Když si přivezeme štěně domů


Příprava domova

Než si štěňátko přivezeme, měli bychom mu jeho nový domov uzpůsobit tak, aby se v něm hned při příchodu cítilo co nejbezpečněji. Štěňata jsou velice vynalézavá a tak se snažíme odstranit vše, o co by se mohlo poranit - ostré rohy, prostory, ze kterých by se nemohlo dostat (prostor za skříní, za radiátorem). Z dosahu také odstraníme všechny kabely od spotřebičů, rádia, telefonu, počítače. Odstraníme vše nebezpečné, na co by štěně mohlo dosáhnout, např. skákáním na nábytek, jídelní stůl. Pokud chceme zamezit skákání na nábytek, který nejde přesunout, můžeme použít speciálních sprejů odpuzujících psy. Pozor dáme také na koberce, štěně je bude kousat, ale může se stát že na nich udělá i nepříjemnou loužičku. Nebezpečné jsou i pokojové rostliny. Některé druhy jsou jedovaté. Nejlepší řešení, abyste na nic nezapomněli, je prolézt celý byt po čtyřech a podívat se tak na váš byt z pohledu pejska. Snáze uvidíte, co je nebezpečné.

Doma bychom měli již mít pro štěně nachystaný pelíšek, nejlépe na klidném místě, ale zároveň takovém, aby mohlo štěně alespoň částečně sledovat chod domácnosti. Kromě pelíšku bychom měli mít nachystané i misky na žrádlo a vodu. Ještě budeme pro štěně potřebovat vodítko, obojek, kartáč a nějakou hračku.
Po příchodu do nového domova bychom neměli, alespoň ze začátku, nechávat štěně doma samotné. Už tak je pro něj dost těžké odtržení od mámy a sourozenců. Dejte mu čas, aby si v novém prostředí zvyklo a sžilo se s chodem domácnosti a jejími obyvateli.

 A jak krmit štěně?

Předchozího majitele bychom se měli zeptat čím a jak štěně krmil. Na jaké granule bylo štěně zvyklé. Pokud chcete ale štěněti koupit něco lepšího nebo se vám strava nezdá vhodná, je dobré se zeptat třeba ve specializovaném obchodě. Tam vám určitě a rádi poradí jaká strava, nebo značka granulí bude vhodná pro vaše štěně. Nikdy bychom neměli kupovat stravu v hypermarketech. Přehnaně levné granule pro psy často neobsahují dostatečné množství živin, minerálů a vitamínů pro psy. Kvalitní suché krmivo obsahuje vše, co štěně potřebuje, takže není nutné dokupovat další vitamíny. Pejska krmíme podle věku a zátěže, potřebná krmná dávka by měla být uvedena na obalu.

Někteří chovatelé však žrádlo psům vaří. Vhodná je vařená rýže nebo těstoviny s masem a zeleninou. Nikdy nesolíme ani nepoužíváme koření! Je možné s vařenou stravou podávat vitamínové doplňky, ale předem bychom se měli domluvit s veterinářem. Vždy by měla mít strava pokojovou teplotu, jídlo nepodáváme ani horké, ani studené. U vařené stravy platí zásada, že méně je někdy více. V dobrém úmyslu dát svému miláčkovi to nejlepší se může stát, že ho předávkujeme a způsobíme tím více škody, než kdyby nedostal nic. Štěňátkům také můžeme dávat rozšlehaný tvaroh se žloutkem a pár piškoty. Většina štěňat tuhle mňamku miluje. Sem tam můžete koupit štěněti i kvalitní štěněcí konzervu. V letní a podzimní sezóně si pejsci rádi dojdou načesat dostupné ovoce. Jablka, hrušky, broskve, jahody, ostružiny, ryngle. Nepohrdnou ani zeleninou, třeba mrkví nebo rajčaty. Vše jim moc chutná a tak se nedivte, že vám pejsek jednoho dne vyplení zahrádku J

Může se stát, že štěně některou stravu nesnese, potom se držíme toho, co štěněti chutná. Pokud chceme přejít na jiný typ granulí, měníme je postupně přimícháním nových granulek do starých, aby si pejsek zvyknul. Při náhlé změně může trpět průjmem.

Jídlo podáváme v pravidelnou dobu a poté by měl následovat minimálně hodinový odpočinek, aby vše stačilo štěně strávit. Misku s jídlem ponecháme maximálně 30 minut. Co nedojí odneseme. Další krmení proběhne v obvyklou dobu. Štěně krmíme 3 – 4x denně, dospělé psy nejlépe dvakrát denně – ráno a večer. 

 

Správná socializace štěněte

Jestliže chceme z pejska bezproblémového společníka, je velice důležité období mezi 7. a 12. týdnem, kdy si štěně osvojuje základní návyky. Po příchodu do nového domova mu nahrazujeme celou smečku a i psí mámu, takže je zcela odkázáno jen na nás. Vše co od nás pochytí, to dobré i špatné, si nese s sebou do života. Štěně musíme postupně přivykat na různé situace a zvuky, se kterými se bude setkávat. Vždy to ale musí být pro něj příjemný zážitek. Špatná zkušenost může vést k trvalému strachu. Štěně by se mělo setkávat s cizími lidmi, psy a různými zvířaty, aby se naučilo mezi nimi chovat.

                                  

Ivana Pospěchová 


zuzana smejkalova
Aktualizováno: 11.12.2007 15:43:30
Napsáno: 20.9.2007 13:36:59

Forum.

Vložit príspěvěk

12.10.2007

Lenka

Chtěla jsem se zeptat, v jakých formách a jaké druhy zeleniny jsou pro psy nejvhodnější. A s čím ji podávat...Nevím, jestli by chtěl ten náš samotnou zeleninu. Máme 4 měsíční štěně zlatého retrívra.

6.1.2008

martin

Nejlepší je mrkev hrašek atd. hlavně granule tím se nic nezkazí. a ta zelenina muže byt i ta samotná. dobré je i uvařené kuř. maso. halvně ne mléčny věci!!!!!!!!!! to někdo říká že jeto dobré, ale opak je pravdou. ja ho mám taky dávám mu granule k9 a SUPER. sem tam mu něco dám.

8.2.2008

Ivana

Pro Lenku: moje fenka hovawarta, ostatně i jako naši ostatní rodinní psi žijí na zahradě kde mají k zelenině i ovoci dobrý přístup. Sami si zjistili co jim chutná a co ne a podle chutí se jdou kdykoliv přiživit. Sall,moje fenka, si s oblibou ráda trhá jablka ze stromu a žvýká je a žvýká dokud nemá dost:)Dostane do sebe vitamíny a hezky si i vyčistí zuby:) My jim to "kradení" zeleniny a ovoce nezazlíváme, však oni taky vitamíny potřebují :) Nejdříve zkus dát svému pejskovi čerstvé ovoce - jak už bylo zmiňováno mrkev, hrášek, třeba i zelí (to naši psi milují). Ale zkus jim dát také i ovoce, jahody, jablka... prostě to co máš doma. a pokud nemáš čerstvé můžeš zkusit i dušené. No a naši psi také moc rádi zeleninu vařenou, třeba v kuřecím vývaru. Jinak se omlouvám za dosti pozdní odpověď, ale snad také poslouží a nejen Tobě. Tak hodně štěstí!

8.2.2008

Ivana

A jak Martin psal, ne mléčné věci. Tak měl pravdu tak z poloviny. Bílé jogurty jsou dobré na trávení :)

24.4.2008

honza

musíme štěně nechávat doma a nebo ho můžeme uš dát ven jak si ho přivezeme

25.4.2008

Ivana

Honzo, doma ho zrovna mít nemusíš, ale je to lepší. pokud doma být nemůže,rozhodně doporučuji si na pár dní vzít dovolenou a s pejskem trávit co nejvíce času než si zvykne. Měj se

19.6.2008

Zuzana Roklová

Dobrý den,mám teprv týden fenku kříž.labradora se stafordem,jsou ji 4 měsíce,odebrali sme ji poměrně pozdě.Četla jsem příspěvek o socializaci a myslím že je to přesně náš problém.Kris (moje fenka)při kontaktu s velkými psy vrčí,ježí se a myslím velmi nepřátelsky cvaká zubama až kouše,vždy ji řeknu fuj,nesmíš,snážím s takovými psy být hodně v kontaktu,aby si zvykla ale nevidím žádné zlepšení.Chci hodnou a společenskou holčičku,ne aby byla agresivní.Asi měla špatnou zkušenost s velkými psy,chtěla bych jí vrátit důvěru. Prosím pomozte mi,děkuji

27.6.2008

Ivo

Mám 11týdnů starou fenku něm.ovčáka. Chtěl bych se zeptat, jak dlouho bych neměl pouštět štěně samotné běhat po schodech nahoru, dolů(klouby). děkuji

1.7.2008

Ivana

Dobrý den Zuzano, zásadně musíte své fence vysvětlit, jak se má ke psům chovat. Nehledala bych důvody v tom jestli měla špatné zkušenosti nebo ne. V podstatě máte pravdu, jde o špatnou socializaci. Musíte se fence věnovat, vystavovat ji neustále podnětům kvůli kterým je agresivní. V tak nízkém věku to jde ještě snadno spravit. Zkuste s ní chodit na cvičák. Třeba jen cvičit základní poslušnost nebo se domluvit že tam budete jen chodit aby fenka měla kontakt se psy. Tam také uvidí štěňata a začne se podle nich chovat. Uvidí psy, kteří jsou v pohodě, malé i velké, a pokud se něčeho bude bát, tak nebude reagovat podle vás, což doposud dělala, ale bude se to učit od ostatních psů. Zatím není pozdě. Zkuste ale najít takový cvičák, kde uvidíte přátelské prostředí a kde budou mít pejsci možnost si spolu vyhrát. A pokud na procházce vaše fenečka potká nějakého psa na kterého bude zlá, tak ji zkuste zaujmout něčím jiným - pamlskem, slovy, hlazením... A za každý byť jen malý pokrok musíte strašně chválit!!! Bez pochvaly a povzbuzování to nepůjde. Zkuste se ještě zamyslet nad tím, proč by vaše fenečka mohla být taková. Je ještě ve štěněcím věku a pokud si opravdu myslíte že je agresiví a že třeba nemá jen trochu drsnější způsob hry který pramení z neznámých zvířat a předmětů, dá se to ještě rychle napravit. Musíte ale začít jednat okamžitě. Pokud chcete vědět víc nebo vás něco jiného napadlo jak se fenka chová (třeba že při tom vrtí ocasem? např.) tak napište na mail ivana.pospechova@seznam.cz. Možná v tom je i něco jiného ale z těch pár slov to já neumím poznat.Ivana

1.7.2008

Ivana

Ivo, do té doby než štěně samo bude chtít chodit. Nesmíte to nošení přehnat, ani uspěchat. O klouby jako takové bych se nebála, spíše bych fenečku nenechala po schodem bezhlavě lítat, pak si může opravdu s těmi klouby něco udělat. Velkým psům jako NO rostou klouby cca do 1 - 2 roků. Záleží na psovi. Takže lítání po schodech hlídejte v závislosti na psovi a jeho věku. Veterinář vám také řekne jak na tom jsou klouby vašeho psa, kdy asi se mu přestanou vyvíjet, popřípadě jestli pes nemá dysplazii. To by jste to běhání po schodech musel výrazně omezit. Neměla bych ale takový strach, nechejte to na fence a uvidíte sám že ona bude vědět na co má a na co ne. A pokud se jí naučíte rozumět, tak určitě poznáte co jí vyhovuje a co ne. Ivana

23.7.2008

Eliska

dobry den,poridila jsem si bigla 1 rocniho ale vubec neji granule skusila jem mu dat jine znacky ale bezvysledne muzes mi rict cim to je?

29.7.2008

Ivana

Eliško, může to být tím že pes na granule není zvyklý. Třeba byl zvyklý na konzervy nebo na vařenou stravu. Možná má problémy se zuby... zkus mu dát trošku těch granulí a do toho mu uvařit rýži nebo dát psí konzervu (kvalitní!) s troškou těch granulí a uvidíš. Pokud nebude žrát ani konzervy, rýži, vařené maso, můžeš mu uvařit i zeleninu - třeba mrkev,.. zajdi s ním k veterináři. Je možné že má problémy se zuby nebo s něčím jiným. Ivana

29.7.2008

Ivana

Niikolaa, pes má pravděpodobně špatnou zkušenost s vodou a ty ho ještě nutíš aby ji měl rád. takhle to opravdu dobře nedopadne. štěně si musí na vodu pokud možno zvyknout samo, nebo jej musíš již odmalička brát k vodě. Nesmíš jej tam nutit! Tak se vážně začne bát. Ty si vážně myslíš že když má 5-6 roků tak je už starý a brzo umře? Proboha probuď se! Pes není majetek ani věc kterou můžeš jen tak odkopnout a vzít si jiného. A pokud Vám ten Váš pes vadí, buď jste si jej neměli brát, nebo jste si aspoň měli koupit knížku a psa učit alespoň podle knížky. PS: 99% procent psů ti při koupání zdrhne. proč? Na to ti neodpovím, odpověď zkus najít ve své hlavě, popřípadě můžeš použít internet...

29.7.2008

Ivana

prosím všechny, aby odteď diskutovali ve fóru, bude jednodušší odpovídat na Vaše dotazy. Děkuji

3.8.2008

Lenka

Ahojky včera jsem si s manželem koupila JRT a je úžasný, jen v noci nám plakal musela jsem se s manželem u něj sřídat............aby neplakal mám malé děti tak máme další :-) chtěla jsem se zeptat zda má nikdo zkušenost s tímto a poradil by nám??Jak dlouho to trvá........Děkuji moc Lenka

10.9.2008

Petra

dobrý den, nemáte někdo zkušenost se škytavkou u štěňátek? Máme 2 měsíční labradorku a pořád nám škytá. Petra.kondrova@centrum.cz

13.10.2008

šárka

Dobrý den, chci se poradit kdy máme začít zvykat štěně aby zůstávalo samo. Máme 10ti týdenní fenku boloňského pejska, plemeno je to už samo o sobě společenské a naše pejsanda je na společnosti vyloženě "závislá". Sdílí s námi domácnost dva týdny a začínáme třetí, tak ji chceme postupně začít navykat na pobyt bez nás. Nechceme ji ale stresovat příliš brzo. Máte někdo dobrou radu ? Díky

14.10.2008

petr

ahoj chtel jsem se zeptat v kolikatem mesici se muze stene koupat. dik

14.10.2008

Ivana

Šárko začínejte pomaličku, na minutku dvě až po několik desítek minut. Záleží na tom jak si štěně bude zvykat. Můžete začít již teď vždycky jen na chvilku. Postupně prodlužujte. Ivana

14.10.2008

Ivana

Petře zálěží co je to za štěně, jak je staré apod. Taky záleží na šamponu. Jsou šampony od tří měsíců, jsou šampony až od šesti. Dávala bych si ale pozor a v obchodně (specializovaném!!!) bych se poradila

11.11.2008

Niky

Pokud se rozhodnou krmit BARFem, krmit syrovým budou :-)) Škytavka je u štěňat naprosto normální, věkem odezní.

23.11.2008

Denny

Dobrý den, chci se poradit,budu mít štěně Border colie,ale nastala zima a bojím se nechat štěně venku.Mám sice kotec se zateplenou boudou,ale do teď ho zahřívala fenka.když ho vezmu domů,tak mám obavu z přechodů z tepla do zimy, nemůže štěně prochladnout? Moc díky za rady.Denny

15.1.2009

Ivana

Lidi nebudu odpovídat dokud své dotazy nedáte do fóra. Tady nemám čas všechno věčně prohlížet. Už se to tu několikrát psalo takže jesti chcete odpověď, od toho je fórum

10.3.2009

maruska

je mi 11 let a dockala jsem se westika, doma nastaly velke zmeny, ale fakt to za to stoji! vy co pejska mate - verim ze bysme si rozumeli. a vy co jeste ne tak si ho poridte, sice jsou louzicky a ztrata casu je mega, ale je to pritel nejmin na deset let a zabava je taky velka a ty pohley! Fakt! ahoj pejskarka maruska

10.3.2009

maruska

oprava posledniho radku- ne pohley ale pohledy. dik

20.3.2009

Lea

Prosím o radu, jak naučit štěně samotné, než dojdeme z práce odpol.? Od pátku do neděle budeme s ním, ale pak bude pomáhat babi - aby si moc na ni nezvykl místo nás. Díky moc za radu.

30.4.2009

Daniela

Zdravím všechny pejskaře :-) chtěla bych se zeptat, jak dlouho je potřebné být se štěnětem doma, určitě máte hodně zkušeností, poradíte mi prosím? Děkuju

4.5.2009

Zůza

Ahoj tak to bych taky ráda věděla, v létě si jedeme pro holčičku AST. Určitě si vezmu v práci dovolenou, ale ráda na jak dlouho? Prosím poraďte Ahojky všem

9.6.2009

helda4

Zdravím.Chtěla bych se zeptat.Mám dvouměsíčního jorkšírka od ,kdy ho můžu koupat.

16.7.2009

denisa12345

Ahoj ANN. lepsi jso pro stenatka lepsi ksiry nes voditko. ve voditku kdybi nekam bezel a tahal mohlo by ho to skrtit

16.7.2009

denisa12345

Ahoj Danielo. kdyz si stenatko privezes uz od jeho chovatele je dobre s nim zustat minimalne asi 5 dnu. uz tak je pro nej tezke kdyz se odtrhne od mami a sourozencu. meli by ste s nim byt a nenechavat ho osamote ahoj.

11.8.2009

Denisa

Budu mí štěně a zrovna to vychází tak, že druhý den odjíždíme na dovolenou. Chtěla sem štěně vzít sebou, ale nevim zda je to dobrý napad? Bude mu 7 - 8 týdnu

11.8.2009

petra

chceme si s přítelem pořídit štěně (jack russel terier),jenže k odběru bude ted v říjnu a přítel chodí do práce a já do školy!tak sem se chtěla zeptat jestly může byt doma sám nějakých 8 hodin?

3.9.2009

jindriska

mam dotaz na 4mesicniho joksirka.chtela bych vedet co mu davat jist?krome zeleniny a ovoce nam toho moc jist nechce vse zkusi napoprve a priste uz to nechce.diky za odpoved

6.9.2009

Lucka

Ahoj já osobně nemám s Jokšírama moc skušeností , spíš žádnou :D není o moje oblíbené plemeno ale pokusim se tě odpovědět jo? Já myslím že by mělo dostávat alepoň 2-3x denně jídlo ... např. ráno piškotky v mlíku, pak granulky(ale pro štěňata trpasličích plemen) a pak navečer třeba kapsičku nebo konzervu ... nebo tak něco !! Pokud nechce jíst tak mu jedno jídlo které nesní tam nech až do večera a pak jej vyhoď nedfělej si starosti že štěně bude mít hlad,brzy pochopí,že se má vždy najíst .. !!! Pokud mu dáváš třeba mléko nebo konzervu ta se rychle kazí tak jí vyhoď ´když bude na sluníčku nebpo tak něco !! Vypadá to že máš čštěne dost rozmazelený papa a hodně štěstí !

10.9.2009

Danny

Ahoj, mám druhý den štěňátko Krysaříka, je mu teprve 6 týdnů, ale téměř nejí. Mám stejné granule jako původní majitelka, ale vezme si jen když mu to podstrčím na ruce. Ani pít moc nechce, líže mi prsty namočené ve vodě a když ho pristrčím k misce, tak uteče. Zkusila jsem mu ráno dávat mlíčko a to vypil během pár sekund. Chtěla bych ho navyknout na normální granule, ale nevím, jestli na to není ještě moc malý. Co mu mám dávat? Díky

4.10.2009

jarka

máme štěně německého ovčáka,chtěla bych vědět, jestli může být venku už celou zimu, boudu má na zahradě, ale nemá kotec

7.10.2009

Katka

Ctěla bych poopravit informaci ohledně papání pejsků. Ať už je v jakémkoliv věku, NIKDY bychom neměli nechávat jídlo k dispozici celý den. Jednak se pak naučí, že může jíst kdykoliv, což škodí jeho zdraví, a jednak by večer papal pěkný hnus. Je to stejné jako u lidí. Nikdo z nás by nejedl zbytky od snídaně, které leží volně v talíři celý den.

7.10.2009

Katka

Danny, malý sice je, ale běžně si štěňátka na granulky od 6. týdne začínají zvykat. Určitě mu musíš koupit kvalitní granulky pro malá plemena a hlavně granulky pro štěňata DO 8 týdnů, nebo bývají označena jako STARTER apod. Pak samozřejmě vše musíš prokládat mlékem, které ale pejsci špatně tráví, takže zase koupit nejlépe u veterináře nějakou štěněcí variantu. Přeji hodně úspěchů a pejskovi posílám pohlazení.

4.1.2010

Alenka.Ally

Dobrý den, za týden si vyzvednu měsíční štěňátko a jelikož tu píšete, ať je pelíšek na dobrém místě, aby mohlo sledovat chod domácnosti. Ale my všechny pokoje zavíráme, protože bydlíme v velkém rodinném domku ve kterém se nevytápí chodby, tak aby jsme neměli v pokojích zimu. Takže jesli nevadí, že bude zůstavat jen v jednom pokoji, jen až mu otevřeme bude moct do jiného pokoje ?

5.1.2010

Jenik

Dobrý den, v sobotu jsme si privezli 8-mi měsíční štěně Bígla. Chci s ním být co nejvíc venku, ale nejsem si jistý, jestli v tomto počasí (sníh a mráz) je to vhodné. Donesu ho na zahrádku, kde se vyčůrá a sám si dojde ke vchodu cca 50m. Nevím, jestli je dobré takového malého prďouska nechávat na sněhu, nebo jestli můžeme ťapkat i delší trasu. Prosím o radu. Jenik.

9.2.2010

miley

mam krasneho psa. a jmenuje se sisinka.

21.4.2010

Trexx

Dobrý den. Ráda bych se zeptala na radu ohledně labradora. Příští týden si ho dovezeme jako 7-8 týdenní štěně domů. Já jsem na mateřské dovolené ale i tak by jsme ho rádi měli přes noc a v době kdy musíme všichni z domu v kotci na zahrádce a přes den doma. Je lepší na to zvykat štěně hned od příchodu do domácnosti(hlavně na tu noc)? Mám obavy, že pokud si zvykne spávat v domě, bude to pak pro něj i pro nás horší zvykat ho venku. Nebo kdy je vhodná doba ho na to učit? Děkuji za rady. Zdenka

2.5.2010

anonim

mužou se davat vepřove kosti

23.5.2010

Evča

Dobrý den, chci se zeptat, jestli může pěti-měsíční štěně Zlatého retrívra ji shruba 15km. Děkuji

28.5.2010

§ij§

ahoj

28.5.2010

zuzka kohmová

dobrý den jak se máte

18.6.2010

Zaneta

Prosim vas rada by som sa vas opytala co by sa dalo robit ked steniatko ked sa tesi tak nas kuse do prstou a do ruky,ako by sa dalo oducit mame steniatko Lhasa Apso

18.6.2010

Zaneta

NASE STENIATKO MA 9 TYZDNOU,JE ROZKOSNE JE MOC STASTNE,ALE PRAVE TO ZE VELMI OD RADOSTI NAS KUSE DO RUKY A DO PRSTOU AKO BY SA DALO ODUCIT?JE TO PREKRASNA Lhasa apso,boze velmi ju mam rada,ale nemozem si poradit,lebo to velmi boli......inaksie je velmi stastna...

18.6.2010

shijo

CO delat když je stenatko 1 den smutné a naříká?

26.6.2010

Iva

Dobrý den,mám doma fenku dva dny a je 6 týdenní.Můžu jí dávat naočené piškoty do vody a mokré granule?Nevím jestli je to pro ni vhodné a chci s ní zajít ještě k veterinářovi, ale není takový čas takže bude muset vydržet až do pondělka.Všichni říkají, že je to v pořádku jí to,ale raději jsem se chtěla tady na to zeptat a nevadí když jí budu mít první týden v posteli s pelíškem a pak jí po týdnu nechám samotnou spát?

17.7.2010

Nelinka

Chtela bych poprosit o radu. Před 3 dny jsem si pořídila fenku pražského krysaříka, je jí 7 týdnů. První noc mi knourala a škrábala se ke mě na postel(spíše než stesk, mi to připadalo že si chce hrát).Nechala jsem jí být a nepustila na postel,aby si na to nezvykla.Jenže druhý den se opakuje to samé, s tím že si našla cestu do postele a vždy tam vleze.Pokaždé když jsem jí dala do pelechu, přiběhla zpět. A já nevím co sní. Dále mi dělá starosti její pelech. Vůbec v něm nechce spát, raději se přes těžké záterasy dostane pod postel a tam si ustele. Vždy spí z hruba hodinu a půl a pak to s knouraním opět zkouší ke mě do postele. Bud se jí to povede a nebo knoura a knoura. A po pár minutách opět vleze pod postel se vyspat. ani přes den mi neusne v pelechu a dostane se pod postel.Když usne,snažím se jí položit do pelechu, kde následně chvilku usne, ale poté co se probudí letí pod postel s knouráním. Máte nějaké rady, či zkušenosti?Chci se zpočátku vyvarovat chyb. Děkuji

21.7.2010

Jana

Dobrý den, máme tříměsíční štěňě foxteriéra. Přes den bývá na zahradě nebo doma, ale zatím jen ve společnosti někoho z rodiny. V noci s námi spí v ložnici a učíme ji spát ve svém pelíšku. Ale chtěli bychom ji jednou nechávat na zahradě a přes noc v kotci. Kdy asi tak je nejlepší doba začít psa učit spát osamotě a pak ho přemístit do kotce? Děkuji

25.7.2010

Kate

Děkuji, tohle mi do začátků opravdu pomohlo :)

3.8.2010

Nela

Mám psa papilona s chovatelsky tanicepapillonu a mam ho rada jmenuje se eda tet uz cupal ale jmenoval se dostal

24.8.2010

www.rivolto-leone.estranky.cz

Nechat psa si zvykat na to, že je sám, bych doporučovala hlavně pomalinku, nejlíp chvilku před rokem. Protože pokud bude trpět samotou v období jeho emocionálního vývoje, může to na něm zanechat negativní následky a v dospělosti může být nervózní nebo dokonce agresivní. Takže zvykat hlavně postupně, třeba napřed s nějakou dobrou kostí, aby si být sám spojil s něčím dobrým.

19.9.2010

tereza

dobry den muj tatka si koupil štěně a celou do bu knučí prosím porate nam na muj email děkujeme oOoterisekoOo@email.

14.10.2010

Blanka

Dobrý den,koupili jsme si boloňského psíka fenečku,je miláček,ale trochu jí slzy oči,od sekretu se jí barva srst pod očima,Koupila jsem gel Héry a ještě oční kapky na čištění očního okolí,trochu to ustupuje,ale pomalu.Okolo očíček už to jde,ale srst pod je ještě trochu hnědé,sice světle,je možné tuto srst ostříhat?Naší fenečce dnes bylo 5 měsíců,je nutné boloňské psíky stříhat?Děkuji za odpověď.Blanka

15.10.2010

Ivana

CHhtela sem se zeptat v kolik mam davat svyho pejska(německý ovčak-jessie) zavirat aby sla spinkat?

31.10.2010

Kateřina

hned po jídle které je hned po večerní prochazce

7.11.2010

lukáš

Blanko,ano bolonského psíka by ste mela strříhat,přece jen tu srst má pěkně hustou.

7.11.2010

lukáš

jano,my máme 7měsíčního rhodéského ridgebacka ale do kotce ho dávat nebudem ae začínala stím v 6 měsících(spát sama)

1.1.2011

tejka

myslite že můžu chovat na dvoře Jacka Rusella Teriéra?Budu vděčna za každou radu.

11.1.2011

Zuzana

Dobrý den, o víkendu si s přítelem pojedeme pro štěně jack russel terier. Má 6 týdnů. Zdá se mi to brzy, ale chovatel říkal, že všechny štěnátka dává takhle brzy a neměl zatím stížnosti. Také jeho sourozenci už budou pryč a bude tam sám s matkou. Mame ho tam jestě dva týdny nechat nebo si ho už vzít? Neni to brzy?? Děkuji moc za odpověd

15.4.2011

Tereza

Zuzano,dávejte si pozor!!Něktěří zlomyslní chovatelé prodávají štěnata pro peníze,tkz.továrna na štěnata!!Štěnata jsou pak nemocná a to i dušebně!!Právě tzakoví chovatelé,štěnata dávejí velmi brzy,někdy už klidně ve 2 týdnech!!Ale myslím,že toto by neměl být váš případ,protože spousta chovatelů si bere štěně už od 6.týdne.Ale samozřejmě je lepší,s ním počkat až do 8.týdne,kdy se už štěně osamostatnuje(v 8.týdnu probíhá 1.očkování a odčervení proti škrkavkám!!)Tak si pro štěně jedte,ale dám vám cennou radu-podívejte se,kde štěně vyrůstalo,nechce si ukázat jeho rodiče,sourozence atd.Jestli chgovatel zapírá,tak okamžitě prič!!Stejně tak,jestli se štěně hrozně škrábe,má nafouklá bříška,nebo kýchají a teče jim z nosu!!POzOR na to!!Tak držím palce!!(PS:Jestli se vám to štěně zdá divné,neberte si ho!!Je to závazek na deset-i více let!!A vyhodit pejska do útulku,může jen bezsrdná bestie!!)

9.7.2011

pro TEJKA

já si osobně myslím že může bát na dvorku ale v teplém místečku a s neomezeným přístupen do domu kulí teplu...je to přece jenom malinké plemeno co rádo teplíčko...a v zimě? každopádně doma!!!

23.7.2011

anna

koli jídla deně

29.7.2011

Alex

Pro Anna:4 měsíční pejsci musí jíst 3x-4x denně 5-7 měsíční pejsci 2x denně a 8 a více měsíční pejsci jen 1x denně.Hodně štěstí s pejskem :)

11.8.2011

Kris

Dobrý den, mám doma téměř 9 týdenního pejska irského setra a chtěla bych ho naučit, aby doma zůstával sám, ale nechci začít pozdě. Myslíte, že je moudré ho to učit už v tak nízkém věku? Nechci připustit, že se na mně stane závislým, když jsem nyní stále s ním. Mám na to necelý měsíc než půjdu do školy a doma budu nucena ho nechat i 7 hodin denně a nechci, aby naříkal. A samozřejmě ke článku, když jí 4x denně a chci to snížit na 3 krmné dávky za den. Mám mu dávat více granulí a jak na to pes bude reagovat? Má někdo z Vás s tím zkušenosti? Jak na to Vaše štěně reagovalo? Změnu začít postupně, nebo např. dobu jídla přiblížit a vynechat jedno jídlo? Za jakoukoli radu budu vděčná děkuji a kdyžtak písněte na e-mail turecek.kristyna@seznam.cz

26.8.2011

zuzana

Dobrý den, mám doma 7 měsíců starého křížence knírače.Z útulku je zvyklý na granule. Krmím ho každý den 3x denně, ale vždy ho musím rozkrmit dvěma granulemi z ruky jinak nezačne jíst samo.Pokud ho nechám být a nerozkrmím ho, tak celý den nejí, nechala jsem ho být v domnění, že v případě hladu se donutí jednat, ale granule se jen hromadí. Žádné zdravotní problémy nemá, papá všechno..Jen né sám a bez rozkrmu.Co dělám špatně, že nejí samo ani po týdnu nerozkrmování? Díky za všechny úvahy a rady : kamulet@seznam.cz

29.8.2011

Maxim

dobrý den, mám dotaz. máme doma štěně, ted je mu 12 měsíců, občas kňourá aby mohl spát se mnou v posteli, je dobré ho tam nechávat ? aby si nezvykl, děkuju za odpoved

29.8.2011

Maxim

Omlouvám se, email je troubiik@seznam.cz

23.9.2011

Veronika

Dobrý den, ráda bych okomentovala výše uvedený článek. Mrzí mě, když čtu v doporučeních pro výživu psa piškoty, tvaroh, ovoce a podobné nesmysly. Trávicí soustava psa na tuhle stravu nebyla a není uzpůsobena. Mléčnou stravu dostávalo od matky a tu už opustilo. Cukry v podobě, které je přijímáme my, jsou pro psa naprosto nevhodné. Neumí je strávit. Na těstoviny nebo obiloviny jeho trávicí soustava také není uzpůsobena. V některém ovoci se též nachází tzv. přírodní alkohol, který je pro psa také nevhodný. Nechápu, jak někdo může psát takováto nepodložená a pro psa nevhodná a nebezpečná doporučení. Bohužel se s těmito "názory" setkáváme ve většině "doporučení". Ve stravě psa by měly být obsaženy hlavně minerály, proteiny a tuky.

8.10.2011

Lenka

Dobrý den,rozhodli jsme se koupit štěně Papillona..jenže když si jí budeme brát,už jí bude 14 týdnů.Není to pozdě?bojím se,aby nás mělo rádo,protože nejzákladnější část věku byla ještě u chovatele.A je dobré a jde ještě štěněti změnit jméno,když na nějaké už slyší?Poradíte prosím?

29.11.2011

Mirosalv

Dobrý denm prosím o pomoc ! Myslíme si , že nám asi 2 měsiční štěnatko spolko čumáček od plyšového zvířatka. Mysleli jsme si , že to vykadí a zatím pořád nic. a je to už 2 dny . Porádítě nám ?

30.12.2011

Pepa

dobrý den mám štěně Jacka Russela ,má 3 mesice a chtěl bych se zeptat kdy ho můžu dat ven ,jestli až na jaro a nebo muze byt pres zimu venku?

31.12.2011

Adriana

MAM ŠTĚNĚ KTERÉ JE 3 MĚSÍCE STARÉ.JE CHLUPATÝ A KULATÝ. PĚKNÝ DEN.

4.1.2012

Petra

Máme štěně retrívra, 9 týdnů....od kovového obojku má černý proužek kolem krku....ještě ho nesmíme koupat podle veterinářky...mohu mu to nějak umýt a "šmouhu" odstranit? Poradíme někdo? zkušený pejskař?děkuji.

7.1.2012

Lenka

Máme doma štěně 5 týdnů staré...nechtěla jsem ho takhle brzy,ale příteli jej dali. Nechce nám moc jíst,zkoušíme sušené mléko pro zvířata Fitmin a štěněcí granule. Vezme si poze tak 2 -3 .Jinak je čilé.

22.2.2012

Innka

Dobrý den, máme štenátko Pitbulla je mu skoro 7 týdnu očkovat se bude v 9 týdnu a chci se zeptat zda li mužu jít sním na chvily ven nebo až po očkování moc ekuji

12.3.2012

Michaela

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat mam 8 týdní štěňátko německého ovčáka.Máme problém , pořád ho nemůžu naučit aspon na ty noviny,když chce udělá si potřebu jak se mu zachce. Už nevím jak to odnaučit.Mam strach aby to poté do budoucna nedělal. pusinkamispulka@seznam.cz Děkuji

20.3.2012

Ondra

Ahoj jak je ???????

22.3.2012

Marie

Dobrý den Michaelo, mám 2 štěňata BSP.Nejprve musíte být nesmírně trpělivá.Malý pejsek ještě neumí ovládat svěrač a je to jako s dítětem.Nepoužívala jsem noviny, ani podložky.Každou hodinu jsme se celá rodina střídala a běhali s něma ven,po vyčůrání musíte stráááááááášně chválit.Je normální,že přijdete domů a pejsek vám udělá zase loužičku,prostě máte pocit,že kudy chodí,tudy čůrá,vypozorujte,jakmile se přikrčí,zase popadnout a mazat ven.Nikdy pejska,když se doma vyčůrá a vy ho u toho nechytnete netrestejte,nekřičte,netahejte ho za kožich a ani náhodou mu nemáchejte čumáček,bude pak strašně vystresované a neví,za co ho trestáte,prostě hadr a uklidit.Jestli pejsek udělá doma loužičku a vy ho uvidíte a nestačíte doběhnout ven,tak řekněte důrazně fuj. Opravdu je to jen o důslednosti,klidu,běhání ven a uklízení,uvidíte sama,že vám za chvíli přiběhne ke dveřím a samo si řekne.Chodili jsme s nima i v noci ,ale stejně,když jsem se ráno vzbudila ,tak jsem měla na dlažbě loužičky,takže hadr a uklízet.U nás to trvalo 14 dní a sami si pak řekli.Ještě jsem za vyčůrání venku nedávala nikdy pamlsky,vždycky jsem jen chválila a chválila a hladila.Přeji vám hodně trpělivosti a tomu vašemu malému počuránkovi,aby si sám brzy řekl.

26.3.2012

Mona

Od kolika měsíců můžeme štěňátko dávat ven aby si zvyklo na boudu??

16.4.2012

Lucka

Chtěla jsem se zeptat jestli má být 6 týdní štěně venku teď v tomhle počasí nebo ho máme mít doma ?.. Děkuji

29.4.2012

Renata

Ahoj prosím vás nevíte někdo od kdy můžu pejska začít koupat?v červnu si pořizuju Saarloosova vlčáka,ale netuším jak je to s koupáním štěňátek...díky předem za info.

3.5.2012

Natka

Renato:my jsme si fenku přivezli 28.4. a koupali jsme ji 29.4. a úplně v pořádku jen pořádně vysušit srst ,ale pozor strašně se smeká a nemělo by se mu dostat voda do uší !

26.5.2012

Zdena

Renato,maylím,že je nesmysl jeden den přivézt štěně a druhý den ho koupat.Já si přivezla 2 nádherná čistá štěňata a co bylo první,tak jsem je zvykala na kartáčování,ovšem na druhou stranu nevím,od jakého chovatele a v jakém stavu byl váš pejsek.Jestli byl špinavý,tak ho vykoupejte. Já psy kartáčuji každý den a jen pro můj pocit je 1x za rok v létě vyšamponuji,ale věřte mi,není to potřeba,protože každodenním česáním jsou nádherní.

27.5.2012

Hana

Lucko,nestrkejte hned pejska ven,musíte ho naučit socializaci,což je velice důležité do jednoho roku.Je to jako s dítětem,co mu vštípíte od mala o to budete mít míň starostí a pejsek vám bude dělat jen radost.

5.8.2012

Michaela

Ahoj pejskaři. Chtěla bych se poradit. Mám 6ti týdenní štěně Kavkazského pasteveckého psa. V naší rodině je to už 5.Kavkazák, dřív ale vždy nový přírůstek přišel do smečky, která byla ryze venku. Teď máme už jen 11ti letou Kavkazačku, která je spíš doma (gaučák). Na obrovský dům jsme zůstaly jen máma a já a tak jsem potřebovala opět pořádného hlídače, který bude venku. Máme kotec s velkou boudou u garáže. Nevím ale, kdy bych měla zkoušet malého nechávat ven i přes noc. Celé dny je s námi venku, ale na noc si ho beru domů. Dnes je to pátý den, co je u nás v novém domově a já bych potřebovala nějaké rady, kdy bych ho měla nechávat už i přes noc venku. Mockrát děkuji. Poprosila bych ještě o odpověď na em.becko@seznam.cz Díky

13.8.2012

Lidmila

Mám pětiletou fenku boloňského psíka a pod očima má rezavé chloupky.Poraďte čím krmit,aby ji zmizely.

17.8.2012

Patrik

dobry den mam 9 let a mam stenatko jack russell teriera kouse me furt do ruky a vecer me nenecha spat ma 8 tydnu a je zlobive

20.8.2012

Marie

Ahoj Patriku, tvůj pejsek není zlobivý.Je to úplně normální,že tak malý pes všechno kouše.Kup mu kousací hračky,kosti pro pejsky a když tě začne kousat,tak mu dek hračky.Až tvému pejsku začnou růst druhé zoubky,tak přestane.Nikdy na pejska nekřič a už vůbec ho netrestej,je to ještě psí miminko a chce si hrát.Když tě někdy kousne a bude tě to bolet ,tak hned řekni nesmíš.Myslím si ale,že jsi ještě moc malý na to,aby jsi mohl vychovávat pejska.To by měli spíš rodiče.

20.8.2012

Hana

pro Michaelu Dobrý den, mám 2 kavkazáky a od štěňat je mám doma.Jsou to i přes to ohromní hlídači,protože jsou stejně pořád venku a domů se přijdou jen zchladit ,když jsou velká vedra a nebo nás zkontrolovat jestli jsme v pořádku.Jinak mají doma každý svůj pelech.Prostě když chtějí být venku tak jsou a když ne ,tak mají přístup do baráku.Vím,že jsem vám neporadila,chtěla jste vědět,kdy můžete nechat pejska venku,ale jak jste psala,máte taky velký dům a já jsem jen chtěla říct,že i přes to,když jsou doma,tak ohromně hlídají.

22.8.2012

Lukáš

Ahoj, kdy si můžu vzít štěně od matky ? JE to trpasličí pinč. Děkuji

22.8.2012

Lukáš

Jsou mu 4 týdny a už sám žere

22.8.2012

Zdena

Lukáši,psí miminka můžeš vzít od jejich maminky až na dvou měsících.

16.9.2012

5.king

tady toho je

1.11.2012

NIkola

Dobrý den, mohu se zeptat jak dlouho má být štěně u své matky, aby pak mohla převzít šteně? děkuji za odpověď. Kdyžtak napište na e-mail Isabella.la@seznam.cz Děkuji s pozdravem Nikol

7.11.2012

jitkacinkova

Dobrý den, pořídili jsme si s manželem do bytu štěňátko čivavy, je mu zhruba 10 týdnů a máme ho 2. den. Dělá nám starosti, že je jakýsi smutný, všeho se bojí, hraje si s námi a mazlí jen když sedíme u jeho pelíšku, je hrozně klidný, ustrašený.Myslela jsem, že štěňátka jsou živí a chtějí všechno prozkoumat, ale to naše miminko pořád jen leží a kouká z toho pelíšku a nevyleze...je to jen tím, že si na nás teprve zvyká? Jak ho máme rozveselit? A můžeme s ním chodit ven a k cizím lidem na návštěvy, když mu koupíme tu tašku, aby nám nezmrzl? :-) Kdyžtak prosím odpovězte na mail Jitus.NeVo@seznam.cz Děkuji, Cinková Jitka

20.1.2013

Nella

Dobry den ! Chci se zeptat v kvetnu si privezu stene fenku border Kolie a potrebuju ji koupit obojek jak asi tak ma dvou mesicny stenatko Border Kolie velkej nabo širokej krk ? Dekuju

27.1.2013

Réňa

Dobrý den! Chci se zeptat mám 7 měsíčnou fenku a žere venku všechno co najde. Pomáhá na to něco? Jak ji mám potrestat? Prosím napište mi na e-maiil renata.jedynakova@seznam.cz s pozdravem a děkuji

16.2.2013

Lucka

kolik mněsicu musi byt štěňatku abych ho mohla koupat?

18.2.2013

Karolína

Jak by se tedy mělo být dlouho s pejskem? Stačí 2 týdny?

27.3.2013

Lucka

Obojek pro psa je nejlepší kupovat rovnou s ním ve zverimexu. Já jsem měla pro štěně obojek z tkaniny, kdy se zobáček na jednom konci mohl zapíchnout do kteréhokoliv bodu (nebyly tam ani dírky) takže s ním prakticky rost a navíc přišel mi na jeho krček pěkně jemný

17.6.2013

Dominik

JAKOU TEPLOTU BY MNĚLO MÍT ŠTĚNĚ ABY SE NEPŘEHŘÁLO ?

17.7.2013

David

Dobrý den, chceme si pořídit štěně, které poté bude vyrůstat a dvoře, může tam být ihned od začátku? děkuji

27.8.2013

michaela

Já mám ani ne 2 měsíční stěně zlatého ret. A tomu dáváme polévku a v ní je :mrkev, kuř. Maso a další dobrá zelenina

31.8.2013

Zuzka

Chtela bych se zeptat mam 3 mesocni stene od kdy ho muzu krmit normalni stravou a granulemi? Dekuji

28.9.2013

Žaneta

Mám rada psíkov:) A chcela by som sa o nich niečo dozvedieť.

11.10.2013

Adela

Zdravim, potrebovala bych pár zkušených rad, za měsíc si budu brát malé štěně vlčáka a chtěla bych aby měl veškerou výživu a vše co potřebuje dostatečně. Kdyby tu byl někdo kdo má vlčáka a má s ním zkušenosti, byla bych moc vděčná za pár rad :) předem děkuji (napiste mi proím na email americanos23flo@seznam.cz)

15.10.2013

Dagmar

Zdravím,chtěla jsem se zeptat,co mám dělat,když mi nechce štěně co jsem si koupila pít vodu..má 2 měsíce.mám ho doma 3 den a musím mu dávat vodu třikačkou,protože ho ta voda jinak vůbec nezajimá..děkuji za odpověď..

29.10.2013

Eva

Dobrý den, včera jsme si domů dovezli štěněcí slečku Labradora. Včera měla měsíc. Chtěla jsem se zeptat, co jí máme dát na jídlo? Zatím nám papá piškotky s tvarohem a mlékem nebo jen piškotky změkčené vodou. Nechtěla bych ji uškodit. Předem děkuji za odpověď

31.1.2014

Iveta

Dobrý den, mám 9-ti týdenní stěňátko neměckého ohaře a potřebovala bych poradit, jak je to s chůzí do/ze schodů. Na některých stránkách píší, že by se pejsek měl nosit, jinde zase že pokud sám běhá, tak se nosit nemusí. Máte s tím prosím někdo zkušenost, případně do jakého věku se vyvarovat schodům? Předem děkuji za odpověď zavodna.ivet@gmal.com

10.2.2014

Jirka

Máme 5ti týdenní štěně .Je to kříženec NO a Asiata po otci. Byl cca 5dnů v baráku.Dnes je prvně sám venku v kotci.Bouda je zateplená kotec taky. Neublíží mu to?

20.2.2014

Lukkáš

Dobrý den,mám 3měsíční štěně Boloňskýho psíka od kdy se můžou šteňata koupat Díky za Info

3.3.2014

Luuuuuuca

Ahoj Lukkáši, pes by se měl koupat až od půl roku, ale pokud je to nutné můžeš i dřív :)

12.4.2014

Laura

Ahoj chci se zeptat kdy je dobré si vzít štěně pittbula domů děkuji za odpověd´

5.5.2014

Pavel

Ahoj,je velký problém když máme doma 8 měsíčního Maltézáčka a musíme do práce,bude tu sám cca 8 hod.Máme ho 5 dní a tak nevíme co a jak.Dojedu se ale na něho podívat.

4.6.2014

nic

kdybych to byla já dala bych mu hračky a podle toho jaké je počasí ho nechala doma nebo venku. pokud jste někde na venkovně nechala bych otevřené dveře at si vybere kde je to lepší. (jem jeste dite a nevim jak se na moji radu budete divat)

19.11.2014

Věra

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat jak naučit tříměsíční čtěně do boudy.Spí mi na zemi.Děkuji

11.12.2014

Haf Love

Chtěla bych si pořídit stěně jake by bylo k psovi a do rodiny ???

29.12.2014

anna

je starost mít domácího pejska

11.2.2015

Veronika

Dobrý den, ráda bych vás poprosila o radu. S přítelem si chceme pořídit stěně. Našli jsme si inzerát na labradora. Jenom to má menší háček. Fenka je labradorka a pes je pravděpodobně rotvajler. Ještě jsme si ho nevzali, ale já mám obavy z toho, že když je otec možná rotvajler, že ho nebudeme zvládat. Nemáte stím někdo prosím zkušenost? Někde jsem vyčetla, že hlavně záleží a

11.2.2015

Veronika

Omlouvám se, klikla jsem dřív na vložit. Takže abych pokračovala. Dočetla jsem se že záleží hlavně co má za matku. Ale obávám se toho že když ma něco v krvi i po otci aby jsmě jeho výchovu zvládli. Omlouvám se za překlepy píší z mobilu. Předem děkuji za odpověď.

29.3.2015

Alena

Ahoj. Mám 6-ti měsiční štěně jezevčíka. Je hodný, přítulný, ale když příjde mezi lidi. Změní se na rozzuřeného psa. Prosím poraďte mi jak ho uklidnit.

31.7.2015

Kiki

Dobrý den,chtela jsem se zeptat jestli je spatny kdyz bychom si k JTR koupili NEMECKEHO OVCAKA?.

25.8.2015

Míša

Jsem ve velice smutné situaci. Mám 2 letého pejska yokšíra biewra a před 12 dny jsme si s přítelem koupili fenečku té samé rasy, aby si měl s kým hrát. Kvůli fenečce jsem si vzala volno v práci, aby jsem byla každý den s ní. Hlídala jsem jí jako oko v hlavě až mi to připadalo, že mám oči i vzadu. Po 10 dnech, co jsme fenečku měli z hodiny na hodinu začala kolabovat a odmítala potravu. Ihned jsme volali na veterinu a paní veterinářka nám řekla, že je slabá, ať jí ihned dáme med a trošku pomleté kapsičky pro štěně. To jsme udělali a fenečka se opravdu pomalu začala lepšit, ale večer to zase bylo horší a horší. S veterinářkou jsme byli v kontaktu přes telefon a co půl hodiny jí volali. Když jsme jí řekli, že se to zase horší, ihned jsme jeli na veterinu za ní, kde přijela ona i se svým manželem veterinářem. Malá byla při vědomí, ale když do ní začali píchat různé injekce byla zase v komatu. Nakonec nám veterinář řekl, že si jí vezme domů na noc na pozorování, chtěli jsme pro ní udělat první poslední a tak jsme souhlásili. Na druhý den nám volali, že jim v noci fenečka umřela. Veterinář nám řekl, že nám jí paní prodala brzo a měla nemocné játra. Že je to častá dědičná nemoc u yokšíru. Teď malou vidím všude kam se podívám a je mi strašně smutno :(

10.10.2015

paula

My máme zlatýho retviegra(šněně)je rostomilí a uš umí "podej" "přines" sedni" "lehni" a "stůj" dobrý ne?;)

1.6.2016

Aja

Za kolik Kč se kastruje stěně zlatého retrívra

1.6.2016

Aja

Od kdy si ho můžu převzít od majitele

9.12.2016

hana

moje fena 6 mesicu dostala buvoli kuzi a od ty doby ma prujem ..ted ma teda dietu ryzi vyvar mrkev ale co kdyz to neprestane co mam delat ..dekuji za odpoved

18.4.2017

Vendulka

Dobrý den, před třemi dny jsme si přídili fenku, labrador křížený s německým ovčákem. Stará 7 týdnů. Chci se jen zeptat, zda je dobré, ji dávat granule a konzervy, samozřejmě pro juniory - štěňata. Také se chci zeptat, jakou jinou stravu by jsem ji mohla dávat?

1.5.2017

Petra

Granule i konzervy už může, jde o to na co byla zvyklá předtím. Štěňátka se odebírají od mámy nejdříve v 8tydnech, 7 mi přijde málo. Dostávat může i vařený ( kuře, krutí s rýží, testovinami+ mrkev) kozí mléko s piškoty. A občas zvykat i na syrový maso (kuřecí, krutí, králičí, telecí) nikdy ne vepřové. Syrové maso nastartuje u pejska správné trávicí enzymy v žaludku. A následně i zažívání.

25.7.2017

Nikola

dobrý den chci se zeptat mám doma dvou měsíční fenečku a dostala mi průjem. dávám ji granulky pedigrý pro štěnatka a kapsičky. chci se zeptat co dělat v takovém případě když mi dostala průjem. děkuji .

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz