Karlík volá „Chcete mě?“


Do redakce nám přišel e-mail z kynologického cvičiště Agility Velké Meziříčí s prosbou o pomoc při hledání nového domova pro pejska kavalíra. Po přečtení jeho smutného životního příběhu jsme neváhali… A co vy? Nemáte doma místo pro jednoho malého mazlíka?

 

Představení

Plným „pracovním“ jménem: Carlos don Juan de Mycotic alias KARLÍK

Datum narození: neznámé

Rasa: King charles španěl „speciál“

Káju jsme našli na počátku července 2011 jako naprosto nechtěného, opuštěného a nemocného psa, který se protloukal světem na vlastní pěst. Zavolali nám lidé, kteří ho v tomto stavu objevili v křoví u příkopu silnice. Vyrazili jsme tedy ihned na záchrannou misi. Po dlouhém hledání vyběhl z křoví, možná se domníval, že nastal jeho čas a jde ho někdo zlikvidovat. My si zase mysleli, že jde zlikvidovat on nás, protože s neohroženým vytím (nevidíc přes zánět očí) nebojácně vyběhl. Vzhledem k našemu záchranářskému duchu jsme se nedali a s potřebným vybavením ho dostali do základního stanoviště v útulku ve Velkém Meziříčí. Protože na něm byly hned od začátku patrné povrchové i vnitřní nemoci, poskytli jsme mu základní ošetření u MVDr. Erika Doležela. Ten diagnostikoval hned několik nepříjemných a dlouhodobě neléčených chorob (např. zánět očí, uší, dermatitidu, mykózu, zánět dýchacích cest a tak dále). Během podzimu 2011 jsme se rozhodli vzít ho z útulku do domácí péče jedné z našich dobrovolnic. Důvod byl prostý - v útulku neměli vhodné zázemí pro jeho léčbu a pobyt. Pozdější rentgenové snímky odhalili, že má navíc několik broků v oblasti pánve! Přes všechny tyto nesnáze Karlík vytrvale bojoval a vydržel. Nikdy bychom nevěřili, co taková malá šelmička dokáže snést. Přes všechny obtíže si totiž zachovává životní elán, radostný přístup a pozitivní vztah k lidem. Nezastíráme, že i dnes musí absolvovat některé zdravotní procedury (pravidelné koupání je základ), ovšem musíme ho především pochválit. Kája je skvělý domácí společník! Je klidný a vděčný za každý pohled a pohlazení. Stále odpočívá a na procházkách se chová vzorně a ohleduplně. Je to rozvážný psík, ideální k běžnému rodinnému životu. Miluje jízdu autem. Najdete v něm skvělého přítele, který miluje teplý pelíšek a svůj rehabilitační odpočinek. Nejvíc však bude zbožňovat svého nového páníčka nebo paničku. Karlík je naprosto nekonfliktní pejsek, který má rád všechny pejsky bez rozdílu pohlaví, velikosti či věku. I nyní potřebuje stálou péči, má ještě holé nožky a ocásek, je tedy nezbytné se mu pravidelně věnovat. V případě jakékoliv podpory a pomoci Karlíkovi můžete volat na 775 382 823.


Vanda Ročková
Aktualizováno: 27.1.2012 22:22:04
Napsáno: 27.1.2012 22:21:51

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz