Liberec zná mistry světa v agility


V neděli 8. října 2017 skončil boj o tituly světových šampionů v agility. Liberecká Home Credit Arena hostila v rámci Mistrovství světa v agility přes 500 závodníků se psy ze 42 zemí světa. Češi opět dokázali, že patří ke světové špičce. Česká reprezentace získala zlatou a stříbrnou medaili v jednotlivcích a stříbrnou v družstvech. 

 

Kromě samotných závodníků se do Liberce sjely i celé jejich fankluby. „Velmi populární je agility například v Německu, ale fanoušci váží cestu i z mnohem větší dálky. Podpořit své favority přijeli diváci i z Japonska, Francie či Skandinávie. Soutěže mají tedy naprosto jedinečnou atmosféru a jsou divácky velice atraktivní,“ popisuje Michaela Bakrlíková, výkonná ředitelka šampionátu, která je zároveň vedoucí české reprezentace v agility. Dokázala připravit Mistrovství světa úspěšné v obou směrech – organizačně i sportovně. Na úžasné sportovní výkony lidských i psích sportovců se do liberecké Home Credit Arény přišlo podívat na 3600 diváků. Ten, kdo dorazil, si mohl užít jedinečnou podívanou a třeba si i podat tlapku s hlavním maskotem šampionátu – psem Britem. Společnost VAFO PRAHA, český výrobce krmiv Brit, byla hrdým partnerem tohoto světového šampionátu.

 

Soutěžilo se ve třech kategoriích, vždy ve dvou kolech – v jumpingu a agility. Českou republiku v kategoriích dle velikostí psů – Small, Medium a Large – reprezentovalo 15 závodníků. Největší favoritkou byla Martina Magnoli Klimešová s fenkou Kiki, držitelka dvou mistrovských titulů (2014 a 2016). I přes skvělé výkony svůj loňský titul bohužel neobhájila. Tereza Králová se svou fenkou Say loni vyhrála European Open, a na letošním šampionátu se stala mistryní světa v kategorii Large. Fantastický výkon předvedla rovněž Katka Malačková, která s fenkou Izzy získala stříbrnou medaili v kategorii Medium. Stříbro v této velikostní kategorii patří také českému družstvu ve složení Kateřina Malačková, Radka Mokrišová, Eliška Panáčová a Martina Magnoli Klimešová. Medailové zisky české reprezentace dokázala překonat pouze reprezentační výprava z Německa, která se vrací se 2 zlatými medailemi z jednotlivců a 1 stříbrem z družstev.

 

Letošní Mistrovství světa v agility v Liberci tedy skončilo pro českou reprezentaci i organizační tým velmi úspěšně. Předsedkyně Komise FCI paní Christa Bremer ve své závěrečné řeči při zakončení šampionátu nešetřila chválou: „Bylo to nádherné Mistrovství, naprosto perfektně zorganizované a cítili jsme, že bylo připravené s nadšením a láskou k agility. Moje poklona patří také pomocníkům, kteří přes náročnou práci celé čtyři dny neztráceli úsměv ze rtů. Liberec již úspěšně hostil šampionát v roce 2012, tentokrát organizátoři překonali sami sebe. A pokud by se někdy v budoucnu opět ucházeli o pořádání MS, nebudu váhat ani jednu vteřinu.“

 

Přehled medailí

 

Družstva kategorie Small   Družstva kategorie Medium     Družstva kategorie Large

1. Itálie                                  1. Slovinsko                                  1. Polsko

2. Francie                              2. Česko                                       2. Německo

3. Litva                                   3. Francie                                     3. Estonsko

 

Jednotlivci kategorie Small

 1. Tobias Wüst – Doerte, Německo

 2. Sandra Sjöberg – Milla, Švédsko

 3. Eli Beate Saether – Zelda, Norsko

 

Jednotlivci kategorie Medium

 1. Daniel Schröder – Cashew, Německo

 2. Kateřina Malačková – Izzy, Česko

 3. Svetlana Gushchina – Tory, Rusko

 

Jednotlivci kategorie Large

 1. Tereza Králová – Say, Česko

 2. Anita Szilágyi – Dita, Maďarsko

 3. Nicola Giraudi – Eira, Itálie

   

   

   

   

 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 13.10.2017 14:50:01
Napsáno: 13.10.2017 14:47:09

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz