Outdoorové vybavení pro aktivní pejsky


Kdo někdy navštívil Krkonošské muzeum v Jilemnici, nestačí se při pohledu na současné sportovní vybavení divit. Jak jednoduché a „obyčejné“ pomůcky lidé kdysi měli a přitom si stále užili hodně zábavy.

Dnešní sportovní aktivity si však již nedokážeme bez kvalitního a bezpečného vybavení představit. A není se čemu divit, protože náročnost těchto odvětví a naše ambice stále narůstají. Zároveň stoupají i nároky na výkony aktivních sportovců a laťka se stále posouvá směrem výš. Výrobci oblečení nezahálejí a trh se sportovním vybavením nabízí spousty výrobků renomovaných a prověřených značek. A je to dobře, neboť zdraví bychom si měli chránit a některé aktivit není bez kvalitního vybavení vůbec možné provozovat.

To platí i pro ty, kteří mají doma čtyřnohého přítele. Většina z nás si chce každou volnou chvíli užít a naši psi u toho nesmí chybět. Proč je však nechávat doma, když se chystáme za sportem? Věřte nebo ne, v dnešní době si už můžete vzít psa klidně i na horolezecký výstup  bez toho, aby musel absolvovat náročný záchranářský výcvik. Ale stejně jako u lidí, tak i psů platí, že bez tréninku by to být nemělo. Gaučového mazlíčka asi nebude dobré vytáhnout hned na skály.

Pokud se však rozhodnete vzít svého psa příště s sebou, nezapomeňte mu pořídit odpovídající vybavení. V dnešní době naleznete na trhu kvalitní zboží šité psům jako na míru.

Možností, jak do sportovního života včlenit i čtyřnohého kamaráda, je hned několik. Pro začátečníky doporučujeme turistiku formou dogtreku, případně nordicwalking. Psa vybavíte odpovídajícím postrojem a pro zachování oboustranné bezpečnosti psa za postroj připoutáte šňůru s amortizérem. Cítíte-li se na něco náročnějšího, můžete zkusit i canicsross (běh se psem), bikejoring (jízda na kole se psem) a v zimě pak skijoring, kde kolo vyměníte za běžky nebo skialp.  Ani milovníci vodních sportů se nemusí obávat odloučení od svého čtyřnohého přítele. Výrobci sportovního vybavení se nenechali zahanbit a na trhu je k dostání i speciální plovací vesty pro psy, a tak vás psí kamarád může bezpečně doprovázet nejen na českých řekách, ale i na jachtě, kajaku nebo s vámi může sjíždět divokou vodu. 

Nemusíte se obávat ani nevhodného povrchu, i na to výrobci myslí. Doporučujeme nešetřit a vybrat psovi stejně kvalitní obuv, jako pro sebe. Seženete boty na silnice, ale také na hrubé kamenité nebo štěrkové povrchy. Stejně tak existuje speciální obutí do sněhu. .

Pokud máte rádi výzvy a máte doma psího kamaráda, zapojte ho do svých sportovních aktivit a uvidíte, že to bude radost pro vás pro oba.

 

 

Text: Haf Bez Obav s. r. o.

Re-seller Ruffwear (outdoorové vybavení pro aktivní psy)

www.dogoutdoor.cz

Čtenářům muj-pes.cz nabízíme slevu 10% na nákup v novém eshopu www.dogoutdoor.cz od 1. 11. do 30. 11. 2010 při zadání kódu KKFIL7PR.


Vanda Ročková
Napsáno: 28.10.2010 12:26:00

Forum.

Vložit príspěvěk

10.11.2010

md

... ty ceny na dogoutdoor.cz jsou fakt masakr...

24.11.2010

ElmaJOSEPH

People all over the world get the <a href="Odkaz loans</a> in different banks, just because this is easy and fast.

22.1.2011

Bára Lukáčová

krásné

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz