Míček na pamlsky


Jednou z vychytávek, kterou můžete pořídit svému pejskovi, je míček na pamlsky. Jedná se o jednoduchou hračku, která vašemu čtyřnohému kamarádovi poskytne spoustu chutné zábavy.

 

Míček je vyroben z pevného plastu nebo přírodního kaučuku. Je možné naplnit ho granulemi nebo různými suchými pamlsky. Má jeden nebo více otvorů, ze kterých pamlsky vypadávají, když pes míček koulí po zemi. Kromě klasickým míčků jsou k dostání i další hračky, které fungují na stejném principu, ale mají jiný tvar (např. kostky, kužely). Pokud si pes s míčkem hraje poprvé, naplňte hračku pamlsky co nejvíc to jde, aby z něj co nejdříve vypadla chutná odměna. Mimo to položte pamlsky přímo pod míček, aby je pes při prvním opatrném čenichání a popostrčení hned ucítil. Tím, že hned najde pamlsek, bude ho hračka o to víc zajímat. Pokud dáte psovi míček na vzorovaném koberci nebo trávě, hru mu trocho znesnadníte. Krmivo, které vypadne, totiž hned tak snadno neuvidí, ale musí ho vyčenichat.

 

Zdroj: Jak zabavit psa, aby se nenudilChristina Sondermann, Grada, www.grada.cz

 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 4.5.2015 22:12:35
Napsáno: 1.5.2015 19:36:45

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz