaté na esenciální mastné kyseliny, vitaminy a minerály jsou nejrůznější oříšky a semínka (psovi je vždy před podáváním namelte a směsí posypte krmení). Lněné semínko se podává vařené i s vývarem (slizem). Vhodná jsou sezamové semínka, dýňová semínka, slunečnicová semínka, mák, kokos, vlašské ořechy, lískové ořechy, para ořechy i mandle. Vzhledem k tomu, že se srst obnovuje pomalu, nečekejte zázrak na počkání. První změny zaznamenáte až po 4-6 týdnech od podávání.

 

Co dělat se suchou kůží?

Kůže se může vysušovat při používání nevhodné kosmetiky nebo po příliš častém koupání. Někdy je to také důsledek nedostatku vitaminu E a zinku. Vybrat si můžete přímo speciální krmné doplňky určené na hezkou srst a kůži. Výborná jsou také dýňová semínka a dýňový olej. Psa nemyjte příliš často a vždy používejte kvalitní šampony určené pro psy.

 

Pokud vašeho psa trápí lupy, přečtěte si, jak se problému šetrně zbavit: http://muj-pes.cz/zdravi-a-nemoci/sucha-kuze-a-lupy-1189.html

 

foto: pixabay.com


Vanda Ročková
Aktualizováno: 27.11.2017 12:52:27
Napsáno: 4.10.2017 15:42:01

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz