Clicker - mýty a omyly


Protože se clicker rozšiřuje mezi pejskaři poměrně rychle, aniž by si o něm někteří noví uživatelé zjistili všechno potřebné, pochopí často výcvik s ním špatně nebo v něm dělají chyby, kvůli kterým jim funguje špatně nebo vůbec a svoje omyly šíří dál… Až se někdy člověk diví, co všechno se napovídá a takové malé krabičce, co dělá "klik".

 

I když nechci psát znovu všechno, jak a proč se clicker používá, napíši to alespoň ve stručných bodech, zbytek si můžete dohledat na odbornějších stránkách, jako jsou třeba stránky Karen Pryor (www.clickertraining.com) nebo  Kláry Kmoníčkové  (clicker.netfirms.com).

 

1) Klikne se a dá se psovi pamlsek. Čím rychleji se odměna podá, tím spíše si spojí klik = bude ňamka. Pamlsek musí být samozřejmě něco, co psovi hrozně chutná, aby si neříkal "zase se mi kliká, no hrůza, budou do mě cpát nějaké blafy, fuj."

2) Psovi se kliká za chování, které se nám líbí. Většina psů má tendenci nám nabízet nějaké cviky, které umí a za které jsou často odměňováni - sedni, lehni, štěkej...

3) Pes má tendenci opakovat chování, za které byl odměněn a neopakovat chování, za které odměněn nebyl, protože by plýtval energií.

4) Klik řekne psovi, že přesně za to, co dělal v okamžiku, kdy se mu kliklo, dostane pamlsek. Čím přesnější je klik, tím přesněji může pes chování zopakovat.

5) Za každý klik je pamlsek. Reakce na clicker je podmíněná a bez obnovování by se vytratila.

6) Při výcviku se minimálně mluví a pohybuje. Povel se přidá ke cviku až tehdy, když cvik pes provádí přesně podle psovodova přání.

 

Mýtus č.1: Klik není pro psa odměnou, tou je přece pochvala.

Klik ani nemá být tolik pochvalou, jako informací, že to, co dělá, je žádoucí a bude to odměněno. Během výuky, tedy fáze, kdy se pes snaží přijít na to, za co klik dostane, se nechválí a vůbec nemluví proto, že pes potřebuje přemýšlet, a když na něj budete mluvit, bude se soustředit na to, jestli nezachytí nějaké slovo, které zná, místo toho, aby přemýšlel nad cvikem. Jak byste se cítili vy, kdyby vám do učení pořád někdo kecal? Zároveň to ale neznamená, že se nechválí nikdy. Jakmile pes problém vyřeší, kliknete a odměníte a začnete chválit, chválit, chválit, vyprávět mu, jaký je úžasný, chytrý, šikovný a že mu na celém světě není rovno… Když uvidí, jakou z něj máte radost, bude ho to motivovat k další práci.

 

Mýtus č.2: Slovní pochvala přece stačí.

Klik je rychlejší než slovní pochvala (je jednodušší mít pořád prst na plíšku clickeru než mít pořád na jazyku hhhhhhhhhhhhhh-hodný) a také přesnější, bez emocí. Psi hodně reagují na naši intonaci, ale pro nás je hodně těžké ji pokaždé udržet stejnou, každou minutu, den, měsíc, roky. Můžeme mít špatnou náladu a hned zní pochvala jinak, než když jsme veselí. Samozřejmě by člověk v takovém stavu neměl cvičit, ale i tak musí psa pochválit, třeba za přivolání na procházce. "Hodný" navíc řekneme kolikrát v obyčejné konverzaci nebo jím chlácholíme psa, který je třeba nervózní. Kdežto klik je jedinečný.

 

Mýtus č.3: Pes nepozná, že jeden klik je sedni a dva lehni.

To skutečně nepozná, protože klik není ani povel, ani pochvala, ani odměna. Klik je hlavně informace, kterou se psovi označuje správné, žádoucí chování. Někdo používá clicker pro přivolání (ale nepoužívá ho při ničem jiném), protože pes na něj krásně reaguje a přiběhne kdekoli odkudkoli. Proč? Protože to je jasný signál a je naučený, že přichází odměna, tak si pro ni přiběhne. Neznamená to pro něj "za to, co děláš, budeš odměněn", ale je zvyklý na "Hele, Alíku, mám pro tebe ňamku!" Jestli má Alík rád pamlsky, proč by se flákal? Kdyby lidi dávali ňamky za každé "pocem", pes by jim na to reagoval stejně dychtivě.

 

Mýtus č.4: Pamlsky se za klik dávají jen na začátku a pak už ne.

To už se mi taky párkrát stalo, že si mi lidi pochvalovali, že když budou cvičit s clickerem, nebudou muset odměňovat psa pamlsky. Tak to ale nefunguje! Jak už jsem psala, klik není pochvala ani odměna, říká se jím, že chování psa je správné a dostane za něj odměnu. Pokud nebudete odměňovat, pes si časem clickeru přestane všímat - oslabí se podmíněný reflex. Výhoda clickeru je v tom, že nemusíte dát pamlsek za dané chování hned, pes díky kliku ví, za co je odměňován, ale pamlsek musíte dát vždycky.

 

Mýtus č.5: Když se bude dávat po kliku pořád pamlsek, pes pak nebude cvičit bez pamlsku.

Na clickeru shledávám velkou výhodu i v tom, že nemusím mít pamlsek fyzicky u sebe a pes přesto maká jako šroub. Většinou cvičím tak, že mám pamlsky (případně hračku) někde položené, nechám psa, ať se snaží, a když mu kliknu, dojdu pro odměnu. Pes rychle pochopí, že když bude čekat, až mu někdo nabídne pamlsek, tak se nedočká, zato když se bude snažit, má mnohem větší šanci z nás něco vymámit. Učí se tak být ve výcviku aktivní a ne pasivní. První varianta je pro nás vždycky výhodnější, protože je radostnější a rychlejší. Jsou ale věci, které odměňuji vždycky - třeba přivolání nebo čekání před vstupem do silnice. Jsou to pro mě zásadní věci a chci, aby pes pro jejich splnění udělal maximum. Když je splní, zaslouží si odměnu.

 

Mýtus č.6: Na závodech clicker mít nemůžu a bez něj pes nebude cvičit.

Můžete mít na závodě pamlsky? Na mnohých závodech nemůžete psa ani pochválit slovně. Naučit psa, aby cvičil i s minimem pamlsků a pochval se učí stejně, jako když se učí cvičit bez clickeru. Odstraňujte z tréninku clicker, když si pes je jistý cvikem a nepotřebuje ho pořád potvrzovat kliknutím a když ho stabilně provádí dobře. Nahrazujete ho postupně slovní pochvalou. Protože pes už vlastně ví, jak má cvik vypadat, nevadí, že slovní pochvala není tak přesná jako clicker. Okamžiky, kdy přijde slovní pochvala a kdy klik vybírejte náhodně, aby pes nenašel nějaký vzorec a kvůli němu komolil cvik (když budete například střídat klik a pochvalu po jednom, pak pes může dělat sudé případy jinak než liché). V okamžiku, kdy jedete na závody, už předpokládám všechny cviky umíte, takže nebudete potřebovat clicker.

 

Mýtus č.7: Pes přece nemůže udělat cvik, když mu neřeknu povel.

A když mu ho řeknu, pes udělá cvik, který předtím nikdy v životě nedělal? Podle řeckých filosofů se lidé rodí s povědomím o světě, na které si časem "vzpomínají", ale i kdyby se tak rodili psi, určitě se jejich povědomí netýká toho, že sedni znamená "sedni si na zadek" a ke mně je pro "ať jsi, kde jsi, přiběhni ke mně a sedni si". To všechno musíme psy teprve naučit, a když řeknete psovi "sedni", a pak mu budete tlačit na zadek a hlavu zvedat za obojek vzhůru, co se na sedni naučí? Naučí se "páníček mi sahá na zadek a tahá mě za hlavu". I když zvolíte bezkontaktní metodu a psovi řeknete "sedni", a pak ho lákáte, aby zvedl hlavu za pamlskem, a tím si sedl, pes se na sedni naučí „pilovat“ vám prsty, aby získal pamlsek. Povel můžete přidat až v okamžiku, kdy pes cvik předvádí přesně tak, jak chcete, například když si sám od sebe sedá.

 

Mýtus č.8: Pes nepozná, který cvik má udělat, když mu neřeknu povel.

Většinou se cvičí jen jeden nový cvik, již naučené cviky mají pochopitelně své povely, na které pes slyší. Rozhodnete se, který cvik chcete právě cvičit a buď čekáte, až ho pes sám někdy náhodně předvede a za to mu kliknete (zachycení - capturing), nebo ho do cviku navedete pamlskem a za to mu kliknete (vedení - luring), nebo klikáte za každý pohyb, který psa přiblíží k výslednému cviku, až nakonec dokáže předvést cvik celý (formování - shaping). Nejlepší se mi zdá psa párkrát do cviku navést pamlskem a pak stát a čekat, až něco zkusí sám. Příkladů shapingu můžete na blogu katachyon-training.blog.cz najít spoustu, dělám tak téměř všechny cviky dogdancingu, stejně jako zóny nebo slalom v agility.

 

O clickeru jako výcvikové pomůcce a metodě jeho užívání si můžete přečíst například na www.lerl.info/dogdancing/clicker.html.

 

Text: Kateřina Lerlová

katachyon-training.blog.cz

www.lerl.info


Vanda Ročková
Aktualizováno: 16.4.2011 19:58:10
Napsáno: 16.4.2011 19:52:42

Forum.

Vložit príspěvěk

24.4.2011

Luciana <3

Clicky..tak tomů říkame my je to dobrá pomůcka...=))Tuto stránku doporučuji každému kdo má psíka..aneb.se chystá mít psíkaa =)) užasná stránka děkuji za to že ste...

4.5.2011

Val

Klikr jsem se taky snažila používat, ale jelikož jsem na vozíku, tak už jsem měla plný ruce práce s kolečkama. Mě se osvěčil elektrický obojek. Moje hafičky na to fungují naprosto perfektně a od ty doby to nejsou popelnice, nemusím chodit s vodítkem. Prostě parádička

4.5.2011

kačenka

Klikry udělá ze psa chudáka, autorka neví o psech vůbec nic.Klikr je apbolutní nesmysl a ten kdo ho vymyslel by měl být potrestán za týrání zvířat.

4.5.2011

Danča

Kačenka: Tvůj komentář je bez komentáře =) samozřejmě, tvůj pes maká mnohem líp na ostatý obojek, že? ;) to je týrání zvířat...

4.5.2011

Bára

Hezky a srozumitelně napsaný článek. Klikr jsem nikdy nepoužívala a nijak mě neohromil. Na základě nějakých informací jsem si myslela pár věcí, které byly špatně - viz mýty. Tak jsem se rozhodla "dovzdělat" a našla si i odborné články atd. na toto téma. Přesto mi klikr stále nic neříká. Přijde mi to jako zbytečnost a své psy bych tím tedy asi nikdy nevycvičila. :) Ale těm, co s klikrem cvičí a vidí výsledky přeji hodně zdaru a srandy s pesanama :)

4.5.2011

kačenka

Danča: můžu Tě ubezpečit,že ostnaté a stahovací obojky jsou stejné zvěrstvo jako klikr a něco takového odsuzuji. Moje fenky rozhodně nic takového nepotřebují ani bych jim něco takového nedala na krk.

4.5.2011

Monika

Kačenka: Prosím? Jak tyhle dvě věci můžete srovnávat?? Klikr je nenásilná a zábavná forma učení psa.. Snad si to nepleteš s elektrikou? Celou dobu na psa ani nesáhneš , nezpůsobíš mu bolest , a ještě mi můj pes chování nabízí sám , tím že kliknu a dám mu pamlsek , mu dám jen najevo , že to co po něm chci , dělá dobře... Asi si to s něčím pletete :) a jestli tady někdo něčemu nerozumí , jeste to vy

9.5.2011

Vaveruska

Proč by měl být klikr zvěrstvo a proč by měl dělat ze psa chudáka?Naopak mu pomůže rychleji pochopit, co se po něm chce

17.7.2011

Martina

Tak blbý je to třeba proto, že pes se vůbec nenaučí na váš povel, ale jen na nějaký blbý kliknutí, za který ví, že něco dobrého dostane...až budete někdy někde bez toho vašeho zázračnýho klikru, třeba někde mezi lidmi, tak budete i s vaším pejskem úplně jalový, protože na vaše slovo, popřípadě zavolání, nebude reagovat, jelikož nebude "zázračný" klik. Pes nebude fixovaný na vás ale na klikr. A to už je podle mě vcelku problém.

20.7.2011

kika

martino vubec nerozumíš tomu co je to klikr.ke klikru se postupem času přidává povel a klirk funguje jako utvrzení tvz.ano ted je to dobřes klikrem cvičím již 1 rok a je to stokrát lepší než elektrika či ostnáče

3.8.2011

Lucka

Zkuste si alespoň přečíst ten článek, než něco takového vypustíte :o) Pes přeci pracuje s Vámi ne s klikrem... Klikr slouží jako pomůcka, která Vašemu psovi umožní co nejrychleji pochopit, co se po něm chce. Klikr naučí Vašeho psa přemýšlet a pracovat samostatně.

9.12.2011

Aneta

Vždycky když narazím na nějakou diskuzi ohledně klikru, akorát se rozčílím!! Neodsuzujte nic, o čem nic nevíte! Paní Martina vůbec neví, jak klikr funguje. Samozřejmě že postupně přidáte i povel a když pes už cvik umí, klikr nepoužíváte. Slouží pouze k učení. A kačenka? Co je na klikru za týrání? Jestli najdete jediný pádný důvod, pošlete mi ho na e-mail(kikopup@seznam.cz) a já klikr přestanu používat. Nedovedu si představit, jak bych bez klikru mého psa naučila takové kousky, jako je vypláznutí jazyka nabo oklepání se na povel...všem OPRAVDOVÝM klikařům zdar!

4.1.2012

Martina Toč

Tedy Kačenka a Martina - dámy vy vůbec nevíte o čem mluvíte. kde např.Martina vzala že be kliku je pes v koncích? to je ale kravina. mým psům je 8,7 a 6 a teprve poslední měsíc jsem začala zkoušet klikr, do té doby klasika. musím říct, že cvičení s klikrem je baví ,motivuje. a rozhodně neexistuje,abych bez klikru byla v koncích. dámy co to tady melete? bud jste to nikdy nezkoušely, nebo zkoušely a totálně špatně.

4.1.2012

Martina Toč

Kačenka- co je na klikru za týrání? jako že lidi tím klikrem psa mlátěj nebo co? dejte si studenou sprchu.

26.6.2012

Aneta

Když potřebuji psa odnaučit hrabat kytky jde to také odnaučit pomocí kliku? a kdy zmacknout?

9.7.2012

Marek

Může clicker používat více osob a bude je pes poslouchat?

28.7.2012

Lucka

Marek : Máte na mysli, že by v průběhu jednoho tréninku klikalo psovi více lidí nebo že by klikr jako pomůcku při tréninku používalo více lidí např. ve Vaší rodině? Pokud myslíte první možnost, tak to by dost dobře nešlo resp. si to nedovedu představit a ještě jsem to ani neviděla. Při tréninku s klikrem je důležité kliknout včas, musíte mít rychlé reakce a klik musí zaznít pouze jednou a nedokážu si představit, jak by se 2 lidi domluvili během setiny sekundy, kdo z nich psovi klikne :-) Pokud jste měl ale na mysli ten druhý případ, tak to potom ano. Pes si vytvoří na klik podmíněný reflex a nezáleží na tom, kdo klikr drží v ruce. Např. v agility tréninku se často dělá to, že psovod předá klikr trenérovi a o klikání se stará trenér, protože danou situaci vidí lépe. Pes pracuje stále s jeho psovodem, ale kliká mu někdo jiný. Jediný problém by mohl být v tom, že by Váš pes nechtěl pracovat s nikým jiným než s Vámi. To už ale s používáním klikru nemá nic společného :-)Hezký den

7.11.2013

kristýna

Od kterého měsíce jste začli?

17.2.2014

Lucie

Já jsem začínala se štěňátkem okolo 3.měsíce, ale spousta lidí začíná klidně už v 8 týdnech

14.3.2015

Katka

Přijde mi, že úplně stejně rychle jako stihne člověk kliknout, stihne i vyslovit nadšené &#8222;Ano!&#8220; nebo &#8222;Joo!&#8220;, které pejskovi označí, kdy udělal něco správně.. Navíc mu tak stihne dát rychleji odměnu, protože se nezabývá klikrem v ruce a odpadá odnaučování se na klikr... Přijde mi to bez něj prostě přirozenější.

22.6.2015

Lucie

Žádné odnaučování na klikr neexistuje :-) Není co odnaučovat... A slovní pochvala většinou není tak rychlá, i na to klikání je potřeba se vytrénovat :-) Je třeba to vyzkoušet, ale samozřejmě pokud pejska potřebujete naučit pouze základním povelům, klikr potřeba není, naopak pozitivní motivace jako forma učení, která se při klikr tréninku používá je super cesta, jak vychovat psa. K aplikaci pozit.motivace ale klikr samozřejmě potřeba není :-)

1.2.2016

Kačka

Je možné pomocí klikru začít učit i 14ti měsíčního psa? Stále mu nemůžu vysvětlit chůzi u nohy na vodítku, rady z cvičáku nefungují, tak začínám uvažovat o klikru.

16.3.2016

jana

Odkaz nefunfuje

23.1.2017

Georgepainy

Парк отели Турции <a href=Odkaz info>>></a>

27.2.2017

Simona

Myslím, že je to naprosto skvělé. Už se těším až to vyzkouším na novém štěněti. Jde to trenink na bazi reflexů. Samozřejmě, že slovní pochvala je důležitá,ale není tolik rychlá jako klikr. Navíc je potřeba povzbuzující intonace. S tím má například někdo problém, před lidmi a tak.. Klikr je tu jako taková berlička, kdy přesně určí co je správně a pes to začne nabízet a by dostal odměnu a pak se to učí s povelem. Vypadá to sice složitěji a časově to bude naročnější ale pes vám nepřestane nabízet chování aby se vám zavděčil. Koukněte na nějaká videa tam je jasně vidět jak to psům pálí, když se to správně pochopí.

7.6.2017

KreditTFKr

[url=Odkaz [img]https://pxl.leads.su/impression/fd362e0d454720e1845ef6088f1ba33a[/img] [/url] Подробнее... [url=Odkaz -------------------------------------------- [url=Odkaz кредит онлайн уфа[/url] [url=Odkaz кредитную карту онлайн с моментальным решением хоум кредит[/url] [url=Odkaz калькулятор ипотечного кредита сбербанк[/url] [url=Odkaz онлайн сбербанк потребительский кредит 2017 рассчитать[/url] [url=Odkaz заявка онлайн на кредит[/url] -------------------------------------------- оплатить кредит почта банк онлайн кредит на 10 лет наличными восточный экспресс банк заявка на кредит наличными онлайн заявка кредит наличными сбербанк волгоград взять в кредит в тинькофф банке онлайн

14.6.2017

GonHen

Odkaz dating northwest indiana Odkaz free online dating website australia Odkaz

27.6.2017

ThomKt

растовримый кофе Премиум по акции Odkaz https://alfa-coffee.com.ua/ - Альфа-Кофе

24.7.2017

AlfredKessy

wh0cd579168 <a href=Odkaz generic</a> <a href=Odkaz without prescription</a> <a href=Odkaz <a href=Odkaz <a href=Odkaz

24.7.2017

SlavianaShiNd

Ваш диагноз гепатита с? Это не приговор у нас вы можете приобрести новые препараты для лечение софосбувир и дакласвир <a href=Odkaz и даклатасвир инструкция по применению цена</a> <a href=Odkaz lp цена в индии</a> <a href=Odkaz и ледипасвир отзывы врачей</a>

24.7.2017

Jasonsom

quelle dose de viagra <a href=Odkaz viagra</a> <a href="Odkaz sample of viagra

24.7.2017

Eugenetum

wh0cd836775 <a href=Odkaz motrin</a>

26.7.2017

LstrBesinabe

I have not seen a better article. [url=Odkaz Thank you for your work !! [/url] Odkaz

13.8.2017

plutomusic.com

Order pills online Odkaz price of generic in canada.

13.8.2017

RomanFlesy

русские проститутки зрелые проститутки детский сад порно рассказы <a href=Odkaz где купить огнестрельное оружие порно детские игры

13.8.2017

DagmarSon

Alexander hamilton and thomas jefferson dbq essay To what extent do you agree or disagree with this statement? Washington Post Book World. Each reason is supported with evidence. <a href=Odkaz on banning smoking on college campuses</a> My favourite animal dog essay Bridgewater State College Undergraduate College Application Essays. Arrangements for admission, financial aid, and housing are made separately through the Office of Undergraduate Admissions Student Aid, and the Office of Residential Life, respectively. The essay can explore your outlook and maturity in cross-cultural interactions. <a href=Odkaz in apa essay citation</a> Rabbit proof fence film essay questions Also among the forces withdrawn were air assetts. References can come from many different sources, including books, magazines, journals, newspaper, emails, internet sites and interviews. What is the real problem behind that. <a href=Odkaz day well spent essay writing</a> Of mice and men crooks essay examples The following are the details that must be adhered to in order to make your essay look clean and professional. Despondent yet relieved, he finished the last installment of the book in June of 1965, and it was set for publication that fall. You could even choose a diary with white pages and no lines--this is especially good if you like to sketch alongside your writings. <a href=Odkaz review on the use of force</a> Writing an essay report styles The progress seen in the late 20th century has stalled in the 21st. New York: Ginn and Co. Cuba 1898: Rethinking Race, Nation, and Empire. <a href=Odkaz essay writing prompts</a> The best essay for ups tracking For Cecilia Munoz, a childhood memory of anger has inspired a career in activism. A secondary purpose of the proposal is to train you in the art of proposal writing. Conditional admission may be granted to an applicant with strong academic credentials but who is in need of strengthening a specific body of knowledge through prerequisites which do not apply toward the completion of their degree. <a href=Odkaz chandra bose essay in marathi</a> Substance dualism vs physicalism essay Rural health clinics often lack personnel, equipment, and medicines. Well, we are experts in cultural awareness training courses on Korean culture. Kennedy Everything you can imagine is Picasso I can, therefore I Weil Remember no one can make you feel inferior without your Roosevelt Turn your wounds into Winfrey Wherever you go, go with all your heart. <a href=Odkaz turn of the screw essay topics</a>

14.8.2017

SeronovNig

Лекарство силденафил цитрат - Odkaz Подкупать Виагра, таблетки 50 мг, 12 шт. валюта Действующее материя: Силденафил Купить Виагра, таблетки мг, 4 шт. цена. Виагра дженерик Силденафил мг (Eregra ) - это лекарство ради эрекции и потенции. В количество таблеток входят: активное материя: силденафил (в виде силденафила цитрата) 50 или мг ; вспомогательные вещества: целлюлоза. Виагра таблетки подкупать, аптека, такса, отзывы, инструкция Виагра таблетки покупать в А потом единолично друган отвел меня в сторону и говорит - попробуй купить Виагру. Заказал, позвонили и доставили быстро! Odkaz

14.8.2017

Jaimebiant

Odkaz generic viagra soft 100 at what age can you buy viagra Odkaz - generic viagra 16 advice about buying generic viagra online <a href="Odkaz overnightpharmacy buy viagra usa</a> 247 overnightpharmacy buy viagra usa;en;viagra

14.8.2017

Williamlar

Excuse for that I interfere … To me this situation is familiar. It is possible to discuss. Write here or in PM. -------- <a href=Odkaz <a href=Odkaz <a href=Odkaz soda breast cancer</a> <a href=Odkaz эффективное лечение рака желудка</a> <a href=Odkaz <a href=Odkaz and infertility</a> <a href=Odkaz лечат бесплодие</a> <a href=Odkaz artım penis As</a> <a href=Odkaz hündürlüyü artırmaq</a> <a href=Odkaz

14.8.2017

RomanFlesy

детские порно мультики детское порно видео бесплатно купить наркотики в украине <a href=Odkaz спайс</a> проститутки волгограда порно зоофилы

14.8.2017

Jaimebiant

Odkaz generic viagra 16 anyone ever buy viagra online Odkaz - 100 mg generic viagra best online pharmacy to buy viagra <a href="Odkaz buy viagra uk</a> 25 mg generic viagra

14.8.2017

LarryNap

Odkaz индийски кино смотреть бесплатно онлайн Odkaz ivi ru смотреть фильм бесплатные Odkaz

14.8.2017

JuliusTougs

Последние новости андроид здесь <a href=Odkaz

14.8.2017

Arthurrok

9.3 Regional issues <a href=Odkaz viagra</a> 3.2 Jet lag research <a href=Odkaz cialis</a> Metabolites N-desmethylsildenafil (~50% potency for PDE5) <a href=Odkaz online</a> Metabolism Liver: CYP3A4 (major route), CYP2C9 (minor route) <a href=Odkaz viagra</a> Sildenafil is effective only with sexual stimulation. <a href=Odkaz viagra</a> PubChem CID <a href=Odkaz ATC code <a href=Odkaz levitra</a> Regional issues <a href=Odkaz

14.8.2017

Hacaddrate

Buying DJI Spark Mini RC Selfie Drone, quadcopter rc, drones in sc <a href=https://pafutos.com/g/2316b8f8568b0f3f557e22af2ed61b/?subid=forum&i=5&ulp=http%3A%2F%2FOdkaz <a href=https://pafutos.com/g/2316b8f8568b0f3f557e22af2ed61b/?subid=forum&i=5&ulp=http%3A%2F%2FOdkaz RC Quadcopters DJI Spark Mini RC Selfie Drone cost - 754.99$. Battery:1480mAh 11.4V 16.87Wh LiPo ( included )|Battery Weight:approx. 0.2lbs ( 95g )|Brand:DJI|Built-in Gyro:6 Axis Gyro|Camera Pixels:3968 x 2976 ( JPEG ), 12MP|Channel:Unknown|Compatible with Additional Gimbal:No|Control Distance:1 - 2km|Diagonal Length:170mm|Features:Brushless Version, WiFi FPV, WiFi APP Control, Radio Control, Camera|Flying Time:15 - 16mins|FPV Distance:2km|Functions:WiFi Connection, Visual Tracking, Up/down, Turn left/right, Face recognition, Forward/backward, Gesture Mode, Headless Mode, One Key Automatic Return, Sense and Avoid, Sport Mode, Tap to Fly|Hover Accuracy:vertical: + / -0.1m ( when Vision Positioning is active ) or + / -0.5m; horizontal: + / -0.3m ( when Vision Positioning is active ) or + / -1.5m|Kit Types:RTF|Level:Advanced Level|Max Ascent Speed:9.8 feet/s ( 3m/s ) in Sport Mode without wind|Max Descent Speed:9.8 feet/s ( 3m/s ) in Sport Mode without wind|Max Flying Height:13,123 feet ( 4,000m )|Max Speed:31 mph ( 50 kph ) in Sport Mode without wind|Model:Spark|Model Power:Rechargeable Battery|Motor Type:Brushless Motor|Package Contents:1 x Aircraft, 1 x Transmitter, 4 x Pair of Propellers, 4 x Propeller Guard, 2 x Intelligent Flight Battery, 1 x Charger, 1 x Micro USB Cable, 1 x Battery Charging Hub, 1 x Power Cable, 1 x Storage Box|Package size (L x W x H):25.00 x 21.00 x 21.00 cm / 9.84 x 8.27 x 8.27 inches|Package weight:2.0400 kg|Product size (L x W x H):14.30 x 14.30 x 5.50 cm / 5.63 x 5.63 x 2.17 inches|Product weight:0.3000 kg|Radio Mode:Mode 2 (Left-hand Throttle),WiFi APP|Remote Control:2.4GHz Wireless Remote Control|Satellite System:GLONASS,GPS|Size:Mini|Transmitter Power:Built-in rechargeable battery|Type:Outdoor, Quadcopter, Indoor|Video Resolution:FHD: 1920 x 1080 30fps ( MP4 ) Llike this? (RC Quadcopters DJI Spark Mini RC Selfie Drone) <a href=https://pafutos.com/g/2316b8f8568b0f3f557e22af2ed61b/?subid=forum&i=5&ulp=http%3A%2F%2FOdkaz HERE</b><<<<</a> Category - RC Quadcopters SKU# 213928802 Manufacturer - DJI. Delivery to Las Cruces, US and all over the world. <a href=Odkaz for quadcopter</a> Order DJI Spark Mini RC Selfie Drone, SKU#213928802, 754.99$$ right now and get good sale, sku0712ck. Odkaz Odkaz <a href=Odkaz copter</a> Odkaz aww industries quadrone pro cam rc quadcopter ag drones small drone with camera top selling drones drone with a camera quadrotor drone drone photography san diego drone database drone helicopter used drones for sale where to buy drones drone sites the spark ada drone rc drone buy drone online best drone for gopro drones for ag drone aerial san diego drone company <a href=Odkaz review</a>

14.8.2017

Angelaclets

We are glad to see you in our midst hurry fuck me, and slay every last drop my nickname (Elvira47) Copy the link and go to me... bit.ly/2fywNOl 8515195

14.8.2017

LarryNap

Odkaz сериал легенда смотреть онлайн Odkaz кино смотреть бесплатно Odkaz

14.8.2017

Dennisdaype

Строительные новости тут [url=Odkaz

14.8.2017

autohithve

Добрый день друзья! Предлагаем Вашему вниманию интересный сайт для заказа ремонта и обслуживания вашего автомобиля. СТО-автосервис “АВТОХИТС”в Минске предлагает полный комплекс услуг по ремонту и техническому обслуживанию автомобилей.Каждый владелец иномарки знает, что ремонт авто- это все-таки серьезное дело. И его лучше доверить профессионалам. Обращаясь в ненадежный центр, Вы прежде всего рискуете своей безопасностью, а также безопасностью окружающих. Ведь, согласитесь, безопасность других на дороге также зависит и от Вас. Ремонт иномарок лучше производить в специальных автосервисах и техцентрах.Мы осуществляем ремонт автомобиля любой сложности. Ремонт в нашем автосервисе производится по рекомендациям завода-изготовителя. Наши высококвалифицированные мастера, которые специализируются на техническом обслуживании и ремонте автомобилей , при ремонте используют только лучшее сертифицированное оборудование. Мы обеспечиваем полное наличие необходимых материалов и запчастей лучших производителей.Выполним следующие виды работ: 1)[url=https://autohits.by/]Диагностика и ремонт подвески[/url]-Перед тем как обратиться в СТО водителя волнует вопрос: сколько стоит ремонт подвески. Уверяем вас что в нашей станции тех.обслуживания на ремонт подвески цена самая низкая за максимально быстрые сроки. 2)[url=https://autohits.by/]Ремонт двигателя и трансмиссии[/url]-Исправная работа двигателя, бесспорно, продлевает срок службы запчастей всей подвески и ходовой автомобиля. Поэтому, если вы подозреваете, что появились признаки его неисправной работы звоните и приезжайте к нам. 3)[url=https://autohits.by/]Компьютерная диагностика[/url]-В ходе данной процедуры происходит детальная оценка работы агрегатов и различных углов по косвенным и прямым признакам, проверяется текущее состояние работоспособности мотора и коробки передач. 4)[url=https://autohits.by/]Ремонт тормозной системы[/url]-Если вы заметили, что машина стала хуже тормозить, если ее при этом ведет вправо или лево, чувствуете вибрацию во время торможения, увеличился свободный ход у педали тормоза, что-то ещё вас настораживает в работе тормозов - тогда вам пора срочно записываться к нам СТО на ремонт тормозной системы. 5)[url=https://autohits.by/]Заправка и обслуживание кондиционеров[/url]-Сам процесс заправки кондиционера длится минут 15-25. Но диагностика перед заправкой и какой-нибудь мелкий ремонт могут занять несколько больше времени. 6)[url=https://autohits.by/]Замена масла и фильтров[/url]-Наша СТО специализируется на проведении работ по замене масла и масляного фильтра в любом автомобиле. 7)[url=https://autohits.by/]Кузовной ремонт и покраска[/url]-Наше СТО специализируется на ремонте всех типов кузовов. Мы принимаем в работу абсолютно все марки машин, включая микроавтобусы и фургоны. 8)[url=https://autohits.by/]Ремонт турбин[/url]-Мы предлагаем качественное восстановление и ремонт турбины разных видов и моделей с заменой поврежденных деталей в самые краткие сроки. [url=Odkaz ремня грм пежо 4007 дизель[/url] [url=Odkaz ремня грм опель виваро 1 9[/url] [url=Odkaz автомобиля[/url] [url=Odkaz антигравийной пленки[/url] [url=Odkaz зазора между клапаном коромыслом[/url]

14.8.2017

LarryNap

Odkaz смотреть сериал 720 смотреть кино 2016 боги Odkaz

14.8.2017

futaleufu.com

Online canada generic Odkaz purchase online in usa.

14.8.2017

RomanFlesy

купить огнестрельный ак 47 запрещенное детское порно курительные смеси и порошки [url=Odkaz порно рассказы[/url] проститутки воронежа проститутки волгограда

14.8.2017

LarryNap

Odkaz фильм бесплатно смотреть онлайн полностью Odkaz смотреть кино хищник Odkaz

14.8.2017

Harrington Generators

Buy over the counter usa, to buy in toronto and best pills to buy, sales online australia except best site to buy online. Generic purchase also buy, online usa and tablets buy online despite can you buy online new zealand.

14.8.2017

LarryNap

Odkaz мультфильм 2014 смотреть онлайн бесплатно в качестве Odkaz смотреть фильм русски 2015 Odkaz

2.9.2017

BennyloF

wh0cd134783 [url=Odkaz Acyclovir[/url]

2.9.2017

AlfredKessy

wh0cd134781 [url=Odkaz cream[/url] [url=Odkaz

2.9.2017

BrettHet

wh0cd583303 [url=Odkaz

2.9.2017

Kennethmewly

wh0cd134783 [url=Odkaz

2.9.2017

StewartPlort

wh0cd583302 [url=Odkaz [url=Odkaz capsules[/url] [url=Odkaz uk[/url]

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz