Vaše psí příhody: Happyho dobrodružství


Ráda se se čtenáři podělila o krátký příběh mého psa:

 

Happy je čistokrevný ruský toy teriér, což je velmi malé plemeno s vykulenýma očima a velkýma ušima, které připomínají chlupaté radary. A byl to právě jeho malý vzrůst, který dal vzniknout tomuto příběhu...

Bylo léto a my na zahradě u kamarádů trhali třešně. Tedy vlastně ostatní trhali třešně, já sbírala spadlá jablka a házela je přes plot sousedovým nenasytným ovcím. Žraly a žraly a Happy na ně štěkal a štěkal. Já jen sbírala. Bylo to trochu těžké - na jablka bylo příliš brzo, těch hezkýchbyla škoda a ta ošklivá byla příliš... No, ošklivá. Do ovcí to doslova padalo a já nestíhala donášet další. Když jsem se vracela asi s pátou várkou, lekla jsem se. Happy byl totiž na druhé straně plotu! Musel si najít nějakou díru a prolézt tam. Rychle jsem zavolala rodiče. Zatímco my byli strachy bez sebe, Happy si to náramně užíval. Konečně před ním něco utíkalo! Bylo až komické, jak ti hloupí kopytníci utíkali před tak malým psem, ne o moc větším než čivava. Pobíhali po celé zahradě a vyděšeně bečeli. Dokonce i beran. Nejhorší na tom všem bylo, že tam měli vlčáka. Naštěstí byl v tu dobu přivázaný, kdyby se býval vytrhl, byla by z našeho štěněte jednohubka. Po nějaké době už to Happyho přestalo bavit a přišel k plotu. Ale nemohl se k nám dostat, protože zapomněl, kudy prolezl. Brzy přišel soused a my ho poprosili, aby nám ho podal. Když to zkusil, Happy ho rafnul. „Radši si pro něj přijďte sami“, řekl nám. A tak táta šel. Vzal Happyho do náručí a v tom se vlčák vytrhl a skočil po něm. Dopadlo to sice dobře, ale Happy se tak lekl, že na svého zachránce vykonal potřebu. A od té doby už je chudák Happy na vodítku.

 

Text: Š. Exnarová

 

Máte také nějakou zajímavou historku s vaším psím mazlíčkem? Pošlete ji na info@muj-pes.cz


Vanda Ročková
Napsáno: 29.9.2013 13:15:56

Forum.

29.9.2013

V.Faltusová

Šárinko, moc hezky jsi to napsala

29.9.2013

SARKA BALNEROVA

JATUMIT MALEHO PES

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz