V květnu se do Prahy sjedou psi z celé Evropy


Téměř pět tisíc psů ze všech koutů Evropy si dá dostaveníčko v našem hlavním městě. Ve dnech 2. a 3. května 2009 se totiž na pražském výstavišti v Letňanech uskuteční již 17. ročník Mezinárodní výstavy psů všech plemen, který bude tradičně pořádat Český kynologický svaz (ČKS). Kromě soutěže o hlavní tituly nebude chybět ani Velká národní cena, Mistrovství Agility, ukázky tance se psem a další bohatý doprovodný program.

 

Výstava psů se bude konat první květnový víkend, a to pod záštitou Mezinárodní kynologické federace (FCI) a náměstka pražského primátora Pavla Klegy.

Posuzovat psy rozdělené do tříd bude na padesát českých a dvacet zahraničních rozhodčích. Ti přijedou například z Francie, Rakouska, Finska, Řecka, Maďarska, Portugalska či Izraele. „První den budou rozhodčí hodnotit lovecká plemena, ovčáky a honácké psy, teriéry, jezevčíky či například chrty. Divákům se ale představí i česká národní neuznaná plemena jako je pražský krysařík, chodský pes nebo český strakatý pes. Jejich vítězové se potom sejdou ve Velké národní ceně společně s vítězi českých posouzených plemen, mezi které patří český teriér, český fousek a československý vlčák,“ přiblížil Pavel Klega. Druhý den pak přijde řada na pinče, knírače, dogy, buldoky, špice, severské psy či společenská plemena, ke kterým se řadí například mops, maltézáček, bišonek, naháči nebo francouzský buldoček. „Soutěžit se bude v mnoha kategoriích. Kromě hlavních titulů budou moci účastníci získat ocenění Nejhezčí pár psů, Mladý vystavovatel, Chovatelská skupina nebo Nejlepší veterán,“ sdělil Jiří Šiška, tajemník ČKS a dodal: „Na závěr výstavy bude soutěžit vítěz prvního dne se šampiónem druhého dne o titul Nejkrásnější pes celé výstavy.“

Na výstavu se sjedou majitelé čtyřnohých miláčků z mnoha zemí a představí zhruba pět tisíc psů. Návštěvníci se po celé dva dny nebudou rozhodně nudit. Uvidí Mistrovství Agility, ukázky tance se psem, výcviku asistenčních psů a obedience. Pořadatelé navíc přichystají spoustu prodejních stánků, ve kterých si budou moci zájemci zakoupit nejrůznější chovatelské potřeby, a to zejména krmení a pamlsky pro své miláčky.

 

Více informací k této výstavě naleznou zájemci na webových stránkách www.kynologie.cz nebo www.vystavapsu.cz.

 


Kristýna Červenková
Aktualizováno: 25.3.2009 17:22:33
Napsáno: 25.3.2009 16:52:48

Forum.

Vložit príspěvěk

27.3.2009

Markéta

Ahoj, kdybych se tam přijela podívat jen jako divák (bez psa), budu platit nějaké vstupné? Pokud ano, nevíte někdo kolik?

29.3.2009

Lucie

Vstupné bývá kolem 100,- Kč.

26.4.2009

Lucie Z.

Dobrý den, je možné se jít na výstavu podívat, jako divák i se svým čtyřnohým přítelem? Děkuji za odpověď.

30.4.2009

Helena

Ano, bývá tam spousta psů - diváků. Nezapomeňte s sebou vzít očkovací průkaz /platné očkování proti vzteklině!/.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz