Čtyři lidská jídla, které psovi nikdy nedávejte


Psi umějí dokonale žebrat, a tak se čas od času stane, že jim od stolu přilepšíme šunkou nebo je dokonce necháme dojíst talíř od oběda. Z výživového hlediska to není zdravé, o výchovném aspektu ani nemluvě. Jsou ale určité potraviny, které bychom psovi nikdy neměli dávat, abychom nehazardovali s jeho zdravím.

 

Čokoláda

Čokoláda je pro psa v určitém množství toxická a smrtelná, především pak ta hořká. Může za to přítomnost theobrominu. Pes, tak může mít srdeční problémy, které vedou až k úmrtí. Více se dozvíte zde

 

Nevhodné ovoce a zelenina

Většina ovoce a zeleniny psům nevadí, ale pozor si dávejte na avokádo či hroznové víno, ty mohou způsobit vážné zažívací potíže, alergické reakce a především vážné problémy s ledvinami. Pro psy nevhodná je ve větším množství také cibule. Obsahuje totiž látky, které ničí červené krvinky a může tedy ve větších dávkách vyvolat až anemii. Nehledě na to, že cibule psa velmi nadýmá. 

 

Kofein

Jakékoliv potraviny a nápoje, které obsahují kofein, jsou pro psa naprosto nevhodné. Pozor si dejte např. na kávové sedliny, které může pes snadno vyčenichat. Kofein zapříčiní stimulaci nervového a cévního systému a může způsobit zvracení a neklid.

 

Makadamové ořechy

Ty jsou pro psí organismus vysoce toxické a způsobují alergické reakce, špatnou koordinaci i třesavku. Smrtelné mohou být pro psy, kteří mají vrozené srdeční potíže.


Vanda Ročková
Aktualizováno: 11.7.2015 17:53:09
Napsáno: 11.7.2015 17:49:06

Forum.

11.7.2015

vendy

mockrát děkuji o tom hroznovém víně jsem ani nevěděla ještě jsem slyšela že jsou jedovatý i brambory

24.7.2015

Eva

Jak vylepšit stravu psu, který je epileptik a bere léky.

3.11.2015

Hana

brambory sice nejsou jedovaté ale jen je nedokážou strávit takže po nich zvrací také by neměli čokoládu největší hrozba pro psi je to jed a také by neměli jíst kořeněné maso a kuřecí kosti to je aspoň pár věcí o kterých vím já jinak užitečná informace byla o tom ovoci super článek ráda jsem si přečetla :D

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz