Uklidňující feromony


Pokud se vám u psa nedaří zmírnit strach ze samoty, z hlasitých zvuků nebo cestování, jednou z možností, jak se s jeho nejistotou vypořádat, jsou přípravky s uklidňujícími psími feromony. Za zkoušku to stojí, třeba budou na vašeho čtyřnohého kamaráda fungovat.

 

Tzv. D.A.P. (Dog Appeasding Pheromone) jsou syntetickou náhražkou přírodní chemické látky, kterou produkuje psí máma krátce po porodu. Tyto specifické látky uvolňované do vzduchu jsou zcela bez zápachu a vnímají je pouze psi. Novorozená štěňata tyto „signály“ uklidňují, nejen při setkání s novými podněty. A stejný vliv mají i na starší psy. Psí feromony lze zakoupit buď jako sprej, difuzér, což je dávkovač podobný osvěžovačům vzduchu, který se zapojí do zásuvky, nebo jako obojek. Délka účinku difuzéru a obojku je 1 měsíc, sprej účinkuje 4-5 hodin. Jde o bezpečný způsob jak psa dostat zpátky do psychické pohody v situacích, ve kterých se cítí nejistý nebo se přímo bojí - pocit samoty, strach z ohňostroje a silných zvuků, strach z bouře, odstav štěňat a dalaší stresující situace. Pomáhá i při adaptaci štěňat v novém prostředí.

Foto: maxpixel.net


Vanda Ročková
Aktualizováno: 16.7.2019 16:01:28
Napsáno: 16.7.2019 16:00:49

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz