Příběhy útulkových hrdinů


Následující psí osudy jsou důkazem, že útulková zvířata potřebují naši pomoc. Vždyť jejich síla a schopnost zvládnout nelehké situace si naši podporu skutečně zaslouží.

 

Opuštěná Lili a její štěňata

V zimě byla do útulku přivezena droboučká bílá fenka s pěti štěňátky. Majitelka ji nechala zamčenou v bytě a odjela neznámo kam. Po týdnu sousedé nevydrželi a přivolali policii, která na jejich naléhání otevřela byt. Ve strašném zápachu bylo jedno štěně po smrti a pět jich bylo hladových. Mezi nimi ležela jejich vychrtlá, nešťastná psí máma. V útulku začal boj o život. Štěňátka byla kost a kůže, bříška plná škrkavek, máma bez mléka. Naštěstí byl shodou okolností na cestě dar od příznivců útulku a v něm se nacházelo mimo jiné i sušené mléko pro štěňata. Než se podařilo zásilku doručit, štěňata byla krmena roztokem glukózy, který zašpinil štěňata, ošetřovatele i celou místnost, ale naštěstí to pomohlo. Štěňata se vzpamatovávala před očima a za pár hodin dostala první mlíčko. Další dny, kdo měl chvilku v útulku volno, krmil je stříkačkou. Máma, která dostala jméno Lili, začala za pár dnů opět kojit. Během pár týdnů byla z pěti ubohých hromádek chlupů rozjívená štěňata a Lili na ně byla patřičně pyšná. Ona i kluci (Béžovák, Brouček, Flíček, Myšák i Šmudla) postupně našli nový domov.

 

Nechtěná Eli

Eli se dostala do útulku dost zvláštním způsobem. Do jedné z veterinárních ordinací přijeli majitelé s dogou a přáli si její utracení. Vypadala zdravě, jen zadní nohu měla po starém úrazu trochu vybočenou. Majitelé uvedli, že je jí dva a půl roku. Veterinární lékař nevěřil svým uším a mladého, zdravého psa jim pochopitelně utratit odmítl. Majitelé ještě chvíli trvali na svém, ale když viděli, že nepochodí, prostě odešli pryč - bez psa. Doga byla odvezena do útulku. Tam dostala jméno Eli a k bydlení největší kotec, který v útulku byl. Vyrobili tu pro ni válendu na dvě matrace, protože se do žádného pelíšku nevešla. Zpočátku se bála naprosto všeho. Trvalo řadu týdnů, než si zvykla na lidi a na prostředí natolik, že se mohla jít proběhnout alespoň po útulku. Kdo u toho byl, nikdy nezapomene: Útulkem se řítilo šedesátikilové psisko a vše, co stálo v cestě, mělo prostě smůlu. Přihlížející lidé se tiskli ke zdi a jen doufali, že to radostné tornádo poběží od nich v dostatečné vzdálenosti. Od toho dne se byla Eli proběhnout každý den. Po čase se našli ti správní lidé. Rozumní, měli připraveno všechno, co bylo třeba. Hlavně dost trpělivosti a empatie k obrovskému, ale moc citlivému psovi. Po půl roce přišli do útulku na návštěvu. Eli nejevila o ošetřovatele ani o útulek velký zájem, jen si hlídala své nové lidi. A tak to má být, Eli už má opravdový domov. Napořád.

 

Andyho velké pokroky

Původní majitel Andyho podle svědků, kteří psa do útulku přivezli, ztloukl a zkopal tak, že mu velice vážně zranil oko. Následně ho ještě vyhodil oknem z prvního patra. Když psa přivezli, byl v takovém šoku, že se z toho (bez přehánění) dostával několik let. Věřil jen jediné ošetřovatelce, která mu po čase odešla do jiného zaměstnání. Štafetu převzala kolegyně a přesvědčit ho, aby vyšel z útulku ven, byla práce na týdny. Naštěstí miloval piškoty, které byly silným lákadlem. Když pes došel metr za útulek, došlo mu to a vrhnul se zpátky. Denně s ošetřovatelkou trénoval, délka vycházky se prodlužovala. Pes sice trochu ztloustl, ale stálo to za to. Dnes chodí Andy po lese bez vodítka, poslechne na slovo. Za odměnu, jaký je pašák, nechal dát útulek vzájemné podání tlapy Andyho a ruky ošetřovatelky i na úvodní webovou stránku útulku. Nakonec oba jsou tam služebně nejstarší.

 


Vanda Ročková
Napsáno: 12.10.2013 15:14:53

Forum.

6.11.2013

dankaheinzova@seznam.cz

jsou to krasne pribehy,sama mam pejska z utulku, a kdybych nemela jeste tri moje kokriky suzi laky stripes a k tomu asiata lorda tak bych urcite nejaky utulek navstivila a pejska si vzala .Dekuji vsem lidem ,kteri se o pejsky dobre a s laskou staraji.

7.11.2013

Terezka

Taky máme pejska z útulku. Ta se tam dostala jenom kvůli štěňatům, které jí stejně majtel pozabíjel, tak skončila tam a od tamtuď přišla k nám. :D

22.4.2015

Stříhání psů

To jsou vždycky tak smutné osudy - a přitom psi jsou geneticky připraveni na to, být člověku přítelem a oporou. Jinak samozřejmě díky všem, kteří těmto tvorům dávají další šanci - také jsem si vzala fenku z útulku, naštěstí hned od štěňátka, takže zažila jen to hezké. A vůbec - pojďme si spravit náladu. Co říkáte na letošní Crufts? Odkaz

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz