10 tipů, jak vykrmit psího nežravce


Někteří psi jsou od přírody velcí jedlíci, jiní naopak krmivo odmítají. Vždy jen trochu uzobnou, aby přežili. Jak jim podpořit chuť k jídlu?

 

  1. Je-li váš pes velmi hubený a odmítá žrádlo, nechte ho v první řadě vyšetřit veterinářem, abyste vyloučili zdravotní problémy a potravní alergie.

  2. Pravidelně psa odčervujte! Jestliže je pes stále vyhublý a má navíc průjmy, nechte mu udělat vyšetření trusu. Je možné, že trpí giardiózou nebo jiným onemocněním.

  3. Zajistěte, aby bylo krmení kompletní a vyvážené. Jestliže má pes sníženou chuť k žrádlu, lze mu podávat doplňující vitaminy a minerály, pokud nejsou klinicky kontraindikovány. Pro podporu chuti k jídlu se osvědčily vitaminy skupiny B (přípravky pangamin, B-kompex, pivovarské kvasnice).

  4. Obecně většině psů víc chutná vařená nebo syrová strava BARF. Tento způsob krmení většinou „rozežere“ i ty největší nejedlíky. Ne každý má ale možnosti domácí stravu připravovat. Potom nezbývá než najít „tu pravou“ značku granulí, která bude kvalitní a navíc psovi zachutná. Za zkoušku stojí například granule Bravery, Petkult nebo Prins.

  5. Chutnost granulí zvýšíte přidáním několika lžic konzervy, paštiky pro psy, či pokapáním lososovým olejem.

  6. Chuť k jídlu také zvyšuje přidání trochu glukopuru do pitné vody.

  7. Nenechávejte psovi žrádlo pořád k dispozici. Dejte mu misku 2x za den přibližně ve stejnou hodinu a když ji nesežere do 15 minut, zase mu ji seberte. Pes potom pravděpodobně lépe zareaguje na další krmení. Nepřekrmujte psa pamlsky, někteří psi se raději zasytí v průběhu dne pamlsky z ruky, než aby snědli své krmivo z misky.

  8. Potrava by měla mít dobře stravitelná a mít vysokou koncentraci živin, aby se snížilo množství, které musí pes pozřít. U granulí je možné vyzkoušet receptury pro psy v zátěži.

  9. Teplota má velký vliv na chutnost krmení. Ohřátí potravy může výrazně pomoci při nalákání psa, který nechce žrát. Krmení podle potřeby ohřejte na 38 stupňů, ne však více. U granulí může pomoct zlití teplým nesoleným masovým vývarem.

  10. Pokud je váš pes zdravý, akční a v kondici, jen prostě málo žere, ale jeho organismus si s tím vystačí, nezbývá než se s tím smířit.

 

Foto: pixabay.com


Vanda Ročková
Aktualizováno: 18.9.2018 12:50:01
Napsáno: 18.9.2018 12:39:53

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz