Sluneční brýle pro psa


Ne, neděláme si legraci. Po svetřících, pláštěnkách a botičkách můžete dnes svému psímu kámošovi pořídit dokonce i sluneční brýle.

 

Výrobce (Doggles) uvádí, že se nejedná jen o módní výstřelek, ale že tyto brýle poskytují psům UV ochranu zraku. Jsou vyrobené z nerozbitných materiálů, mají úpravu proto zamlžování a otěruvzdorná skla. Zpočátku se využívaly jen u psů služebních a psů záchranářů, kde je vysoké riziko poranění očí z extrémního prostředí (střepy, prach, kouř při vyhledávání osob, sluneční záření odražené od sněhu u lavinových psů...), postupně je však začali nosit i psi s onemocněním očí atd. I psi mají citlivé oči a potřebují je chránit. 

 

O tom, jak psi ve slunečních brýlích dokážou vypadat roztomile, vás přesvědčí následující fotky. Pozor, nejedná se o speciální brýle pro psy, v těchto případech jsou vyfocené jen klasické sluneční brýle pro lidi, které mají psi nasazené kvůli pořízení veselé fotky. 

 

 

 

 

 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 27.6.2015 16:02:33
Napsáno: 27.6.2015 16:02:03

Forum.

5.8.2015

Dana

Proč z těch chudáků psů dělají lidi kretény? Já mám ohaře, je to můj miláček, koupím mu to, co já si nekoupím, ale přesto pes má zůstat psem. Myslíte si, že je pejskovi dobře v nějaké riflové bundičce s kapucí a kožešinou? Ani hýbat se v tom nemůže, o vykonání potřeby nemluvě. A teď ještě brýle. To už je fakt moc. Sorry.

6.8.2015

helena

já naopak bych brýle na oči uvítala. Již dvakrát měla mechanicky poškozenou rohovku, následně zánět, což je velký problém a léčba na dva měsíce včetně kornoutu kolem krku, aby si pes oko netřel. S kornoutem se ani nenapije, ani nenažere, všude překáží a pes je z něj nervózní. Brýle by ale měly být konstruovány tak, aby si je pes sám nesundal a aby mu neklouzaly.

9.8.2015

Dana

JO Heleno, při zdravotních komplikacích jsou brýle o něčem jiném, ale jako módní doplněk je to krávovina. Krunýř mám taky doma pro případ nějakého zranění, ale i ten má svůj význam a pejsek ho má na nezbytně nutnou dobu.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz