Badova redukční dieta


Bad, třináctiletý kastrovaný jezevčík, se do útulku Lesan v Kralupech nad Vltavou dostal po smrti své paničky (trpěla před smrtí aterosklerotickou demencí). Bylo to v březnu 2014 a v té době vážil neuvěřitelných 21 kg.

Jeho nadváha byla více než dvojnásobná v porovnání s ideální hmotností (9-11 kg)! Všechny pracovníky útulku vyděsil, protože pro psího seniora není redukční dieta z obezity maličkostí. Hrozí metabolický rozvrat, překyselení, selhání jater a ledvin, navíc kvůli přetížení kloubů a srdce nelze psa příliš zatížit pohybem. Všichni měli o Bada vážné obavy, zároveň to však byla veliká výzva, jestli i takhle těžký úkol pracovníci v Lesanu zvládnou. Na rozdíl od různých organizací, které si vybírají do péče jen mladé, hezké a čistokrevné psy a mediálně vděčná štěňata, si útulek vybírat nesmí. Musí být schopen postarat se o všechny psy - i ty neatraktivní, staré, nemocné či s povahovými vadami. Pracovníci kralupského útulku proto museli rozlousknout i tento oříšek.

Po dvou a půl měsících redukční diety porovnejte fotky. Bad ožil, již běhá, užívá si hrátky se psy, netahá bříško po zemi a ani nehladoví. Už i sám pár granulí v misce nechává, smrsknul se mu žaludek. Také granule light nejsou taková pochoutka. Všichni z něj mají velkou radost a Bad bude dále na dietě. Je důkazem, že řeči psovodů o tom, jak jejich pes nemůže hubnout, protože je nepohyblivý, starý, kastrovaný atd., jsou jen výmluvy. Pokud se jedná o bytost z této planety, prostě při vhodném přísunu kalorií hubnout musí.

Až redukční dietu ukončí a dostane se do kondice, rádi by mu nechali ještě odstranit tukový nádůrek na zadní noze a vyčistit zuby.

Velmi se za jeho adopci přimlouváme, je to povahově skvělý pes a byl by moc šťastný za nový domov. Jezevčíci jsou dlohověcí a může tu ještě pěkných pár let pobýt a užívat si krásného života, který jistě zpestří i fajn člověku s velkým srdcem.
 

Text: Dana Bočková, útulek Kralupy

www.utulek-kralupy.estranky.cz

 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 5.6.2014 22:19:56
Napsáno: 5.6.2014 21:55:38

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz