Jak vybírat granule?


Chcete krmit svého psa kompletním suchým krmivem, ale nevíte, jak se v široké nabídce orientovat? Zde je malý návod co je pro vašeho psa dobré a čeho si raději vyvarovat:

http://krmeni.cz/item/jak-vybirat-psi-granule


Vanda Ročková
Aktualizováno: 25.11.2015 15:21:42
Napsáno: 7.8.2011 12:56:06

Forum.

Vložit príspěvěk

10.8.2011

Adéla

Krásný článek !!! Spousta lidí krmící značkou, po které Bruno dělá pěkná hovínka(nechi jmenovat) by si ho měli přečíst a v zápětí jít zkonrolovat pytel granulí a zamyslet se... Já zkoušela více značek, ale nejlépe u nás dopadla Acana :) krásná srst, pěkná hovínka a hlavně psovi velice prospívá... roste, přibíra a je prostě v poho :D

13.8.2011

Jenifer.

Psa krmím proplanem ,ale občas taky koupím kapsičky od pedigree a nijak mu to neublíží :)

19.8.2011

niky

Dobrý den, chťela jsem se zeptat jestli je dobrá značka Friskies.

20.8.2011

vanda

Podívejte se na složení Friskies... Jedná se o levné marketové krmivo, takže o kvalitě nemůže být řeč. Pokud máte svého pejska ráda a záleží Vám na jeho zdraví, raději se poohlédněte po jiné značce.

24.8.2011

Míša

Granule jsou dobrá věc ale pes i jako člověk by měl mít pestrou stravu a krmit ho jenom granulemi není dobré ! a už vůbec né jednou značkou.

31.8.2011

Jana

Mám vyzkoušenou EUKANUBU,jak pro velká plemena typu německý ovčák,tak v současnosti pro malá Yorkšírský terrier,sice je nákladnější,ale pro velká plemena obsahuje kloubní preparáty a opravdu prodluuží život a ušetří spoustu peněz za veterináře v pozdějším věku,v průběhu cca 15ti let jsem vyzkoušela a vřele doporučuji,je spousta řad i pro alergiky..

31.8.2011

Petra

Pro naši jorkšírku jsme 3 roky kupovali jen Eukanubu, teď jsme vyzkoušeli granule Ontario - máte s němi někdo zkušenosti?

31.8.2011

verver

Je možné, že s novými granulemi/velmi kvalitními,hypoalergenními,Kanada/, začala fence zapáchat srst?

31.8.2011

Mirďa

Máme 7 měsíční labradorku. Začali jsme krmit s EUKANUBOU (toto krmení měla i od pí chovatelky). Nechtěla nám je vůbec jíst, ale pak se to naučila. Měla po ní krásně lesklou srst, pevná hovínka. Teď jsme koupili Royal Canin. Sice jí chutnají, ale srst nemá tak pěknou, hovínka má řídší, lupy v srsti ... Takže se vracíme zpět k ověřené EUKANUBĚ.

1.9.2011

Martina

Které z českých krmiv je vzhledem k ceně nejkvalitnější ? Takový brit care je třebas pro mě už drahý...

1.9.2011

Mishka

Moc naučný článek...já krmila Acanou (štěně), poté jsem vyzkoušela Brita (rok), Happy dog (rok - velké balení, dva psi) a teď jsme s pesandou přesly na Calibru s Chondrem. Se všema jsem byla velice spokojena, můžu jen doporučit. Kvalita za rozumnou cenu!

1.9.2011

jana

Možná Fitmin

1.9.2011

Linda

Jsem ráda, že tento článek potvrzuje to, co se mi potvrdilo i v praxi. Mám dva pejsky Kavkazkého pasteveckého a Yorka.Hlavně ten obří se běžně vyprazdňoval 3x denně (a to jsem ho krmili průměrným suchým krmivem). Pak jsme přešli na krmivo s vysokým podílem masa - Platinum Natural. Nyní se vyprazďnuje 1x denně s poloviční velikostí :-) a York, to nestojí ani za zmíňku :-)).

1.9.2011

Štěpánka

Krmíme Eukanubou, mám s ní zkušenosti i z dřívějška. Ontaria našemu samojedovi chutnala, ale Eukanubu zpožňuje :-) zkusila jsem i Belcandem ty mu taky šmakovaly, ale moc o nich nevím ....

1.9.2011

Bára

Nesouhlasím s názorem, že psa nelze krmit pouze granulemi a už vůbec ne jen jedné značky. Komerční krmiva jsou dnes na takové úrovni (mluvíme-li o kvalitních značkách, ne třeba Tesco granule), že obsahují vše, co pes potřebuje a nic jiného mu dávat nemusíme. Je mnohem složitější psovi připravit kvalitní krmnou dávku vlastními silami. A pokud už člověk najde granule, které psovi vyhovují, je zbytečné je měnit. Akorát to rozhodí trávení.

1.9.2011

Bobrufka

Bezva článek, málokdo čte obsah granulí a pak se nestačí divit. Kdo si uvědomí, že tu televizní reklamu vlastně zaplatí zákazník? Mnoho lidí v dobré víře vlastně kupuje svému psovi odpad. Díky za tento článek!

1.9.2011

Zdena

Naše dvě vlčandy krmíne FirstMatem Lamasko k plné spokojenosti jejich i naší.Kamarád má též něm.ovčáka, který je citlivý na potravu a tak se dostal až k Arden Grange senzitiv a plně mu vyhovuje. Kvalitní krmiva se musejí hledat, ale stojí to za to!

1.9.2011

Zdena

Štěpánce: Belcando jsou výborné granule,mají už novou recepturu bez pšenice a mají vysoký obsah masa. Můžeš je bez obav dlouhodobě krmit.Pro velká plemena je vhodný Dinner a má 1,15kg masa za syrova na 1 kg granulí.

1.9.2011

Monika Lenerová

Článek se mi velice líbí. Chválím autora. Pro mne sice nic nového, ale mnoho lidem to může pomoci. Jen bych dodala, že jsou dva způsoby přecházení na nové krmivo. To co jste uvedli a nebo min.24hodinová hladovka. Nám např.víc vyhovuje druhý způsob.

1.9.2011

mmm

my krmime Acanou, ale ani na Eucanubu si nemuzeme stezovat

1.9.2011

Tereza

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li má někdo zkušenosti s dobrými granulemi pro psí seniory (oba jsou to hovawardi, v poklidném režimu, 24/7 na zahradě a 1x denně venku). Nedávno jsme přešli na light krmivo od značky Ontario, po několika týdnech ale oba psi neúnosně ubrali na váze. Znovu jsme tedy začaly s plnohodnotým krmivem, ovšem stále si nemyslím že je to pro starší psy to nejvhodnější. Experimentovat již nehodlám, poradí někdo vhodné granule, s kterými má zkušenost (nejlépe s vitamíny na klouby apod., pokud ovšem nic takového není, tak třeba vhodný krmný doplněk)? Předem děkuji

1.9.2011

Zdena

Terezo, vynikající je ArdenGrange senior-oranžové balení, je šetrný k trávení a obsahuje i glukosamin,chondroitin a MSM na klouby. Je to anglické opravdu kvalitní krmivo. Levněji seženeš Belcando senior, je také kvalitní, ale bez přípravků na klouby.

1.9.2011

Tereza

Zdena → Děkuji, moc jste mi pomohla :)

1.9.2011

Věra

Prosím o radu. Jakou máte někdo zkušenost s Proplanem. Doporučil mi ho veterinář. Mám trpasličího jezevčíka. Předem děkuji.

1.9.2011

Zdena

Věro, podle mého nabízejí proplan všichni veterináři, protože k nim jezdí dealeři a doktoři z toho mají provizi. Pokud jsem se dívala na složení, tak Proplan je předražené krmivo v poměru ke kvalitě. Stejně tak Royal Canin.Hledejte krmivo, kde je rozdělený poměr bílkovin živočišných a rostlinných.Ta krmiva jsou nejspolehlivější. Z běžně dostupných je to ve článku zmiňovaná Acana

1.9.2011

Katy

Mám kavalíra.Krmila jsem štěněcím Ontariem a teď co je dospělý jsem začala Brit care, máte někdo zkušenosti s touhle zančkou? Vybírala jsem podle složení a taky proto, že to je česká zančka.. díky za názory!

1.9.2011

Petra

Mého prvního pejska jsem krmila Pedigree, Calibrou, pak se objevili šílené alergie téměž na vše (a ani se nedivím, když jsem ji krmila takový HNUSEM, to jsem tehdá ještě netušila). Prakticky celý život měníme granule, pořád jí nic nesedělo. Vet (dnes již bývalý) doporučoval sračky typu Eukanuba,ProPlan,BritCare - kvalitka co ze psa dělá akorát tak králíka:/. Až konečně jsme objevili ultraprémiovku. Pes je vyléčen. Krmím tím i štěndo čivavy, holky mají nádhernou srst hebkou, lesklou. Super hoviša (které se dobře sbírají). Takže mé velké díky patří značce First Mate (Pacific Ocean Fish)

1.9.2011

Patricie

A co značka Fitmin? pání v obchodě nám jej doporučila a hafan dostává menší krmné dávky a stačí mu.

1.9.2011

Petra M.

Souhlasím s Petrou,First Mate super,Acana taky a Arden Grange také,mohu vřele doporučit :)

1.9.2011

Janabolfi

Souhlasím s názorem, že je Acana supr. Kupuji ji pro svou Zlatou Retrívřici, která má dost špatné trávení a několikrát se nám stalo, že jsme měli doma pytel granulí, které nechtěla, nebo je jakžtakž snědla ale nechutnalo ji to a byla bez energie. Toto se změnilo až s Acanou (large breed, dá se sehnat na netu 18kg pytel za 1200 takže i super cena) Když jsme měli šťěnata, krmila jsem ji když kojila speciální Ankou a štěňata Eucanubou, pak protože přišla po štěňatech o všechnu srst tak jsem ji koupila Royalky Golden retriever, tož to byla bomba, nádherně voní, moc ji chutnají. Letos jsme bohužel fenku neuhlídali a měla štěňata s podvraťakem tak jsem nakoupila Bosch pro kojící feny a štěňata ale už nikdy více! feně granule nejely a štěňata měly pořád řídkou stolici. Raději připlatit. V každém případě za mě Acany large breed (výrobce Acany má ještě superprémiová krmiva Orijen a toto krmivo vyhrálo již potřetí za sebou top world krmivo roku! to o něčem svědčí!) a občas na přilepšenou přidávám voňavé Royal Canin. Díky za příspěvek o krmení, je to důležité a moc se o tomto tématu nikde nezávisle nedozvíte :-(

1.9.2011

Stanuska

Mám výmarského ohaře fenku 16měsícu.Krmím Fitmin,byla má volba správná?Můžete mi poradit.Děkuji

2.9.2011

Lenka

Konečně rozumný článek na téma granule. V minulosti jsem měla nejlepší výsledky s Eukanubou. Štěněti letos dávám Acanu, nyní jsem musela sáhnout po Proplanu...mno. Ovšem Acana nám moc nevyhovuje-viz ta stolice, takže jsem ráda, že se tu zmiňujete o kvalitních krmivech jiných značek - bohužel jsem přestala mít přehled. Díky díky

2.9.2011

Lenka pro Stanuska

Jukni na složení - Fitmin nic moc....

2.9.2011

Juraj

Najkomplexnejsie hodnotenie vsetkych znaciek mozte najst na Odkaz . Staci vediet trosku po anglicky a velmi jednoducho si spravite nazor... Po dlhom porovnavani sme zavrhli Proplanku, ktoru sme doteraz pouzivali (7 mesacne stena ISCWT), kedze okrem celkom kvalitnych zloziek obsahuje aj velmi vela balastu (ryzovy slad, kukurica, psenica, vedlajse produkty a ine nestravitelne blafy, apropos, to iste je aj Eucanuba...) a rozhodli sa pre Orijen... Tak uvidime, ci nebudeme mat hnacku, snad to bez tych obilnin pojde... Ak nie, tak skusime Acanu, ten isty vyrobca len menej bielkovin... Mate niekto skusenosti s miesanim roznych druhov obilnin v pripade, ze psovi nesadnu bezobilne granule? Planujeme samozrejme prechadzat postupne, ale ak mu Orijen ani po dvoch tyzdnoch nesadne a bude mat hnacky, mozme miesat s inou kvalitnejsou zmesou obsahujuou obilniny, napr FirstMate? Alebo tym len narusiem pomer zivin?

2.9.2011

Juraj

V predchadzajucom prispevku som samozrejme myslel "...s miesanim roznych druhov granul..." a nie "obilnin"... :-)

2.9.2011

Juraj

Apropos, este k tomu Proplanu na ktory sa tu viaceri pytate (a s ktorym mame aj my celkom dobre skusenosti)... Kedze neobsahuje masovu mucku, ale maso, v skutocnosti po odpareni vody je zlozkou s najvacsim zastupenim ryzovy slad (a to nie je ryza!!!), co je balast... To uz skor premiovy Proplan Selects, ale ten moc u nas nedostat a je to naozaj predrazene... Ked uz trvate na krmivach obsahujucich obilne zlozky, mrknite inde...

2.9.2011

Zdena

Juraji, Orijen je sice kvalitní, ale zdá se mi také předražený, myslím, že za nižší cenu koupíte FirstMate-vynikající krmivo, nebo ArdenGrange, které je navíc s glukosaminem,chondroitinem a MSM. O Proplanu už nemá cenu psát, když v něm jsou vedlejší produkty(odpad). Dobré je i Belcando, má vysoký obsah masa, je cenově dostupné a hlavně jsou výhodné 25kg pytle. Tam najdete jeko obilovinu i loupaný oves, který je zdravý.

2.9.2011

Juraj

Zdena, diky moc za odpoved. S FirstMate mame vyborne skusenosti, aj ked sme mali iba dospelacke granulky a tie boli este vtedy nanho prilis velke (nehovoriac o tom, ze stena potrebujem trosku iny pomer zivin), ArdenGrange nepoznam, ale diky za tip. My sme prave uz objednali po dokladnom posudeni Orijen (ono to pri tom jednom relativne malom psovi az taky velky cenovy rozdiel pri velkych baleniach zas nerobi. Keby sme mali viacerych alebo velke plemeno, asi rozmyslame uuuplne inak... :-)) Problem je, ze som ja [cenzurováno] objednal rovno najvacsi balik a potom som sa docital, ze mnohi psi (hlavne ti zvyknuti na obilne granule) to maju problem stravit kvoli vysokemu obsahu proteinov a absencii obilnin a maju hnacky... Co je len dokaz, ako blbneme tych psov, ze ked ich uz raz zvykneme na obilniny, ktore v prirodzenom jedalnicku nemaju co robit, a potom im dame zradlo, ktore je pre nich najprirodzenejsie, tak sa z toho idu po... :-) Tak teraz riesim, co budem robit, ak to bude aj nas pripad, aby nam neostalo v kute 13 kil najkvalitnejsieho krmiva na svete, z ktoreho bude nasemu havovi iba na dve veci... :-) Ale ja uz riesim problem, ktory este nemame, skusim zatial mysliet pozitivnejsie... :-) PS: Tomu Proplanu mozno predsa len trosku krivdim, vyzera to, ze v novej recepture uz je naozaj ryza a nie ryzovy slad (breewer's rice = zle stravitelny odpad zo spracovania ryze), aj ked sa najdu aj balenia so starym zlozenim na obale... To ale nic nemeni na tom, ze je tam vela hluchych a spornych zloziek a vacsina proteinov pochadza z obilnin a nie z masa... rovnako ako u Eukanuby, Royalky atd atd...

2.9.2011

renkla

Máme Bernského salašnického psa a značka Brit care mu velmi vyhovuje. Takže Katy mohu doporučit, nicméne jak píšou i v článku co vyhovuje jednomu nemusí sedět dalšímu. Je třeba vyzkoušet.

3.9.2011

alena

Já krmím Ankou,fenka je ve skvělé kondici,srst krásně lesklá,dokonce mě zastavují lidé a ptají se,čím mám fenu naleštěnou:)) Mám 8 letého ridgebacka-fenku.

3.9.2011

Simona

Ve výčtu minerálních látek píšete síra, ale vzorec Si je křemík takže o čem je tedy řeč? o síře nebo o křemíku? ''Síra (Si) - je obsažena ve většině bílkovin, má vliv na chrupavky a kosti… ''

3.9.2011

Pája

A co Josera Active?Bylo mi řečeno,že je to dobrá a cenově dostupná strava.Naše borderka je velmi spokojená :-))

4.9.2011

Romča

Od veterináře jsme pro naše štěně Rtw dostali zkušební pytlík Hill's a vyhovuje,takže další nebylo potřeba zkoušet. Dávám ještě tvaroh s vajíčkem a má nádherně lesklou srst.

4.9.2011

Maru

Ahoj. Máme irského setra. Budou mu 4 měsíce. Koupili jsme mu granule od Acany (PUPPY LARGE BREED). Ale velmi často má řídkou stolici. Když jsme si ho přivezli, dostával ProPlan. Máme se raději vrátit k němu nebo máte někdo zkušenosti s něčím lepším? Děkuji za radu

4.9.2011

Juraj

Maru, tohto problemu sa presne obavame aj my, ked nasadime Orijen (ta ista firma co vyraba aj Acanu). Ak sa to ani po case neupravi, tak asi treba prejst spat na granule s obilnou zlozkou, ale zameral by som sa na tie, kde vacsina bielkovin pochadza z masovej mucky a masa a nie z obilnin, ako u Pro Planu (vid vyssie). Skuste First Mate, alebo granule, ktore radi Zdena vyssie...

4.9.2011

Juraj

Maru, este som sa trosku hrabal na strankach Championfoods (vyrobca Acany a Orijenu), ako aj na strankach inych vyrobcov bezobilnych krmiv a vsetci kladu doraz na pomaly prechod z obilnych na neobilne krmivo postupnym primiesavanim do povodneho krmiva, aby nedochadzalo k riedkej stolici a pes si na to postupne zvykol. Ako dlho pouzivate Acanu, ako dlho ste prechadzali a ake pomery ste pouzivali? Alebo ste presli priamo? To by tu stolicu vysvetlovalo... (chceme sa poucit z chyb inych :-))

4.9.2011

Andrea

Mám hovawartku, a vyzkoušeli jsme toho více, hlavně podle aktuální fin. situace jsem kupovala buď lepší, nebo horší krmiva. Můžu říct, že Pro Plan nic moc, nepřišlo mi, že by jí nějak vyhovoval, Eukanuba byla sice celkem dobrá, ale asi má moc karotenů, protože nám po ní zhnědla (2x), ta tam byla krásná černá srst... Teď máme podruhé Mera Dog, nepříliš známá prémiovka, okamžitě se po ní začala zlepšovat (stejně jako prve), je velmi dobře stravitelná a 20kg pytel se dá sehnat na netu i okolo 800,-kč. Nechci jim dělat reklamu, ale my už u ní asi zůstaneme, protože co jsme se rok nemohli zbavit problémů např se zuby a srstí, tak to je teď naprosto ok. Není to žádný luxus, ale já dávám jedničku, a oceňuju poměr cena : kvalita.

4.9.2011

Juraj

Ak by nahodou mal niekto problem s makkou stolicou po Acane alebo inom vysokoproteinovom bezobilnom krmive - po prestudovani mnohych for - ti co problemy nemali, prechadzali na toto kvalitne krmivo minimalne mesiac, niektori doporucuju aj 6 az 8 tyzdnov... Napr, 90% Pro Plan prvy tyzden 10% nove kvalitne krmivo, dalsi tyzden 80%, atd... postupne znizovat az na 0% stareho krmiva... v kazdom pripade 7-10 dni, ako je doporucovane v clanku, pri takejto vyznamnej zmene nestacia...

5.9.2011

Klára

Náš Francouzský buldoček vyrůstal na granulích zn. Eukanuba, občas jsme proložili ACANOU, o eukanubě kolují různě nepěkné informace o složení a vůbec. I když náš pejsek po nich byl zdráv a fit s perfektní srstí! Teď kupujeme ACANU ( pacific ocean fish ) výsledky jsou stejné, ale stějně mám pocit, že eukanuba mu chutnala víc :(

5.9.2011

Věra

Zdeno děkuji za odpověď. Našemu psovi ani ten Proplan moc nechutná i když jsem vyzkoušela všechny druhy. Zkusím přejít na Acanu. Ještě jednou moc díky. Věra

5.9.2011

Miloš

Mám tříletého středního pudla ve velké aktivitě. Chovatel začal krmit Pedegree, u nás přešel na Proplan /bez zájmu/, později na Brit care /měl prob,ém se zažíváním/. Nyní již delší dobu kupuji R

5.9.2011

Miloš

pokračuji...kupuji Royal canin pro pudly s celkem dobrým výsledkem. Má někdo zkušenost s tímto krmivem nebo doporučuje pro pudla něco vhodnějšího. Díky.

7.9.2011

Martina

Zdravím všechny, mám nádherného ruského černého teriéra, v mladí krmen Arden Grange, super krmivo, ale srst šla do hněda. Nyní baští Canine Caviar Lamb. Krmivo je sice dražší, ale o 20% menší dávky oproti jiným, značkám. Srst černo-černá, jako vyleštěná, zlepšila se aktivita. Kdo máte u pejsků problémy s trávením (řidší bobky), doporučuji přidávat prebiotika a probiotika. Skvělý je LEPICOL zamíchá se do stravy, nebo jsou ke koupi i kapsle. Ověřeno!

7.9.2011

Andrea

Dobrý den, hezký článek :-) Barfovali jsme ale pes mi přestal žrát kosti a později začal odmítat i maso, bohužel...Tak jsme přešli na Orijen, moc se mi líbí složení. CHci se zeptat, zda tam není moc bílkovin?

13.9.2011

hana

Mám 15ti měsíční berňačku, vyzkoušeli jsme nejdřív Proplan, ale cena se nám zdála vysoká, pokračovali jsme Britem care, měli jsme ještě starou fenku Chodského psa, která doslova sežrala cokoli a vyrostla na delikanu a později na calibře. Sjednotili jsme značku a dostávaly obě dvě Calibru. Bohužel co sedělo té starší ta mladá nějak nesnesla, dokonce jí skoro úplně slezla srst. Vrátila jsem se k proplanu a už je v pohodě. Střídám kuře s jehnětem pro velká plemena a fenka je čilá s krásnou srstí. Prosím jen te Pedigree,t´´reklama je zázračný prostředek jak oblbnout lidi, ale jistě po Brunovi ty hromady exkrementů po zahradě neuklízí ta malá holčička. to by měla v očích jiný výraz,chichi

14.9.2011

Zdena

Lidičky, asi tak, v Pedigree, je cca 60 deka masa na 15 kg granulí, v proplanu cca 3 kg na 15 kg granulí a pokud chcete krmit kvalitně, tak by to mělo být aspoň půl na půl. Arden Grange, First Mate i Belcando mají zhruba 1 kg syrového masa zapracový do 1 kg granulí! Tomu už říkám kvalita. Nebojte se živočišných bílkovin (vlci je žerou stále) Tragédií je příliš rostlinných bílkovin. Prostě a jednoduče ČTĚTE A POČÍTEJTE co je obsahem :-)

25.9.2011

Šárka

Mám 11 měsíční fenku Výmarského ohaře, a krmím granule Profine pro štěňata velkých plemen. Máte s nimi někdo zkušenosti??Nevíte, jak jsou vhodné pro dlouhodobé zkrmování??Díky!!!

29.9.2011

Soňa

Acana, ProPac, Proplan a psiska jsou spokojená mám 3 BO a yorka s krysaříkem, výkalů máme tak polovinu co soused, který krmí 1 NO kvalitou z Kauflandu za 299,- 15 kg.

12.10.2011

Zuzana

Dobrý den náš pejsek trpí na zubní kámen a zápach z tlamy. Váží 4,5kg stříbrný pudl trpasličí váha 10kg., prosím o radu, jaké granule by byly vhodné děkuji.

12.10.2011

Zuzana

oprava věk 10let

29.10.2011

Eva

Proč utrácíte za Euk, RC a jiné předražené komerční značky, ke kterým slovo kvalita vůbec nesahá? Já tím kdysi taky krmila a byly to vyhozené peníze.. Za tyhle peníze můžete mít kvalitu, granule s vysokým podílem masa, které neobahují žádný odpad, jsou produkovány v potravinářské čistotě, prošly přísnými testy Top dry foods, splňují nejpřísnější kritéria...zbytečně vyhazujete peníze za šrot.. Veterináři to doporučují, protože to sami prodávají, mají z toho provizi. Nekomerční výrobci neinvestují do reklam a provizí, ale do kvality. Doporučuji tyto články: Odkaz

29.10.2011

Eva

Zuzana: zápach z tlamy způsobuje zubní kámen. Ve věku vašeho psa by bylo spíš vhodné nechat to odstranit ultrazvukem, což je pod narkozou. Nevím, jak rozsáhlý má zubní kámen, ale dobré granule na toto jsou FirstMate, jsou tvrdší a působí tak na zuby. Potom mám odzkoušenou zubní pastu Virbac a ústní vodu (přidává se do vody na pití)taky Virbac a po tomhle zápach zmizel úplně, ovšem již vzniklý zubní kámen to úplně neodstraní, může to zlepšit, nebo zastavit tvorbu. Mnoho lidí si také chválí doplněk stravy Plaque off, ten působí taky proti zubnímu kameni i zápachu.

1.11.2011

omína

Já svému pejskovy kupuju značku granulí Darling moc mu chutna ale nevím jestli to je dobra značka a vždy dobra kvalita???

9.11.2011

Lucie

Dobrý den, mám 2letého čivaváka a teď jsme si pořídili štěňátko taky čívku, dosud jsem krmila royal canin a sem tam jim uvařím kuřecí masíčko, jatýrka s mrkvičkou, rýží nebo těstovinami. Chtěla bych jim dávat to nejlepší. Ale nyní jsem četla, že kvalita RC neodpovídá ceně, tak jsem zkusila First Mate Ocean Pacific puppy, na které jsem našla výborné recenze, bohužel mají moc velké a zřejmě příliš tvrdé granulky a pejsci mi je nechtějí papkat, tak jim je musím míchat, ale vybírají z nich pouze RC. Mohli by jste mi poradit, jak je mohu na ně naučit nebo nějakou značku granulí, která by pro ně byla opravdu to nejlepší? Děkuji

10.11.2011

macina

Dobrý den, brzy si přivezu domů štěňátko Tosa inu. Chtěla bych vyzkoušet granule Arden Grange a zároveň krmit i syrovým masem. Máte s tímto někdo zkušenost?

10.11.2011

Magda

Prosím o vyplnění dotazníku ohledně krmení psů pro moji diplomku. Odkaz

24.11.2011

Denisa

Dobrý den, právě jsme koupili štěňátko Jack russel teriéra a koupili jsme i granule proplan:puppy, zatím vyhovuje štěňátku, jen nevíme jestli je to opravdu tak dobré krmivo, jak se o něm vykládá.

25.11.2011

Lucie

Předpokládám, že všichni, kteří sem píší komentáře si přečetli tento článek. Potom tedy nechápu, jak zde můžou vyzdvihovat nekvalitní komerční krmiva typu Royal Canin, Eukanuba, Purina Pro plan, Hills, K9 a další. Mezi kvalitní krmiva , kde je až 8x více masa, krmiva složená až z 87% bílkovin, bez obilovin, chem. konzervantů a dochucovadel patří super a ultra prémiová krmiva typu First Mate, Arden Grange, Belcando, Fromm Family, Canidae, Artemis, Canine Caviar a další. Než sem začnete psát ty nesmysly, tak si aspoň přečtete etiketu na obalu Vašeho krmiva a porovnejte s tímto článkem!

8.3.2012

Petra

dobrý den mám takový problém potřebovala bych poradit mám 7 mněsičního pejska je od mala krmeno Royal Canin a jaksisk už mu moc neleze a začal nam dělat problémy 2krát do mněsíce se z toho poblije začala nam rezavět a hnednout blednout na tlamičce a tlapkách a přitom je černy no spisš byl jak sme si ho dovezly je křiženy maly k nirač z ratlikem.Děkuji za připadne rady jake granulky proňho vybrat.

12.4.2012

zdenek

koupili jsme granule happy dog a není tam nikde psané dávkování,poradte

12.7.2012

Erik

mam 11 mesačného labradora , mame osvečenu značku Trainer ktorá mu aj chutí a aj po nej vypadá všetko ako má byť, ale zase nemôžem povedať že by žral iba granule ..

12.8.2012

Ivča

Ahoj. Poraďte mi,prosím,někdo nějaké granule light pro středně velká plemena. Mám fenečku a ta má sklony k přibírání. Teď jsme u K-9,ale začaly se jí dělat malinko lupy. Jinak jí seděly uplně bezvadně. Předtím jsem byla o třídu výš a nebylo to ono.

16.1.2013

šelmička Martina

Nádherný článek ! Podle tohoto by měl každý vybírat granule. jen bych ještě podotkla, že v počátku u těch , které jsou především reklamovány, jde o Pedigree, největší svinstvo mezi granulemi.Nejenže je stejně špatné jako ty marketové, ale na rozdíl od nich je ještě předražené. kdo by pak platil všechnu tu reklamu, že ? :-( Já osobně bych za levnější volila Brit Premium, a za lepší Acanu, Markus Muhle, Pro Pac, etc...

16.1.2013

Izchen

My krmime Natures best od HILLS, ale to se pry v CR neprodava, 1 baleni 12 kg stoji 57€. Jelikoz mame dva obry 75kg a 90kg, nemuzeme si dovolit davat pouze granule. Davame maso a doplnujeme granulema :-)

6.4.2013

Špruček

Složení krmiva, které je uvedeno na obalech nemají mnohdy český překlad, jsou špatně srozumitelné, jsou zde uvedené údaje takřka nic neříkající, velikost písma i přes lupu nečitelné a v podstatě to nikdo ani nečte. Kupující je informován v superlativech jako jsou „prémiovky, superprémiovky“ a další nesmysly na které si lidské ucho brzy přivykne. Čeho si všímat při výběru kvalitních granulí: 1. Podíl živočišné bílkoviny – celková bílkovina deklarovaná na obalu je v rozmezí 22-32% - z toho by mělo být 70 – 90% bílkoviny živočišného původu. Např. v 1kg granulí je 30% bílkovin, což činí 300g bílkovin, z toho 80% živočišné bílkoviny tj. 240g. Pro srovnání: v jednom kilogramu syrového masa je 60% vody, tzn., že zůstane 400g sušiny při obsahu 23-28% bílkovin (zbytek tuk), činí celkový obsah živočišné bílkoviny v 1kg masa 250g. Pozn. toto srovnání je důležité pro představu nákladů na výrobu 1 kg granulované směsi. 2. Kvalita živočišné bílkoviny – nejkvalitnější je čistá svalovina určená pro lidský konzum – koeficient stravitelnosti je až 90%. Označení komerční krmivo znamená, že zdrojem živočišné bílkoviny jsou odpady z masa a kostí (není určeno pro lidský konzum) a koeficient stravitelnosti je od 40-60%. 3. Technologie výroby granulí - Lyoflizát – vysoce náročná technologie, která je používána na výrobu hypoalergenních krmiv – nedochází k degradaci živin a vitamínů rozpustných v tucích - Výroba granulí teplou cestou (nejčastější způsob výroby granulí), překročení limitu teploty, která způsobuje degradaci živin a vitamínů (denaturace bílkoviny) - Výroba tzv. splováním – což je krátkodobé prudké zvýšení teploty, která minimálně degraduje potřebné živiny a vitamíny - Technologie sušení masa – vysoce ekonomicky náročná výroba a to jak z hlediska vlastní suroviny, tak i technologie zpracování 4. Konzistence a velikost granulí – měli bychom preferovat granule tvrdší a dostatečně velké (je absolutně nesmyslný trend – pro malá plemena malé granule, pro velká plemena velké granule), čím jsou granule menší, tím více je pes hltá a nerozmělňuje, což především u malých plemen, jako je yorkšírský teriér má za následek zvýšenou tvorbu zubního kamene, gingivální aplazii s následný uvolňováním trvalých zubů. Konzistence (hustota) granulí – granule vyrobené správnou technologií se při namočení v misce vody musí potopit. Paradoxem je, že většina granulí (95%) plave na hladině, tzn., že jsou plné vzduchových bublin anebo je v nich vysoký podíl obilovin špatné krmivářské kvality. V těchto granulích dochází k nadměrnému žluknutí tuků (proto musí být dodávána antioxidanty) a taktéž dochází k degradaci vitamínů rozpustných v tucích. Tyto nekvalitní granule se během několika minut celé rozloží a vytvoří kvasný produkt (šum na hladině) s nepříjemným nakyslým zápachem. Naproti tomu kvalitní granule, které v testu dáme do vody, se vyznačují pomalým odrolem povrchu a když po 10minutách vezmeme tuto granuly mezi prsty a pohybem prstů zkusíme tvrdost (konzistenci), zůstává mezi prsty tuhé jádro granulí. Takovéto granule nepůsobí v žaludku psa při rozkladu nárazově, tím nevyvolávají náhlou změnu pH (pH žaludku se zvyšuje pouze přechodně na 2-3), granule nebobtnají a tím nevyvolávají náhlé zvětšení objemu žaludku a hormonálně řízené vyprazdňování chylózní natráveniny není nikterak narušeno (v těchto případech může být častější výskyt volvulu dilatace žaludku a velkých plemen). 5. Deklarace složení granulí na obalech – z hlediska zastoupení jednotlivých komponent by měla být deklarace v pořadí na prvním místě nejvyšší obsah deklarované látky až po nejnižší. - Maso – kuřecí – kuřecí, hovězí, zvěřina atd., nestačí jen deklarovat maso bez další specifikace (zavádějící údaj čerstvé maso, čímž se myslí maso i s podílem vody, kdy v konečném důsledku při technologii zpracování dochází k maximálnímu úbytku deklarované živočišné bílkoviny) - Obiloviny – bohužel nejobjemnější komponenta v granulích, pozor na rozpis jednotlivých komponent – jako ječmen, kukuřice, pšenice a jejich formy zpracování, v konečném součtu vytvářejí hlavní podíl v objemu. - Doplňky – minerály, vitamíny, vláknina - Procentuální zastoupení jednotlivých živin (komponent) – bílkoviny (N – látky, proteiny) jsou uváděny jako celkové a to množství 22-32%. Z toho by mělo být 70-80% bílkoviny živočišného původu, ale bohužel tento údaj zcela chybí. Živočišná bílkovina obsahuje esenciální aminokyselin, které jsou důležité jako stavební jednotky všech buněk a cukry, tuky ji nemohou v žádném případě nahradit. Pokud bychom chtěli vyjádřit kvalitu živočišné bílkoviny, musela by být deklarována v zastoupení jednotlivých aminokyselin a jejich vzájemném poměru (tj. hudby budoucnosti). Kvalita živočišné bílkoviny je všeobecně posuzována z hlediska stravitelnost, která by měla být až 90%. Bohužel i živočišná bílkovina je zde ze zdrojů živočišných odpadů (šlachy, peří, kůže, kopyta, vnitřnosti apod.) Jejichž stravitelnost se pohybuje od 40-60%. Pro klinické posouzení stravitelnosti je jednoduchým ukazatelem objem a konzistence stolice u psa. Cukry – v současné době z hlediska zastoupení jednotlivých komponent tvoří největší podíl až 50= (i více) a to právě díky vysokému obsahu obilovin – šroty. Granule s vysokým podílem obilovin mají delší pasáž zažívacím aparátem (2-3dny), tzn., Že v tlustém střevě se kumuluje natrávená a nestrávená potrava, dochází k plynatosti a zažívacím potížím (enteritis, kolitis). Přijaté granule s vysokým obsahem cukrů nenavodí správnou tvorbu HCl a aktivaci pepsinogenu v žaludku, nenastane správné nastavení procesů trávení (řízené reflexně a neurohumorálně), následně též dochází k neúměrné zátěži slinivky břišní jako jeden z nejdůležitějších orgánů při metabolickém trávení živin a taktéž následně jaterního systému. Cukry z hlediska potřeby organismu pro pány, jsou sice důležité, ale jsou i postradatelné, poněvadž pohotovostní energetická zásoba může být plně kryta z tuků. Výrobní náklady na 1 kg granulí – s větším podílem rostlinné složky (obiloviny, soja řepné úsušky a jiné), což je 90= všech běžně prodávaných granulí v Čr, jsou 3Kč na Kg. Oproti tomu u granulí s vysokým podílem živ. Bílkoviny 70-80% jsou výrobní náklady na výrobu 1Kg granulí 200Kč. Z toho je jasné, že 1 Kg granulí od 20-60Kč je pouhý obilný šrot, v ceně od 60-100Kč je doplněn o odpady živ. Původu, v ceně od 100-150Kč je směsí obilovin, odpadu živ. Původu a části svaloviny, v ceně od 150-200Kč má nejvyšší podíl odpadu živ. Původu, svalovina a obilovin, v ceně nad 200Kč obsahuje nejvyšší podíl svaloviny a následně odpady živ. Původu. Kdyby granule obsahovaly úsušky masa (čisté svaloviny), výrobní náklady by nemohli klesnout po 250Kč na 1 Kg. Výhody spojené s krmení granulované potravy 1. Jednoduchá skladovatelnost – není za potřebí lednice, mrazničky, speciální přípravné místnosti apod. 2. Lehká manipulovatelnost – objem granulovaného krmiva v pytlích, jednoduché dávkování pomocí kalibrovaných odměrek 3. Rychlá příprava – žádné vaření, krájení a další kulinářské zpracování 4. Jasná deklarace složení – rozepsané jednotlivé komponenty a procentuální zastoupení živin (i zde jsou nedostatky) 5. Dobrá prodejní dostupnost – supermarkety, zverimexy, chovné stanice, veterináři 6. Cena – ve většině případů cena je ukazatelem kvality, což je často klamavou reklamou pro majitele zvířat 7. Chutnost krmiva – použitím soli a dalších zchutňovadel mohou klamavě budit dojem kvalitního a chutného krmení. Krmivářská loby perfektně marketinkově zvládá trh a důvěra majitelů zvířat se stala bezmeznou a slepou. V nemalé míře se na propagaci různých značek krmiv pro psy a kočky se podepsala i chovatelská veřejnost, která je většinou finančně zainteresována různými bonusy od prodejců a jejími ústy se jim daří prosazovat své výrobky na trhu. Tito tzv. velcí chovatelé psů a koček mnohdy nemají ani triviální znalosti o výživových potřebách zvířat a jediným hnacím motorem je výhodná cena a různé bonusy, které získávají od výrobců za prodej obilných šrotů. Často tato chovatelská veřejnost rozšiřuje různé nesmyslné mýty ohledně chovu zvířat, které se přenáší dále na laickou veřejnost, která těmto bludům věří více než radě odborníka. Je třeba si uvědomit, že veškerý vědecký výzkum Z hlediska výživy psů a koček je hrazen krmivářskými firmami a z tohoto důvodu jsou takřka veškeré výsledky sledovaných nutričních potřeb ve shodě s průmyslově vyráběnými komerčními krmivy. Mnohamiliardové zisky zpětně dovolují provádět další výzkumy potvrzující nutnost krmení psů a koček pravděpodobně i nekvalitními granulemi. Z pohledu praktického veterinárního lékaře jsou nejčastěji kladené otázky chovatelskou veřejností, právě na problematiku krmení a v neposlední řadě problémy chování zvířat. Bohužel na tyto otázky bývají dosti často protichůdné odpovědi. Onemocnění mani

17.4.2013

Pepa

Zdravím, chtěl bych se tu optat na granule bez obilovin. Mám zhruba 3-letého křížence NO, se kterým válčím skrz granule. Jsem už pejskův 3 majitel. Původním majitelům byl jako skoro roční odebrán, protože ho tloukli a nestarali se o něj. Jako podražený, dost vyhublý pes se dostal ke známému, u kterého dostal nový domov. Známý po roce bohužel zemřel a jelikož jsem psa dobře znal, tak jsem se ho ujal. Pes byl krmen zbytky a levnými granulemi, které skoro stejně nejedl(z penny a jiných podobných řetězců prodejen). Toto jsem okamžitě zavrhl a snažím se mu podávat kvalitnější a pro něj prospěšnější krmení. Bohužel granule, které jsem vyzkoušel (např. K9, Nutram, Chicopee, Brit, Purina, Ontario, Acana,...) také nejí nebo jen velmi málo a s odporem a nebo když už, tak se velmi často vyprazdňuje (kadí). Mám pro psisko i maso, které mu vařím a podávám s říží nebo těstovinami, aby měl i něco jiného, ale nemůžu mu vyvářet každý den. Chtěl bych vyzkoušet nějaké granule, které by neobsahovali obiloviny....respektovali psa jako masožravce. Problém je v tom, že u nás ve zverimexu, je omezený výběr a takovéto krmení bych musel objednat z internetu. Chtěl bych se tedy optat na nějakou kvalitní, prověřenou internetovou stránku, kde opravdu dostanu kvalitní krmivo, které tam je inzerováno a které bych si případně objednal?? Děkuji za případné odpovědi

27.5.2013

Andrea

Zdravím. My kupujeme tyhle granulky Odkaz , našemu Tinovi moc chutnají, nemůže se jich nabažit. Jedině doporučujeme! :-)

17.6.2013

Karel

Ahoj všichni pejskaři...my jsme nedávno začali krmit Marp Holistic a chutná výborně takže doporučuji...kupuju je zde Odkaz

6.7.2013

Marcel

Ahojte. Ake mate skusenosti s ceskymi granulami Eminent? Zaujima ma hlavne krmivo Eminent energy ktory je pokial viem oznacovany za superpreminum.

30.7.2013

irina

Ďakujem za super článok! Ja som dlhodobo kupovala Royal canin, všetci veterinári mi ich vrelo odporučali a chválili... Mojim čivavkam chutili a mali nadhernu srst, ale zo dňa na deň sa to rapidne zhoršilo. Takže taraz hľadám najvhodnejšie a najlepšie granulky. Určite mi članok pomože, ďakujem ešte raz.

11.8.2013

Gabriela

Dobrý den, mám fenku jack russela teriéra a nevím čím mám krmit. je jí 6 týdnu, poradte něco do 1000 za 10 kg. Děkuji moc.

13.8.2013

Lucie

Dobrý den, prosím, máte někdo zkušenost s krmivem ANKA Lamb&Rice? je kvalitní ve srovnání třeba s ACANOU Lamb&Okanagan Apple? rozmýšlím mezi těmito dvěmi značkami pro moje dvě čivavky 2roky a 4roky, které mají velice dobrý apetit :) Děkuji

13.8.2013

Hela

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli má někdo zkušenost s granulemi značky Bosh? Máme 14 měsíčního pejska Bígla. Je velmi aktivní a má problémy se srstí, líná. Děkuji

7.9.2013

Veronika Mitrovska

Hlavne nekupujte znacky uvedené v tabulce - testovane na zviratech. Psovi podávejte přirozenější stravu, zkuste různé kombinace krmiva dohromady s obilovinami a zeleninou. Černá listina: PROCTER & GAMBLE: IAMS, EUKANUBA, MARS: Pedigree, Cesar, Whiskas, Sheba, Kitekat, Pal, Chappie, Bounce NESTLÉ: Friskes, Friskies Petcare, Bonio, Wunalot, Soilers, Felix, Arthur´s, Choosy, Alpo, Mighty Dog COLGATE-PALMOLIVE: Hill´s Science Diet, Prescription Diet RALSTON-PURINA: Purina, Edward Baker Odkaz

16.9.2013

trinix

Pepo, doporucuji granule Taste of the wild, jsou bez obilovin a na tehle strance jsou granule snad vsechny bez obil, dovezou je az domu....Odkaz bohuzel tyhle kvalitni granule nekdy psum moc nevoni, takze ja je namocim, necham nasaknout a pridavam trochu nejake levnejsi konzervy jen na ovoneni a ji to, jinak mi pes taky nechce zrat granule. Nebo muzes krmit syrovou starvou-barf.

20.9.2013

Lucie

Mám malou Border Collii a chovatelka dvou plemen mi doporučila Arden Grange LB, prý se to nedostává moc do obchodů, ale teď krmím Calibrou a nebyla mi od ní příliž doporučena. Dnes beru pytel Arden Grange a mohu doporučit i Vám. Není zas tak drahé, možná jen o stovku, dvě, a o kvalitě tady ani nemusíme mluvit. Pokud jí budou chutnat, budu jím krmit až do roku, roku a půl! Hodně chovatelů a výstavářů to bere, a veřejnost jako i já jsem se o té značce před tím vůbec nedozvěděla. Většina značek je testována na zvířatech, a to já nebudu podporovat. JAko pro plan, hills, sheba, eukanuba, atd atd, až by vás to překvapilo. Někomu to je jedno, ale mě ne, vzhledem k tomu jak ta zvířata trpí. Arden Grange ... Doporučuju!

24.9.2013

Petr

Máte zkušenosti s tímto krmením? Odkaz.

26.9.2013

Iveta

Mám jack russel teriéra a koupila jsem sice krmení pro štěňata od Eukanuby,ale doma jsem zjistila, že je to vhodné pro velké psy. Mám krmivo vrátit? Děkuji za odpověď

1.10.2013

Terez

Ahojky. Máme šestiměsíční štěnisko pudla toy. Je od chovatelky zvyklá na Royal Canin Mini Junior a po přečtení tohoto článku bych ráda přešla na něco kvalitnějšího. Nemůže jí změna uškodit? A co by jste případně doporučili. Děkuji za odpověď

23.11.2013

Daniela

Ahojky za 14dní si jedeme pro štěnátko Jack russel teriera, pani krmí Eminentem. Nicméně já bych chtěla přejít na jiné granulky, a to nejspíš na Orijen Puppy. Myslíte, že je vhodné pro JRT? Složení má velice pěkné, ale přecijen bych ráda slyšela názor ostatních, zkušenějších pejskařů :) Děkuji mockrát za odpovědi.

8.12.2013

anonym

Většina z vás kupujete humusy a říkáte tomu krmivo např. Friskies to je možná pro slepice ale ne pro psy.

8.12.2013

michaela

Zdravím, mám doma 3 měsíčního pejska JRT stím, že původními majiteli byl krmen mlékem s lupínkama a v misce měl ještě s ostatními štěňaty "granule". Je to pes z dědiny, tak si asi každý dovede představit co všechno jedí. Já ho chci krmit kvalitně a zdravě , ale mám s tím trochu problémy. I když máme doma ještě německého ohaře, tem je krmen na úplně jiné bázi a tak s granulemi nemám moc zkušenosti. První co jsme mu koupili ( v době kdy jsem neměla ponětí o tom, co mají granule přesně obsahovat)jsme mu koupili Pro Plan pro štěňata s rybí příchutí. Nejen že to neuvěřitelně zapáchalo, tak mi to ani jeden ( tomu staršímu jsem dala na ochutnání) nejedl. Oba si šuchli a podívali se na mě jestli jsem se náhodou nezbláznila. Tak jsem mu koupila Eukanubu. Pes se mi začal hrozně škrábat po celém těle a měl řídčí stolici. Šla jsem s tím za veterinářem, jestli náhodou nemá blechy nebo jestli mu něco není. Tam mě řekli že je to s největší pravděpodobností alergická reakce a mám hned změnit krmivo. Bylo mi doporučeno Royal Canin. Pes se mi sice škrábe míň, ale i tak mi to přijde moc. A nevím jestli je to zcestný, protože je to ještě malé štěně, ale v poměru kolik dostane granulí a kolik vykadí, mi to přijde až moc. Nepravidelně ale velmi často "hodí bobek" jak velký pes. Nevím, kde se to v něm bere :D. Z předchozích příspěvků jsem pochopila že většinou ty nejvíce dostupná a známá krmiva za moc nestojí. A hlavně jediné granule co jsem našla, určené pro citlivější psy, jsou od značky Brit. Tak jsem se chtěla zeptat ,jestli má někdo podobný problém s citlivějším psíkem a co pomohlo. Děkuji

5.1.2014

Monika

A co krmivo Royal Canin? O tom se tu moc nezmiňuje...

11.1.2014

Petr

Když vidím jak lidi mají při výjezdu ze supermarketů v košíku pytel Friskies, Pedigree, Chappi a podobných zhovadilostí tak je n kroutím hlavou nad tím jak reklama vymívá mozek. To je prostě šrot ketrý je tak dobrý pro prasata. Lidi tohle fakt nekupujte jestli mate sveho psa rádi.

14.1.2014

Věra

Dobrý den má někdo zkušenost s PURIZON dostával od štěněte ANF,HOLISTIC ,ale pak to nechtěl zkusila jsem Purizon,to mu chutná,složení vypadá dobře,ale byla bych ráda za zkušenost jiných děkuji Věra

19.1.2014

Petr

royal a pro plan se rapidně zhoršilo royal vyrabi v polsku granule jsou mastný a pro plan vyrabi turci z obojeho se stalo komerčni krmivo spíš pro slepice jak pro hafany

19.1.2014

petr

nemusite se mnou souhlasit ale krmil jsem tímto 6 let a ted hledam jine krmeni ne tento hnus pořidil jsem si hafana pro radost a ne abych to měl misto králika či slepice krmivo kda ja na prvnim mistě uvaděno pšenice a jine obiloviny je hnus pes je masožravec ne vegetarian

20.1.2014

Peťule

překvapuje mě, že jste si přečetli článek a pak se pochlubíte, že krmíte pejska granulemi ze supermarketů a nic mu nechybí!!! Naprosto souhlasím se sl / pí Lucií. Jestli svého miláčku skutečně milujete nekrmte ho pšenicí ale masem. čekáme na štěně tosa inu, a již několik týdnů sedím u internetu a hledám to nej pro nového člena rodiny. Top které mi vyšlo je ARTEMIS, o něco méně pak Test of the wild, nebo Canin Caviar ( bohužel trochu drahé ). Cenově přijatelné ale kvalitní je krmivo First Mate.Ale pokud nemáte peníze na to abyste se o svého pejska postarali tak jak si zaslouží, raději si ho nepořizujte. protože pořizovací cena pejska je ta nejmenší částka pokud chcete šťastného a zdravého pejska. Jinak za článek moc děkuji, velmi mi pomohl ve výběru.

29.1.2014

Michaela

Dobrý den, chtěla sem se zeptat, zda tu máte někdo zkušenost s těmito granulemi Odkaz . Zda patří mezi ty lepší či ne? Děkuji :-)

7.3.2014

Katie & Steve

Zdravim, nevim sice kde se u Vas krmivo vyrabi ci odkud dovazi, ale my kupujeme Royal Canin co se vyrabi tady v Anglii. Nase chovatelka i veterinari nam to doporucili. Mame 2 letou fenku Bostonskeho teriera a jiz od mala ji davame Royal Canin - ma po tom nadhernou srst a je v prefektni kondici. Maly tip, 3x tydne ji do granuli pridavame malou konzervu tunaka :-)

19.3.2014

MartinUnz

Co říkáte na naturální granule. Viz třeba https://Odkaz ? Vidím že tu máte reklamu na Royal... hm

19.3.2014

vanda

Guabi Natural jsou dobré granule se super poměrem cena/kvalita.

5.4.2014

Dana

Dobrý den.Malou jorkšírku jsem na doporučení veterinářky krmila zásadně Royal Caninem .Bohužel se po čase po něm začala silně drbat, prý obsahuje hodně kuřecího masa a určitě víme, jak a čím jsou současná kuřata krmená.Nyní jí vařím maso se zeleninou, občas přidám trochu rýže,vloček,brambor.Drbání ustalo, je zdravá, srst nádherná a přála bych všem vidět co dělá její jazýček,když jídlo ohřívám / dělám ho do zásoby a namrazím po porcích /.Granule jsou pro lidi určitým pohodlím ale co pejsci ? Nám by asi taky pořád nechutnaly.

8.4.2014

lenka

Moc prosím o vyplnění dotazníku týkajícího se krmiv pro psy k mé bakalářské práci. Předem moc děkuji:) Odkaz

14.4.2014

Monika

Dobrý den,koupila jsem našemu 6 mĕsíčnímu jorkšírkovi granule Italské značky Natural Trainer junior,bylo mi řečeno,že to je to nejlepší co mu můžu dát,tak se chci zeptat zda je krmivo opravdu kvalitní.Dĕkuji

7.5.2014

Rumik21

Dobra den, chtěl bych se zeptat co říkáte na značku bozita. Předem děkuji

18.5.2014

aneta

a ajk mám dávat kranule papillonovi?

23.5.2014

Anna

Dobrý den, máme bernardýna a uvažujeme o změne granulí, mame puriny pro plan ale už mu cosi nejedou, zvažujeme Sam S Field large Breed nebo Ontario Large Breed, co myslíte, že je lepší ?

30.5.2014

Dzejny

Dobrý den, má tu někdo zkušenosti s krmením u světlých plemen? Máme křížence Švýcarského bílého ovčáka, 8 měsíční fenku, takže krmíme granulemi pro štěňata, případně juniory, ale po některých granulích nám příšerně zrezne. Měli jsme už granule Eminent, Fitmin, prémiový Brit - u těch je to zatím asi nejhorší. Našla jsem typy přímo od majitelů Švýcarských b.o., ale většinou jsou to krmiva superprémiová, kde jsou ceny skutečně vysoké. Chtěla bych cenově tak max 900 Kč/15 kg.

5.6.2014

Miška

Vyskúšala som rôzne granule, ale najviac môjmu miláčikovy chutili od firmy BRIT. Máme doma Beagla a ten si ich hneď obľúbil. Napríklad tieto Odkaz Ale nezostávame len pri granuliach. Má pestrú stravu BARF, snažím sa mu to spestriť surovou stravou.

16.6.2014

Feri

zvažujeme Sam S Field large Breed nebo Ontario Large Breed, co myslíte, že je lepší Skoro uplne rovnake od Vafo Praha pre privat label.

16.6.2014

Feri

granule Italské značky Natural Trainer junior,bylo mi řečeno,že to je to nejlepší co mu můžu dát... Nejlepsi asi ne, ale je to jediny vyrobca v EU, ktory spracovava masovu svalovinu z vlastnych chovov. A jediny vyrobca, ktory zo svojej fabriky vyraba krmivo s prosciutto crudo.

5.8.2014

Tereza

Dobry den , chtěla bych se zeptat , čím bych měla krmit svého psa .. Je to jorkšírský teriér jsou mu 3 roky . Doud jsem krmila pet royal ADULT Small Breeds . Mylela jem ze jsou pro neho vhodny , jenže kdyz jsem viděla co by měly granule obsahovat , rychle jsem změnila názor .. děkuji za odpověd

20.8.2014

Penzion Alenka

Dobrý večer, moc hezký článek, děkujeme Penzion Alenka Odkaz

31.8.2014

Marketa

Prosím o názor na granule zn.Taste of the wild.Děkuji

14.10.2014

Jája

TO marketa: já nakupuji na Odkaz. Tam zmi%nované krmivo nemají. Zajímalo mě to a tak jsem prolustroval net. Resumé: Taste of wild je pěkně drahé ale patří k nejlepším krmivům dle zahraničních testů.

21.10.2014

Petr

ja jsem nasel nove granule a mohu plne doporucit!!! luxusni masovegranule.cz mam dva psy obe maji alergii..

21.10.2014

Petr

:o) jsem je zapomel napsat :o) granule EDEN

4.11.2014

Sofie

Zdryvím. Mám dotaz. Kolik Kg granulí sežere měsíčně dospělá border kolie(střední vzrůst)? Díky za odpověd'. :-)

7.12.2014

Mira

Něm. boxer 10 měs. Od 2 měs. krmen granulemi ORIJEN PUPPY + po čase přikrmován dom. stravou. (hov. srdce a hov. játra /10kg/, koř. zelenina /2kg/, rýže /1,2kg/, trocha luštěniny/0,3kg/) a tvarohem. Krmím 2-3 denně, spíše 2x, ráno a večer, přes den drobnosti. Pejsek krásně přibírá, vypadá zdravě, srst se mu leskne a je aktivní až až. Je takovýto způsob krmení v pořádku? Hodí se vnitřnosti? Díky za info na email mira.3x@seznam.cz

7.12.2014

Božena

Já osobně velmi dbám na složení potravy propsy. Obsah bílkovin a dalších prospěšných látek je velmi důležitý. Pro mě je pes součástí rodiny, proto bych mu nikdy nekoupila nic, co by ohrozilo jeho zdraví. Už léta kupuji granule a další psí pamlsky zde Odkaz

7.12.2014

Sofie

Zdravím. Mám dotaz. Kolik Kg granulí sežere měsíčně dospělá border kolie(střední vzrůst)? Díky za odpověd'. :-)

11.12.2014

Petr

Zdravím vás,pročetl jsem komentáře k výše napsaném článku a souhlasím s nimi. Jsou založeny na subjektivních názorech chovatelů, a objektivním pozorování toho, co z jejich životních partnerů vychází ráno při venčení. Souhlasím i s názory na prémiová a diskontní krmiva. Jediná věc se kterou trochu polemizuji je názor, že kompletní krmivo nahradí celé spektrum látek potřebných pro psa a že již není potřeba nic jiného přikládat do jeho stravy. No víte, pokaždé, když si přečtu složení krmiva, tím myslím stopových prvků a vitamínů, tak mam chuť vzít jeden pytel i pro sebe. O co tu jde, jde o biochemickou analýzu krmiva, některé deklarované látky na pytlích s krmivem při současném smíšení (tj. v danou chvíli v kontaktu s žaludeční šťávou), vylučuje jejich efektivní vstřebání, či biochemickou využitelnost. Laicky řečeno, ... v jedné granuli se nacházejí látky které spolu reagují a udělají ze sebe zpravidla sůl, kterou již organizmus nedokáže využít. Jedná se zejména o kombinace některých vitamínů a stopových prvků. Výsledkem není žádný jed, či organizmus zatěžující látka, jde jen o to, že to co čtete na pytli, ve skutečnosti nedokáže organizmus efektivně vstřebat. Tím nechci výrobce granulí hanit, jen upozorňuji, že u některých granulí může dojít k lepšímu vstřebávání například Fosforu, zatímco u jiných například Hořčíku atp. Základem je, prostě, pestrost stravy. Doma mam 15letého retrívra, který denně ujde 2km, krmím levným krmivem Anka ale hlavně přikrmuji syrovým masem a syrovými vnitřnostmi (slezina, játra, srdce) cca 10dg/den, je to přece masožravec že, dále žere i banány, hrušky, jogurty a vejce. Pes je spokojen a my taky.

24.12.2014

daniela1418

ahoj ja kupujem tu a som spokojná Odkaz

25.12.2014

jaro

Ahoj Sofie, kolko ti kolia zozerie krmiva zalezi aj od toho ake granule jej budes davat. su granule ktore cez psa doslova preletia a nerobis nic ine len ho krmis. ak vsak zoberiem do uvahy nejake lepsie granule ako napriklad tie ktore su tu spominane Orijen alebo Acana tak budes krmit ovela mensie davky. my mame skusenosti uz s vela druhmi granul a mozem ti povedat ze to vsetko je strasne individualne aj od metabolizmu psa ale v priemere ti zozeria 13 az 15 grnaul mesacne. ak snou vsak budes chodit cvicit moze to byt aj viec. my mame flata a ten spapa 1 vrece 20kg za 5 tyzdnov.

5.2.2015

eliška

Krmiva pro psy i kočky: Odkaz

11.2.2015

Monika

zdravicko,pokud hledate to prave a nesejde Vam na financich zkuste pro sveho psa super premium holistic dry food TASTE OF THE WILD jsou jednoznacne mezi nejlepsimi.

11.3.2015

Monika

Dobrý den, mám prosbu o radu..Adoptovali jsme pětiletého psa,který byl zvyklý na granule s mounfieldu.Tělo,srst dobrý. Ale stolice řídká. Zkoušeli jsme jiné drahé granule,po kterých měl bobky skvělý,ale vždycky zhubnul /žebra/.Nějak tomu nemůžu přijít na kloub:-( Asi mu nestačí dávkování dle tabulek...pohyb má po zahradě,ale není to typ ležícího psa./ohař/ Za případnou radu díky...

22.3.2015

Marcel

Moc pěkný článek, že si konečně člověk udělá aspoň trošku lepší představu o tom, jak krmit svýho psa. Když jsem nevěděl, tak mi pomohl i tadyten článek: Odkaz

1.4.2015

Jitka

Dobrý den, v létě si budu pořizovat štěnátko border kolie a budu jí brát na soutěže a výstavy. Chci pro ní jen to nejlepší krmivo. A chci se zeptat jestli značka pedigree, je dobrá značka. Děkuji

20.4.2015

Martina

Značku pedigree by som určite neodporúčala obzvlášť aktívnemu psovi ako je borderka. Psy sú masožravci od prírody, čiže treba hľadať granule s vyšším obsahom mäsa..osobne by som odporučila belcando alebo acanu. Sú cenovo dostupné a kvalitné, a psom stačí menšia dávka ako pri komerčných krmivách. My sme skúšali brit care, ale hovienka sú riedke a dosť zapáchajú, a tiež sú veľmi veľké, nato koľko psy zožerú. Dávkovanie treba prispôsobiť psovi, každý pes má iné trávenie a taktiež aktivitu. My máme dospelú americkú akitu, ktorá je v zime aktívna ale v lete vôbec, čiže na leto jej znižujeme dávku ako v zime, alebo meníme typ granúl.

22.4.2015

Marianko

Ja kupujem Kennels favourite granulky. Tieto Odkaz super velmi chutia. Hlavne nekupujte polske Royalky

26.4.2015

PanLuba

Moc hezký článek, lepší jsem asi neviděl, já osobně kupuji krmiva BonDog - Odkaz a asi nebudu měnit, minimálně ne na základě tohoto článku :)

16.5.2015

Klára

Hezký večer, děkuji za článek. Hledala jsem si nějaká krmiva a objevila jsem tady: Odkaz. Píšou tam k tomu hezký popis. Máte nějaké z těch krmiv vyzkoušené? Děkuji.

22.5.2015

EMA

Nase 4 mesicni stene ma stale velmi ridkou stolici/hromadky-kase/,krmime granulemi NUTRAM Puppy Large),nic se nelepsi, poradite?

15.6.2015

Terka

Ja mam yorksirku krmime granulkama Bosch a skvele po nich prospiva nema zadne zazivaci problemy a ma krasnou srst

19.6.2015

Katka

My chceme taky vyzkouset Bosch a chci se zeptat na vase zkusenosti.

2.8.2015

Ivetka

Hezkej článek a jsem ráda za tyto informace, které člověku pomůžou v tý dnešní extrémní nabídce krmiv. Já teďka nově pejskovi podávám Maximu a jsem nadšená. Netrpělivě čeká až mu zase nasypu, což u fitminu před tím nebylo. A přijde mi, že se i mnohem více leskne srst.

14.9.2015

Oksi

Vďaka. Hezkej článek a jsem ráda za tyto informace. Môj pes papa iba granule pre psov. Kupujem veľké balenia v obchode Odkaz, je to veľmi pohodlne pre mňa. Ale obávam sa, že takáto diéta môže poškodiť psíkovi. Môžem teda kŕmiť psa len suchým krmivom?

5.10.2015

Jakub

Já kupuji Barking Heads a jsem nadmíru spokojen. Je to sice dražší ale o to více kvalitní krmivo. Ofiko stránky mají Odkaz .Kde koupit tady psát nebudu, protože to má mrak eshopů a mnoho zverimexů.

14.10.2015

Simona

Zdravím, mám doma ročního německého ohaře. Neuvěřitelně aktivní stvoření. Dostala jsem balení granulí od chovatelky (už si nepamatuju výrobce). Známý s labradorkou mi ale doporučil Orijen. Při zjištovaní informací jsem zabrouzdala i na zahraniční weby a všude bylo toto krmení hodnoceno velice dobře. A reakce štěněte pak vypověděla za vše, hafan byl z misky granulí o poznání víc nadšený než před tím a granule v něm doslova zahučely. Sice to patří mezi dražší žrádlo, ale nedám na něj dopustit.Jediné co nesedí, je doporučené dávkování na balení. Můj pes sežere dvakrát tolik než je doporučená dávka, ale to bude asi individuální.

23.1.2017

Renata6

Zdravím, velmi přínosný článek, my obvykle kupujeme granule značky BRIT, našemu Benovi moc chutnají, co se týká takových těch konzerv, tak to obvykle střídáme podle aktuálních akcí, nicméně nikdy nekupujeme to úplně nejlevnější. Zatím se nám velmi osvědčil obchod fajnzviratka.cz - https://Odkaz - kupujeme tam dobroty pro Beníka i naše dvě kočičky a vždycky jsme byli moc spokojení. :)

15.2.2018

terezarezkova

Nemáte někdo tip na HA granule pro psa, konkrétně se jedná o zlatého retrievra?Bez kuřecího masa a bez lepku.

19.1.2019

cutarinek

Čus, můžu taky doporučit obsáhlý článek a navíc je tam na rozdíl od většiny i nezávislý výběr krmiv od několika značek :). https://Odkaz

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz