Lucky - pejsek z útulku


Příběh „borderáka“ Luckyho, pejska z útulku, nám poslala Rivka Chábová.

 

Ještě než k nám přišel

Začnu pěkně od začátku. Luckýska našli kutnohorští pracovníci útulku jako malé štěňátko pobíhající venku v mrazu. Odchytili ho a asi jako dvouletého si ho odtud odvezli noví majitelé. Prý jim často utíkal a přeskakoval plot. Není divu, když s ním nikdy nechodili na procházky a nevěnovali se mu. Po dvou letech ho vyvezli někam do okolí Kutné Hory a vyhodili ho z auta. Nepřestává mě udivovat krutost některých lidí! Lucky se kolem 3 týdnů snažil dostat zpátky domů (pokud se to tak vůbec dá nazvat), potuloval se všude možně, byl vyděšený. Lidé z útulku ho chtěli odchytit, jenže on k sobě nenechal nikoho ani přiblížit, tak ho chodili aspoň krmit, doufajíc, že si to jídlo najde. Když se jim ho podařilo chytnout, odvezli ho opět do útulku, kde mu ale nějaký pes po několika týdnech pobytu naprosto rozdrtil nohu o mříže kotce. Byl asi na dvou operacích, a pak jsme ho našli na webu Kolie a šeltie v nouzi (http://www.kolievnouzi.estranky.cz). Jeli jsme se za ním podívat, Luckýk tam pobíhal po třech s obrovským límcem na krku. Hned nám ale padl do oka (spíše řečeno, hned jsme věděli, že to je „on“, ten pravý, osudový pejsek). Ani ne za týden, 14. dubna 2011, jsme si ho už vezli domů.

 

První dny v novém domově

Lucky byl ze začátku vyděšený. Vždycky, když za ním někdo přišel, hned si lehal na záda, bál se, že ho někdo uhodí, jak to předtím asi bývalo zvykem. Postupně si ale začal uvědomovat, že my mu neublížíme a že je v bezpečí. Byl (a je) vděčný za každé milé slůvko a pohlazení. S nožkou měl ale celkem velký problém. Každý týden jsme chodili k veterináři, skoro každý den mu ji převazovali. Dvakrát mu už veterináři chtěli z nohy „šrouby“, které tam měl (a některé má na celý život), pod narkózou vyoperovat, ale pořád mu to nesrůstalo. Asi až po půl roce ji měl dobře srostlou. Také měl donedávna problém se psy (od té doby, co měl zdravou nožku a mohl se normálně pohybovat), jelikož před tím je neviděl snad ani z vlaku a vůbec nevěděl, jak se má v jejich společnosti chovat. Když jsme začali chodit na cvičák, tenhle problém se vyřešil. Taky si neuměl vůbec hrát, nevěděl, co to je. Učila jsem ho, jak má vzít do tlamy míček :-)

 

Lucky a psí sporty

Na konci podzimu 2011 jsem si říkala, že ho zkusím naučit nějaké dogdancingové triky, třeba mu to půjde. Tehdy jsem ještě netušila, jak je strašně talentovaný. Náš první trik byl úklona, to si pamatuji moc dobře. Pak následovalo válení sudů a plazení. Každý nový trik pochopil během pár minut, pak už šlo jen o to, pravidelně ho procvičovat a bylo to dokonalé. A navíc vždycky, když leží na pelíšku, nemá nic na práci (nudí se) a já ho zavolám, že jdeme cvičit, nemůžete si nevšimnout, jak se začne vysloveně usmívat :-) Je až neuvěřitelné, jakou radost do toho vkládá. O agility ani nemluvě - miluje totiž skákání! Kdykoliv a kdekoliv k tomu má příležitost, nepohrdne si na něco vyskočit nebo něčí proskočit :-) Zatím se agility věnujeme jen rekreačně, ale strašně moc bychom si přáli, podívat se jednoho dne na nějaké závody.

 

Pokud byste chtěli, můžete se podívat na Luckyho web http://luckybc.weebly.com/


Vanda Ročková
Aktualizováno: 26.12.2013 15:06:50
Napsáno: 26.12.2013 15:02:58

Forum.

26.12.2013

R.

Děkuji moc za uveřejnění. :) A i když vím, že na borderu nevypadá, má to uznané i v průkazu - na fotkách se sice zdá skoro bílý, ale ve skutečnosti má světlounké sable merle zbarvení. :)

5.1.2014

leilamay

Je mi teprve 9 let ale myslím si že Lucky je opravdu výmečný pes a že toho hodně překonal.Já mám taky báječného pejska CHarlieho a bez něho nemůžu žít

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz