Příběh Filípka z útulku


Pokud uvažujete o adopci pejska z útulku, možná vás následující příběh přesvědčí, že dát šanci opuštěnému pejskovi může být skvělá věc pro všechny.

 

Příběh byl uveřejněný prostřednictvím projektu Nekupuj. Adoptuj!

Kříženec Filip adoptovaný z útulku v Kláštereci nad Ohří

 

Můj příběh začal v září 2012, když jsem na Facebooku viděla na fotkách pejska, který se jmenoval Filip a v útulku byl víc než 6 let (je mu asi 9 let). Měla jsem doma už 3 pejsky a dalšího jsem neplánovala, ale on mě okouzlil svým smutným pohledem, který má doteď. Nevím, co prožil, ale už jen představa šesti let prožitých v kotci mě děsí :-( Jen tak z dlouhé chvíle jsem do komentářů napsala, jestli Filip snese jiné psy a jaké povahy je. To jsem ještě nevěděla, že je z útulku v Kláštereci nad Ohří, což je skoro 500 kilometrů od mého domova. Pak jsem si uvědomila, že je to v podstatě takřka nereálné jet tak daleko pro psa, kterého neznám a nemohla bych ho vrátit, kdyby se nesnesl s mojí smečkou. Zavolala jsem dobrovolnici Evičku V., která se stará o stránky útulku a ptala se na Filípka. Stále jsem to promýšlela, to už se ale rozjely komentáře u fotky a byl mi nabídnut odvoz až do Karviné úžasnou paní Veronikou M. Během 5 dnů se Filípek vezl k nám do Karviné. Cestu jsme sledovali všichni bez dechu a na Facebooku jsem jen četla zprávy, kde se právě nacházejí. Verča se svým manželem vyjeli kolem 8h ráno a domů dojeli až kolem půlnoci. Najeli celkem 1200 km s úplně cizím psem k úplně cizímu člověku. Psíka mi předali kolem 18h a jeli hned zpátky. Filip do mé smečky zapadl okamžitě a byl hrozně hodný. Za pár dní jsem zjistila, že je tonaprosto úžasný kamarád se všemi a napadla mě myšlenka udělat z něj canisterapeutického psa. To se povedlo a v dubnu 2013 splnil zkoušky a chodí za babičkami a dědečky do domova pro seniory a také do škol pro děti s handicapem. Děti i dospělí ho zbožňují od první chvíle. Je takový malý zázrak, protože canisterapii nemůže dělat každý pes a útulkáč už vůbec ne.

Jen bych všem chtěla vzkázat, že každý pes by si zasloužil domov. V útulku čekají tisíce psů na malý zázrak, kdy se otevřou dveře kotce a ten člověk venku řekne pojď, jdeme domů. Je tam plno štěňat, které nikdo nechce, ale lidé dávají tisíce korun za psy bez PP a opuštěná štěňata stárnou a psi umírají a nikdy nepoznají domov. Jsem ráda, že existují lidé jako Evička, Verča apod. a věřím, že je nás dost a bude nás pořád pibývat. Vážím si lidí, kteří se nebojí vzít staršího psa z útulku a držím nám všem pěsti a Filípek je také zdraví a mává packou.

 

Text: Ivana Pawlusová a Filípek se smečkou

 

Příběh byl přejat z www.nekupujadoptuj.cz


Vanda Ročková
Aktualizováno: 26.4.2014 19:03:29
Napsáno: 26.4.2014 19:02:16

Forum.

26.4.2014

bostonek

Moc pekný článok a dúfam že si ho prečíta čo najviac ludí a "nakopne" ich to,aby sa viac zaujímali a viac pomáhali psom v útulkoch ktoré sa tam nedostali vlastnou vinou a nepodporovali bezhlavé množenie psov u "chovatelov" ktorým ide len o peniaze.Dnes sa dá v útulku zohnať skoro každé plemeno alebo super originál akého ste si našla práve vy :-)

11.5.2014

pajda

ach jo škoda že nemůžu pomoc těm ostatním pejskům mamka se jich bojí a ostatní dalšího nechtějí 1 už máme=)

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz