Český tým má první cenný kov! Michal Ženíšek vybojoval 3. místo ve skijöringu


Mistrovství světa federace IFSS on-snow v Kanadě teprve odstartovalo a již v prvním závodě skijöringu na 14 km Michal Ženíšek získal v silné konkurenci bronzovou medaili. První a druhé místo brali závodníci z Norska a Finska.

 

To, že závod nebyl jednoduchý, komentoval Michal Ženíšek pár minut po závodě: „Necítil jsem se úplně nejlépe, trať nebyla ideálně upravena na skijöring, sníh byl přemrzlý a hrubozrnný“. Nepříznivé podmínky na trati musel Michal řešit už před samotným závodem, a to v otázce zda psovi nechat při závodě návleky na tlapkách, nebo jet bez nich. „Rozhodl jsem se dát Kvapovi botičky kvůli dalším startům, co tu jedu. Má packy nyní v pořádku, oproti závodníkům co nebotičkovali, ale zase se mu to v závodě smekalo, což byl velký problém“, vysvětloval své rozhodnutí Michal Ženíšek. Závodní duo má teď jeden den volno a pak jede další závod.

 

Michaela Srchová se v konkurenci 27 závodnic dostala ve skijöringu do TOP 10 a obsadila 7. místo. Jiří Mencák v dvoukolovém závodě psích spřežení dojel v první části závodu na průběžném 3. místě. Druhá část závodu se jede dnes. Průběžné zpravodajství z Kanady, včetně umístění a vlogů našich reprezentantů, můžete sledovat na stránkách http://vimcimkrmim.cz/mskanada.php.


Vanda Ročková
Aktualizováno: 25.1.2017 17:02:56
Napsáno: 25.1.2017 16:59:48

Forum.

2.2.2017

Kristla

Blahopřeji našim závodníkům a jejich skvělým psům k úspěchům, kterých dosáhli. Je to úžasné. Vytrvejte !

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz