Rhodéský ridgeback


Historie:

Pes s výrazným pruhem srsti roustoucí opačným směrem po celé délce hřbetu se vyskytoval v Africe jako lovecký pes domorodých Hotentotů. Je možné, že Hotentoti přišli z Asie a přivedli s sebou tamnější psy, předchůdce dnešních thajských ridgebacků. Zda je tedy ridgeback domorodé africké plemeno se můžeme jen dohadovat. S kolonizací Evropanů do jižní Afriky, kteří s sebou přivezli ohaře, mastify a greyhoundy jako psy lovecké a hlídací, vzniká v Africe nové plemeno, které má ty nejlepší vlastnosti jak z domácích tak dovezených plemen.

Plemeno bylo pojmenováno po státu Rhodésii (dnešní Zimbabwe). Byl také znám jako lví pes, neboť byl ve smečkách používán k lovu lvů a další velké zvěře, v neposlední řadě také k hlídání majetku. Úloha psa během lovu lvů spočívala ve vystopování lva, jeho obklíčení a zadržení. Museli lvu tak dlouho bránit v útěku dokud nepřišel lovec a neskolil ho. Nebyl li nějaký pes dostatečně rychlý byl nekompromisně vyřazen z chovu. Tento selektivní výběr nám vytvořil ridžbeka takového jakého ho vidíme dnes.

Standard byl vytvořen roku 1922 a od té doby zůstal prakticky beze změny.

 

 

 

Využití a povaha:

Dnes se samozřejmě ridžbek k lovu lvů již nepoužívá, stále více se uplatňuje jako spolehlivý hlídač. Je to překrásný pes milující svou rodinu a svého pána. K cizím může být nedůvěřivý, ale není agresivní ani bojácný. Je to pes inteligentní, společenský. Ridžbek je pes smečkový, pokud nežije ve smečce, musí mu společnost smečky nahradit rodina. Má silné lovecké pudy, je schopen vyvinout velkou rychlost.  

    Vzhled:

Barva srsti je pšeničná až červenopšeničná. Srst je krátka hustá hladká a jemná. Kohoutková výška je u psů 63 – 67  cm a u fen 61 – 66 cm. Váha by se měla pohybovat mezi 29,5 – 33,7 kg. Jak bylo již zmíněno na začátku znakem plemene je pruh chlupů táhnoucích se od kohoutku po celé délce hřbetu, ve kterém rostě srst proti směru ostatní srsti. Pruh je široký 3 – 6 cm. Tento pruh bývá označován „pronk“ nebo „ridge“. Pruh je jasně oddělen a u kohoutku začíná tzv. „ohrádkou“, která obsahuje dva symetricky položené víry v srsti. Od ohrádky se ridge postupně zužuje. Na jeho symetrii a proporce je kladen velký důraz.

Péče:

Potřebuje stálý kontakt, dlouhé držení v kotcích není vhodné.Vyžaduje  hodně pohybu. Srst je na úpravu nenáročná.

 

Text: Eva Černohubová

Foto: chovatelská stanice Tailor Made Kennel, www.ascot.cz

 


Admin -
Aktualizováno: 28.11.2007 15:54:25
Napsáno: 25.4.2007 20:55:35

Forum.

Vložit príspěvěk

19.2.2008

Bob

Mám doma skoro tříletou slečnu rhodézského ridgebacka a musím říct, že je to ten nejoddanější a nejpřítulnější pes na světě. A rozhodně taky nejkrásnější. Kam se hnu, tam jde se mnou. Nejraději se válí na gauči nebo na mé posteli a dostat ji ven vyvenčit za nepříznivého počasí je skoro nemožné. Někdy si myslím, že by byla radši kdyby praskla, než aby měla jít do deště. Rozhodně už nikdy nebudu chovat jiné plemeno psa, než právě ridgebacka. Myslím, že každý jiný pes by byl jen skok směrem dolů.

27.4.2008

Ája

Souhlasím s každou chválou RR. Máme fenku, ktweré je 13 měsíců, je úžasná, milá, krásná a teď už docela i poslušná. Miluje celou rodinu, zrovna tak ji milujeme my. Děti už máme dospělé,tak jsem si prosadila tuto naši slečnu. Manžel ani nevěděl pro jakého pejska jedeme, ale vydal se se mnou na 300km cestu. Ihned si štěňátko oblíbil, protože to ani jinak nejde. Doporučuji všem, kteří mají rádi pejsky a také dlouhé procházky přírodou, právě RR. Kromě dlouhých výletů má také ráda gaučink.

30.6.2008

janokr

mám doma fenku tohoto plemene, je hodně temperamentní a miluje dlouhé procházky ,je stará 14měsíců a je výborný kamarád , schvaluji ho do každé rodiny která miluje aspon trochu pohybu a má dostatečně času na tohoto výjmečného pejska.:-)

26.11.2008

Aleš

Na Odkaz, což jsou klubové stránky je v odkazech chovatelských stanic dost a určitě některá bude mít štěnda.

1.12.2008

majklina

mám 8 měsíčního RR máme ho jen měsíc a první 3 týdny doma nečůral až ted když jsme pryč ale jen max na 2 hod vypadá to že nam to dělá naschvál za to že jsme odešli poradte někdo prosím dík

15.1.2009

vt750

Nevíte jestli může být Ridgeback celoročně venku v kotci?Díky

19.1.2009

Haf

No jasně

20.1.2009

rebeka

Nevím kdo by dal ridgebacka do kotce, určitě se to nehodí je to teplomilné plemeno. Má krátkou srst a nedělá se mu podkožní tuk jako labradorům. V létě se může slunit na slunci a v zimě by nemusel ani vystrčit čumáček ven. Máme taky jednu sedmiletou dámu je to užasné plemeno. Můžu jí porovnávat, protože jsme měli kokršpaněla šestnáct let a teď máme ještě velkou kníračku. Psi jsou všechny moc fajn, ale ridgebeck je jiný a hlavně svůj. Je poslušný, ale hodně hrdý. No co si budem povídat každý má svého pejska nejraději.

30.1.2009

Švédová K.

ahoj,chtěla bych se zeptat na cca měsíční náklady pro chov tohoto úžasného plemena.dík

17.3.2009

Gina

pro:vt720.myslím si že ano.my máme Rhodéského ridgebacka venku pořát-teda kromě mrazů.má teplou boudu-a tento rok jsme mu tam namontovali takovou červenou lampu-takže tam má i 25 stupnů.i když je tento pes z afriky tak mě to teda moc nepřijde,naše Gina sníh naprosto miluje.Více:Odkaz

26.4.2009

Jana

Kamarádka má RR čubinku, je to obrovské zvíře (přes 50kg), ale většiho mazla aby pohledal. Učenlivá, je snadné ji naučit novou věc, protože za piškoty by život dala, jak někdo něco jí, sedne si před něj a dělá neskutečně starostlivé obličeje, že jako "kdyby ti mělo být blbě, tak já se obětuju a sežeru to místo tebe" :o))), skvělý hlídač a neuvěřitelně kontaktní pes. Je to jeden z nejbáječnějších psů, jaké jsem v životě potkala. Mj. majitelé výchovu nezanedbali a velmi intenzivně se mu věnují, a na tom zvířeti je to vidět. Pes je vždycky takový, jak ho vychováme, a kdo si chce přes psa jen hojit vlastní mindrák, vždycky je nakonec výsledkem jen deprivant. A je jedno, jestli je to ratlíček, nebo doga. Jen důsledky jednání nevychované dogy jsou horší, než třeba u čivavy. Nicméně RR, pokud je dobře vychovaný, je úžasné zvíře s báječnou mimikou.

1.5.2009

Alina

50 kilo?to uní trochu přehnaně

15.5.2009

Hanka

Máme půlroční fenku, ale už teď se nedá zvládnout. Stále skáče, kouše, zvláště do obličeje, nos, uši, není k uklidnění. 6-letou neteř již několikrát shodina na zem, skokem na její záda. Ani potravu jí není možné dát. Musí ji vždy jeden držet. Jsme z ní nešťastní.Kdyby měl o ní někdo zájem asi to uvítáme.

26.5.2009

Jana

Re: Hanka. Nechci nikoho urazit, ale pes není nikdy špatný. Špatný může být pouze psovod! Mám doma také 5 měsíčního rošťáka. Skáče, okusuje (nos a uši to je jeho), když ho to chytne, je jak tank! Děti miluje, tak na ně skáče, tím pádem menší povalí. To jsou prostě štěňata! RR je prostě jen velké štěně. A jako každé štěně zkouší, co si může dovolit. Musíte jí v těchto situacích dát jasně najevo, že takhle ne. U nás obvykle stačí (např. když mě chce okusovat) říct důrazně fuj, nesmíš! Samozřejmě to za chvíli zkouší znovu, ale to už je o trpělivosti, opakovat to stále dokola. Mmch. pokud se přezubuje, prostě okusuje! Děti jsou pro ně parťáci na hraní. Jsou malé, mají slabé hlásky, trhavé pohyby a často ječí. V tomto případě poučit i děti, jak na psa! Nikdy to nedělá s úmyslem ublížit, chce si prostě jen hrát. S potravou jsem také bojovala. Mám takovýho "žrouta", snědl by Karkulku i s babičkou. Nicméně nám trvalo pouhé 3 dny k naučení, že jídlo (to jeho), si může vzít, až když povolím. Není to tak složité, jak to vypadá! I já si myslela, že mého psa je nemožné naučit jíst jen na povel.

26.5.2009

Jana

Re: kiul. V tomto bych si dovolila nesouhlasit. Oficiálně byl naháněčem lvů. Nelovil je! Pouze naháněl, aby je následně mohl člověk ulovit. Neoficiálně (jako vše špatné, o čem se nemluví, tak prostě není) hlídat černochy na plantážích. Obecně jsou RR i dnes rasisti. Neznám jednoho, který by nebyl.

26.5.2009

Jana

Re: Alena. Mám 5 měsíčního RR. Teď váží 26 kg. Je veliký. Ve dvou měsících měl cca 10-11 kg. Nebyl to žádný drobek :-)

26.5.2009

Jana

Re: Švédová K. Zdravím :-). Náklady záleží na různých faktorech. První je jídlo. RR je velké plemeno, proto kvůli předcházení zdravotních potíží doporučuji co nejkvalitnější krmení. Tzn. cca 1600,-Kč/15kg. Nám teď vydrží cca 6-7 týdnů. Takže na ten měsíc je to asi 1100,-Kč. Dále přidávám kloubní výživu (vydrží teď také tak) 570,-Kč. Hygiena očí, uší. Vydrží celkem dlouho, pokud nemá pes problémy. Záleží na druhu a značce, já používám 290,-Kč uši, 100,-Kč oči.Poplatek ze psa obci. Nicméně základem každého měsíce je u mne jídlo a kloubní výživa. Pak záleží na zdraví (veterinář).

5.6.2009

Alena

No myslím,že zase tak drahé granule nejsou potřeba

24.7.2009

jirka

mam 10letou fenku je skvela ,strasne zrava ,ma problemy s prednimi nohami a lopatkami,spatne chodi,a ma bolesti.Davame Rimadil,a alavis,ma s tim nekdo zkusenost.Diky

5.8.2009

Klára

...mám doma už 13ti měsíčního RR Arga, je to nádherný, hodný, inteligentní a svéhlavý pes. RR jsou neuvěřitelní herci a jejich mimika je bezkonkurenční. Máme malinko problém na cvičáku, kdy ho to tam vůbec nebaví. Doma zvládá cviky, které na cvičáku ani ještě neděláme, ale jakmile dorazíme na cvičák, zíve a je bez elánu. Cvičitel si tak myslí, že je to línej pes a těžko se učí, ale kdyby nás viděl doma na zahradě, čučel by! Má nědo z milovníků RR sejný "problém"? Jinak radím všem, kteří mají neposlušného psa, aby se dívali na Spektrum každou sobotu a neděli od 18:30 na pořad "Buď já nebo pes", tam se dozvíte jak málo stačí, aby jste měli vychovaného psa, já podle toho Arga vedu a nemám problém s jeho chováním. Takže mrkněte na to :)

5.8.2009

Klára

..vzkaz pro Hanku Tady děláte chybu Vy! RR musíte hned od začátku ukázat, že Vy jste pánem a pokud skočí na člověka, nebo lítá po bytě jako zběsilý, musíte ji okamžitě a velmi důrazně ukázat, že tohle NESMÍ. Na RR neplatí bití, platí u nich tón hlasu, můj pes si nedovolí na člověka skočit, protože ví, jak zní můj rozzlobený hlas. Nehleďte na to, že se na Vás lidi na ulici budou koukat, Vy přece chcete poslušnou fenu, tak dotoho :) Co se týká žrádla: nasypte granule a ukažte jí je v její misce, pokud začne vyvádět, důrazně řekněte NESMÍŠ a misku s granulemi schovejte než se uklidní. Tak to zkoušejte pořád dokola, dokud nepřijde na to, že dostane nažrat až se uklidní. Můj pes musí sedět tak, kde ho odložím a vydržet než mu řeknu papat. Moc dobře ví, co to znamená. Hlavně musíte být Vy ta, která se nedá vyvést z míry a stát si za svým povolem. Pokdu mu jednou dáte povel, musí ho splnit!!! Takže hodně štěstí a

16.8.2009

Lucie

Dobry den,vsechny Vas zdravim, jiz pres 14dnu mame doma noveho clena - RR. Je to velky pasak a velice chytry nekdy se mi zda,ze bude spis vychytraly :-D

4.9.2009

Janča

Ahoj, RR je fakt úžasné plemeno, měli jsme pejska a v 16 měsících se nám záhadně ztratil ze zamčeného dvora, dodnes nevíme co se s ním stalo ...bylo to všechno moc divné, obrečeli jsme ho celá rodina a já se zařekla, že už psa nikdy nechci,naštěstí měl manžel víc rozumu,než já...nemohl se dívat na to,jak furt brečím a sehnal mi přes moje protesty nové štěňátko, je to jak jinak opět RR,je to fenka,jmenuje se Ennynka a je to ten největší mazlík pod sluncem.Ted na Marii jí budou už 3roky.Dodnes jsem manželovi vděčná,že nedal na moje protesty a řídil se svým instinktem. Ale na Beníčka nikdy nezapomenu. Všem tohle plemeno vřele doporučuju, výdaje se vám vrátí v podobě lásky a oddanosti ze strany těchhle úžasných pejsků.

4.10.2009

Eva

Mám jen dotaz. Samozřejmě se mi RR také líbí, dokonce jsem o něm uvažovala. Pak jsem se dočetla, že je to jedno z nejagresivnějších plemen. Zatímco RTW, stafordi, dobrmani atd. PRÝ byli vedeni k boji mezi sebou, RR byl veden v boji s člověkem. Tak nevím. Mám doma malé děcko, proto pořád přemýšlím a tápám, zda RR opravdu vzít nebo raději třeba labradora. Je to nesmysl, to, co psali nebo je to pravda?

9.10.2009

Janča

Ahoj Evo,to je pěkný nesmysl,RR byli cvičeni pro lov lvů a ne pro boj proti lidem. Byli vycvičeni k tomu, aby udrželi v šachu lva,než přišel lovec.Naopak,tihle psi děti milují.Vím to i z vlastní zkušenosti.Náš Beník a teď i Enny , se hrne radostně ke každému dítěti,ale je třeba krotit tyto vášně,protože se maminky většinou vyděsí.K dětem jsou ideální, jen jsou trošku velcí. Janča

11.10.2009

Eva

Jančo, tos mi pomohla v rozhodování. Já nevím, proč to tam tak psali, mě to strašně vyděsilo. Nebýt toho článku, už jsem měla jednoho hafíka doma :-/ Na poslední chvíli jsem couvla a paní se asi v tu chvíli hodně ulevilo, protože ze mě tu nejistotu cítila :-) Je to holt velký pes, s tím počítám :-) Takže díky moc, poohlédnu se po nějakém pejsánkovi.

15.10.2009

Lucie

Ahoj Evo, mohu jen potvrdit co zde napsala Janča!! Ja sama mam dve dve deti (5a 10 let) a rozhodne se nebojim,ze by jim neco nas Dinousek udelal, mozna tak ze je vzdycky samou radosti povali,to se snazim aspon trochu tu jeho lasku uvest na klidnejsi miru :-) A je fakt,ze i venku se hrne k cizim detem a mava u toho tim svym ohonem,ale spis na ty maminky pusobi desive nez mirumilovne :-D avsak neni se samozrejme cemu divit, tezko cizi clovek vi,ze to Dinousek mysli dobre :-D no uz to ukoncim,nebo bych se tu jeste rozepsala :-D

15.10.2009

Tatranská Afrika

My máme 5 letou fenku Cathy a koncem měsíce čekáme štěňátka... Jiné plemeno už bych nechtěla. Hodně záleží na tom, kolik času člověk psovi věnuje ... všecko se vrátí...

16.10.2009

Janča

Ahoj Evo,jsem ráda, že ses rozhodla a věřím,že správně.A jsem ráda,že to potvrdila i Lucie.Až budeš mít hafíka,tak napiš.A pokud budeš chtít cokoli vědět,klidně se ozvi.Ahoj Janča

25.10.2009

Eva

Dámy, díky vám, je to opravdu radost, tohle číst! :-) Dnes jsem si na webu pustila poslední díl Polepšovny mazlíčků, kde byl taky ridgiback a říkali tam to samé co tady. Je to pes, který je hodně závislý na vlastní rodině. Takže asi jo, už mám tedy vybráno :-) Jen si musím na psíka nejdříve našetřit. Budu ráda za jakékoliv rady.

25.10.2009

Eva

Tatranská Afrika: Máte s PP nebo bez? Pošleš mi mail na sebe? Díky Eva

31.10.2009

Zdeny

ahojda příznivci RR. Mám dotaz:také u Vašeho pejska dochazí k tak masívnímu vypadávání chlupů i přesto že se mu samozřejmně věnuji.Trvá to zhruba 2 měsíce a na veterině nic.Poraďte prosím. Díky Z.

8.11.2009

Jája

Dobrý den, třeba se tady najde někdo, kdo by mohl pomoct: Odkaz Dík.

11.11.2009

Jája podruhé a už s radostí

Dusty (8.11.) už má novou rodinu :)

27.11.2009

Šárka

Zdravím všechny,pročítám si tady vaše názory a zkušenosti,musím říct,že mě to strašně těší,co jsem se teď díky Vám o RR dozvěděla.Měla jsem anglického kokra šestiletého Dennyho.Jeho chybou bylo bohužel to,že byl strašnej tulák,cítil fenu nebo dostal pocit se jen tak zaběhnout,tak šel,ale vždycky se vrátil.Až jednoho dne ze zahrady utekl,doufali jsme že se vrátí,nikdy tohle neudělal,že by byl tak dlouho pryč a nic.Ztratil se nám v červnu,vyzkoušeli jsme všechno,co se dalo,abychom ho našli ještě do nedávna jsem obvolávala útulky,ale nic.Myslím si,že si ho někdo nechal,byl strašně krásný,pořád byl veselej a strašně hodnej.byl to můj první pejsek a strašně mi pejsek chybí a hlavně on.Ale proč Vám to tady píši,už je to skoro půl roku a já se ze ztráty pejska,začínám pomalu zotavovat.Nejdřívě jsem přemýšlela o Zlatém retrívrovi,kvůli jeho povaze a mírumilovnosti.Pak jsem ale narazila na Ridgebacka,pročetla jsem toho už o něm strašně moc,hrozně jsem si ho zalíbila.Tentokrát bych už chtěla fenku.od té doby,jak vždycky bláznil Denny kvůli fenám a jeho utíkání,mám strach aby se to neopakovalo.Proto bych se chtěla zeptat,máte někdo zkušenost s tím, že by někomu RR fenka utíkala?Také mám strach jetsli takového psa zvládnu,je sice rozdíl vychovat kokra, který není ani poloviční jako RR.Vím,že to závisí hodně na výchově a času.Tu jsem Dennymu dávala,každý den miniálně hodinová procházka o víkendu delší,hraní apod.a stejně takové věnování a péče nepomohla napravit jeho tvrdohlavost.Proto budu ráda za jakékoliv vaše rady a dobré nebo špatné zkušenostis RR.Děkuju:)

4.12.2009

Vojta

tak mi napiš na email wojcek@centrum.cz mam rocniho pssa bez papiru rodine duvody musi pryč

12.12.2009

Janča

Ahoj všichni příznivci RR,jak reagují vaši pejsci na různou pyrotechniku?Moje Enny se bojí a to natolik,že vzala útokem náš barák a to doslova,chtěla se někam schovat za každou cenu a myslela,že prorazí i vrátka na zahradu.Závěr toho je,že má asi 30stehů v třísle a límec na krku. Mě to stálo 2000,-Kč a ji volný pohyb venku. Musím ji udržet doma což se jí moc nelíbí.Rány jsou tu na denním pořádku a nás to přivádí k šílenství.Proč se různá pyrotechnika prodává dětem? když jim něco řeknu, tak se za rohem ozve ještě větší rána, jen jako msta,že jsem si dovolila buzerovat....a to trvá od Mikuláše ...jsem já divná anebo někdo jinej?

14.12.2009

vanda

Taky to nesnášim! O čem ty dělobuchy jsou??? Jenom to dělá hluk. Chápu to ještě na Silvestra, ale přes rok bych to zakázala!

1.1.2010

Angy

Kto by daroval RR. Už asi rok zháňam takého psa. Mali sme takého psa ale bola ťažko chorá a umrela nám minulý rok. Iného psíka by som ani nechcela je to najmúdrejší a najkrajší psík na svete.

4.2.2010

Rejs

Zdravím všechny přispěvatele, chtěl bych se s vámi podělit o několik amatérských postřehů získaných chovem RR. Mám 3ročního psa RR. První půl rok - mimino, další rok – přísná (ale milující) ruka, důslednost a hodně trpělivosti. Se synem jsme pejsánkovi nejednou museli vysvětlovat hierarchii v naší „smečce“, rád na to zapomínal a tak bylo opakování matkou moudrosti. Přibližně v roce a půl se u něj projevili silné lovecké vášně, především v noci. Jelikož bydlíme na samotě u lesa, párkrát se mu podařilo překonat plot a vyrazit. Druhý den jsme vařili slepičí polévku. RR je ten nejlepší pes do rodiny, určitě, ale nelze zapomínat na to, že cesta k radosti ze super vztahu s RR není jednoduchá, je to fakt jako s dítětem, včetně období vzdoru a všeho zkoušení. Při výcviku se nesmí zapomínat zejména na to, že RR na rozdíl od jiných plemen dospívá později a to až kolem 3 tího roku. RR není vlčák, bouďák. RR, pokud není ve smečce, musí být s lidmi. Není-li, neuvěřitelně trpí, a pokud je navíc zavřený i v kotci může být i agresivní a dělat posléze různé naschvály. Nepřiměřeným bytím a násilím se u RR zpravidla toho moc nedocílí. Dostane-li náš RR misku s granulemi je schopen u ní celou noc ležet a čekat na příkaz, aby si žrádlo vzal. Jinak je to ovšem šílenej pažravec, to nám čas od času předvede. Prostě mu jednou za čas cvakne a šáhne si pro něco dobrýho na místo, kam normálně nesmí. Agresivita se běžně u RR neprojevuje. Ale pozor, máme vyzkoušený fyzický útok. Kamarád – figurant předváděl před psem mé napadení a jako lusknutím prstu se z mírumilovného, klidného a pohodového pejska stal obranář, který by za páníčka bojoval do posledního dechu. Takže jsme si ověřili, že to funguje, nikomu se nic nestalo. Náklady na chov se pohybují okolo 1200,-Kč měsíčně. A jak jsem četl ostatní příspěvky, připojuji se k názoru, že žádný pes není zpravidla špatný. Špatní býváme mi, chovatelé. A ti nejšpatnější jsou potom dobrým zdrojem obsahu sloupků v černé kronice. Pokud bych doporučoval psa, potom bych jistě všem doporučil RR. Sám jsem rozhodnut, jiné plemeno do budoucna už nechci. Pes s námi bydlí v domku. Má svůj koš. Tráví s námi všechny naše volné chvíle. Na gauč, ani pohovku nesmí a ani nechce, je si vědom svého postavení a posez, nebo válení se na pohovce by ho s námi zrovnoprávňovalo. To si žádný pes nepřeje. Pes je zvyklý žít ve smečce, kde je přesná hierarchie v postavení, v tom se cítí dobře jistě a bezpečně a to bez ohledu na skutečnost, že zrovna nešéfuje. Co miluje nejvíc? Les, svobodu, dlouhé procházky, ale ne v letním parnu. Co nemá rád? Ranní pokládání tlapek do mokré trávy (brrrrrr), ale čůrat se musí, ach jo …  Vychovaný je skvěle, povely verbální i neverbální zvládá skvěle, ví, co se od něj chce, jak se má chovat a mnohdy stačí jenom pohled. Miluje Silvestr a příchod nového roku, jenom škoda, že všechny ty létající a bouchací parádičky nemůže pochytat a sežrat, ale snaží se … Přeji všem hodně radosti z vašich hafíků a mějte na paměti, že to nejsou hračky, ale živé bytosti.

23.2.2010

Petra

Doufám že mě tady všichni nezatratíte, ale já mám teď štěndo křížence Ridgebacka a Rottweilera a je to užesný zvíře :-) Je jí pět měsíců a povahou je to celej Ridgeback, přesně jak tady všichni popisují :-)

3.3.2010

Martin

Zdravim Vas všechny,...Chtěl bych se zeptat, jestli byste mi doporučili mír RR, pokud jsem ještě nikdy žádného psa neměl. Strašně se mi líbí a prostě je to pes dle mého gusta. Jen se trochu obávám, když čtu příspěvky, jestli by na něj člověk stačil, pokud se psy zkušenost nemám; pčeci jen to není nějakej malej pejsek. Dál bydlíme v paneláku a všichni píší o prostoru a možnosti výběhu,...Díky za poznatky. martin

24.5.2010

Market

Ahoj mám taky krásného psa, sháním pro něj fenu na připuštění, je mu 8let, čistokrevnej, ale bez papíru. Kdyby někdo měl zájem mít krásné štěňátka tak se ozvěte. email: market2000rs@seznam.cz

1.6.2010

KATKA

AHOJ MOJE SESTŘENICE RADKA MÁ RIDGEBACKA KŘÍŽENÉHO Z LABRADOREM 26.8.2008 SE NARODIL A FURT SE JIM POČŮRÁVÁ I TŘEBA PO 2 HODINOVÝ PROCHÁZCE SE POČŮRÁ A ONA SI S NIM NEVÝ RADY NEVÍTE ČÍM BY TO MOHLO BÝT? PŘEDEM DĚKUJEME ZA ODPOVĚĎ!

15.6.2010

Wendy

ahojky... za par dni bych mela dostat stenatko RR... sice jsem toho docela dost precetla, ale sou to pro me obecny veci, radsi bych brala konkretni pripady, reseni a hlavne vlastni osobni zkusenosti :-) prosim, pokud byste byl nekdo ochotnej pokecat o techhle pejskach a poskytnout mi par rad a tipu, byla bych moc rada. mam mail w.jarsey@gmail.com

28.9.2010

jana

máme už druhou fenu.ta první zemřela na rakovinu před dvěma lety a bylo jí 8let.kastrovaná rok před smrtí.teď máme už dva roky další krásnou fenu, postava svalnatá,ale vykastorovana před rokem a včera ji operovali a vyndali na 99%zhoubný nádor. Má max. 2týdny života.Může mi někdo říct, zadli kastrace na rakovinu může mít vliv??? Je mi hrozně a výsledky budou za dva týdny!!! Děkuji za odpověď. Jna

27.10.2010

Lenka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Mám doma malou fenku jorkšírského teriéra, je jí 7 let a uvažuji nad pořízením RR. Bojím se, aby jí takhle velký pes něco neudělal. Dočetla jsem se, že RR má s dětmi i dalšími zvířaty dobré vztahy, nemáte s tím někdo zkušenosti?? Děkuji ;)

16.12.2010

Scully

Mám doma taky RR, 5-ti letou fenku. Je to nejlepší co jsem kdy měla.Je sice velmi dominantní ve vztahu k jiným psům,ale většinou se to dá ukočírovat.Máme k sobě velmi dobrý vztah,rozumíme si ve všem.Jen bych nikdy nedávala RR ven do kotce, to si pořiďte jiného psa. V našich podmínkách je RR pes bytový,jen tak bube on i Vy spokojený.

30.12.2010

kika

nas pes rr je strasne bojazli a to je od vtedy ked sme ho kupili a nevieme preco sa strasne boji a ani nam to neprekaza no a to uz ma 14 mesiacov.

14.1.2011

kikina

nádherný pes

8.3.2011

kata

Ahoj, z útulku jsme si pořídili fenku. Údajně se jedná o křížence RR, ale nám se zdá čistokrevná. Máme ještě bernského salašnického psa, který je na zahradě. Fenka RR, ale evidentně venku sama být nechce. Pořád se cpe dovnitř. Je možné jí to odnaučit, aby bývala venku? Pokud je to tedy pes, který může trávit den na zahradě. Koukala jsem totiž, že většina páníčku RR mají pejska doma...

15.4.2011

Ondra

Ahoj, mam doma psa 10 - mesíšního ridgebacka.. je to krásný pes, ale je sním strašně moc práce...

13.7.2011

magda789

Já bych se chtěla zeptat jestli může ridgeback být venku v zimě ??????? Já si ho chci pořídit na hlídaní na dvůr do boudy.Děkuiji

22.7.2011

Alena

Mám 8-mi letého psa na hlídání u RD. Žije od narození jen venku za každého počasí, bouda je samozřejmě zateplená. Bez problémů. Domů jde jen za odměnu na návštěvu. Moc o to nestojí, je mu tam horko. Ale je mohutný, váží kolem 50 kg.

27.7.2011

standa

Pes, kterému rovno není!!!

2.9.2011

Doli

My máme doma dva pejsky NO Lili a RR Kiki.Jsou obě dvě moc milé nedávno nám zemřela holčička RR jmenovala se Tina byla naše první,když zemřela bylo jí 15let prostě skvělá.

17.9.2011

Dana

Též jsme měli fenku RR a přišli jsme o ní na necelých dvou letech měla rakovinu a nyní už toto plemeno nechci nejen z důvodu toho že hodnqě trpí na tyto choroby(info od veterináře) ale hlavně proto ,že jsme jí moc milovali,byla krásná a velice milá a tak by nám jí další tohoto plmena připomínal (hodně těžko jsme to nesli)

21.9.2011

Magda

Dobrý den, prosím o radu, uvažuji o koupi RR je možné mít pejska celoročně v boudě

14.10.2011

Omar

K boudě nedoporučuji

16.10.2011

nicoll777

Mám čerstvě 4 týdny holčičku Rodhezkého ridgebacka. Je naprosto úžasná, miluje děti, ráda se tulí. Je pravda, že mě někdy dokáže naštvat, protože si ráda čte a kouše knížky, ale můžu takovému štěstíčku pořádně nadávat, když to ve dvou měsících pořádně nechápe. Je to takové malé dítě. Vždy jsem měla jen malá plemena a Ridgebacka si jen 7 let přála. Teď ho mám a jsem ráda. Jen mám trochu strach, abych byla dobrou paničkou a ona byla hodná...přecijen to není jezevčík :-)

18.10.2011

Eva

Svou první vysněnou ridgebacku jsem dostala ve 13 letech. Pamatuji si jak jsem četla každou tehdy dostupnou literaturu o tomto plemeni, jak jsem v každém obchodě, kde meli knihy, hledala další a dalši informace a neustále se svými poznatky otravovala mamku a přesvědčovala ji o dokonalosti tohoto plemene.Konečně jsem ji dostala, měla jsem již zkušenosti s vycvikem psů, ale ridgeback - to je uplně něco jiného, nedá se srovnat s žádným psem. Je to neuvěřitelná osbonost. Jejich inteligence mě nepřestane nikdy udivovat. Každý ridgeback je trochu jiný, to je na něm to krásné, nemužete je zaškatulkovat, když si najdede vlastni cestu, jak vašemu miláčkovi porozumět a jak ho učit - cvičí se tařka sám, proto to není pro každého, musíte se přizpůsobit osobnosti vašeho ridgebacka a najít vlastní způsob jak se s nim domluvit - není to lehké, jestli si mysli, že se mu stala křivda, dokáže s vámi až čtyři hodiny nemluvit (opravdu nemluvit - ridgebackove jsou velmi upovídaní psi :D ) Ja u své první ridgebacky zvolila výchovu domluvou- ne že bych s ní o jednom povelu hodiny klabosila, samozřejmě musíte být velmi důslední a důrazní - když to zjednoduším prostě jsem mu vysvětlila jak a z jakého důvodu má jednotlivé poveli udělat a co z toho bude mít, když to uděla :D

18.10.2011

Eva

podle mého (a nejsem sama) není RR vhodný do kotce. Je to smečkové zvíře a když nemá kolem seme jiné psy, ma za smečku svojí rodinu. Je hodně zavislý na přítomnosti svého pána - vyžaduje tařka neustálý kontakt - pak je štastný. Můžete ho mít i v garzonce, hlavně, že je s vámi. Už na štěnatech můžete pozorovat silnou fixaci na člověku. Nejraději spí schoulení na svém pánovi s hlavou na hrudníku a poslouchají tlukot srdce -to jsou nejspokojenější. Samozřejmě jsem už slyšela - ja mam RR v kotci a jde to - ano ono to jde, ale je ten pes štastný, né každý ridgeback tohle psychicky zvládne - každý seriozní chovatel vám RR do kotce neprodá. Je to pes z afriky jeho tělesná stavba není stavěná pro naše podnebí - nemá takovou zásobu podkožního tuku jako labrador - je to jako by jste do kotce dali pražského krysaříka -RR je velký gaučák a v kotci nebude NIKDY tak spokojený jako s váma doma, hlavně ve vaší blízkosti - ridgeback je velmi citlivé zvíře :)pokud někdo uvažuje o psovi do kotce - měl by pouvažovat o jiném plemeni. Je to krásný pes a proto je dnes populární ale musí se respektovat i jeho potřeby.

10.12.2011

Dasa

Mám 7.mesicnoho RR,je pravda,ze jsem nikdy nemela psa,ktery by me tolik miloval,nehne se na vic nez 5metru.Take je pravda,ze ta jeho laska obtezuje,jak me chvili nevidi,zacne strasne rvat,kdyz musim na nakup a nemohu ho vzit sebou je schopen rvat dokud se nevratim a casto se z toho take pozvraci.Jinak je suprovej,myslela jsem,ze tak velkeho psa nezvladnu a zatim je to v pohode.Jen to jeho rvani a knourani,to mu to dost kazi.Je to jen ten muj,nebo to delaji i jini?

11.12.2011

Lůca

Ahoj všichni, chtěla bych se zeptat, jestli neznáte nějaké plemeno podobné Ridgbachovi. Z osobních důvodů nechci přímo toto plemeno, ale chtěla bych nějaké podobné-povahou i vzhledem. Děkuji moc za odpověď.

16.12.2011

Káťa

Ahoj Lůůco..:) Jo jedno znám je to maďarský ohař..:) ale je taky tak podobně vysooký.. tak nevím..:) doufám že sem aspoň trochu pomohla..:)

16.12.2011

Lůca

Maďarský ohař? Tak já si o něm něco přečtu, jinak moc děkuju za tip :)

18.1.2012

Mirek Marek

Máme téměř 2 letou fenku RR a objevil se nám problém.Vždy v zimě ji začnou krvácet konce uší.Nemáte s tím někdo zkušenost.Díky

24.1.2012

nikyyyy

Múže být RR celoročně venku???????

3.2.2012

Luděk

RE: nikyyy Milá(ý) Nikyyy, podívej se do předchozí diskuse, podívej se na stránky Odkaz je náročný, ale úžasný. Rozhodně nemůže být celoročně venku, nesmí být v kotci, nesmí být někde trvale zavřený. To z něj pak vyroste nešťastný, v horším případě agresivní jedinec. A protože je to silný pes, byl by z toho malér. Není to pes pro začátečníky ani pro ty, kdo se chtějí "blýsknout". Mám doma slečnu, jsou jí 3 roky. Je to můj třetí pes, zatím nejlepší. A nejnáročnější... Tak se dobře rozmysli.

8.4.2012

Soňa

Dobrý den, mám dvouroční fenku,ale je to asi ten největší cvok, kterého jsme si mohli vybrat. Vždy, když potkám jiné páníčky, tak mi ty jejich pejsky a fenky chválí, jak jsou hodní a líní,ale ta naše je cvok. Je hrozně temperamentní. Mám velký problém s tím, že seřere na co přijde, všechny odpadky, kobylince, prostě všechno. Bojím se,aby mi nesnědla něco otráveného a hlavně, když něco sežere,, tak ví, že je to špatně a už ke mě nechce přijít, protože jsem jí jednou hodně vynadala. Nemůžu jí pak vůbec chytit. Už jsem vyzkoušela všechno možné,ale už ani sýr, po kterém poslouchá na 99% nepomáhá. Jakmile něco ucítí, běží a není k zastavení. Taky mi neustále kňučí,i když zrovna přijdeme z dlouhé procházky, kde si hrála, tak neustále kňourá. Děkuji za případnou radu.

4.11.2012

LUCA

AHOJ JÁ JSEM PSÍ JKRASAVEC.

4.11.2012

LUCA

TO JE ŠPATNĚ J TAM NENÍ

14.11.2012

Marcela

Dobrý den, po přečtení příspěvku Soni, jsem měla dojem, že píše o naší Gracee.Naprosto stejný problém, jen jí je zatím 5,5 měsíce. Naprosto vám rozumím, jsem z toho taky zoufalá.Ale to jsem původně řešit nechtěla. Potřebovala bych poradit. Má asi 22 kg, je spíš větší a sežere naprosto všechno.Právě proto, že je trochu přerostlá, koupila jsem jí kvalitní granule(aspoň o nich tak většinou všichni mluví) Canin Caviar. Krmím ji tím tak měsíc a levné zrovna nejsou. Ale chtěla jsem jí v tomto věku dát to nejlepší. Chutná jí, samozřejmě, ale řekla bych, že začla být pohublá. Už mi to řeklo i pár lidí. Jídlo má pravidelně a odměřuju jí ho. Může to být tím CC? Dřív měla BC, chutnalo a vše bylo v pohodě, ale chtěla jsem nějaké bezobylné. Navíc je víc divoká, než dřív. Mohlo by to být také tím krmivem? Děkuji moc za případnou odpověď. Marcela

18.11.2012

hafhaf

nemáte nekdo dokumen či video kde ridgeback loví lva ?

15.12.2012

Luca

ta Luca je cvok přeci nemůže být psí krasavec.

22.12.2012

Barča

Chtěla bych Rhodérskýho ridgebacka, ale nevím jestli je to moc dobrý pes do bytovky. Pokud by jste někdo věděl odepište prosím

24.12.2012

reginkah@seznam.cz

Dobry den,já mám problém.mám 3 měsíční štěně RR a potřebuji poradit jak ho mám naučit aby vydržel být sám doma a aby neštěkal a nekničel nevydrží doma ani 5 min aby neštěkal...Dokonce se nechce naučit čůrat na svoje i když ho to učím různýma způsoby ani venku nechce čůrat nemáte někdo nijaké dobré rady děkuji

2.1.2013

Tera

Zdravím, chce se zeptat jestli máte dobré zkušenosti s RR jako s hlídacím psem, jestli může být na zahradě v kotci apod. Děkuji za odpověď Tera

13.1.2013

Alča

Zdraví! Hledáme pro našeho RR s PP nějakou pěknou slečnu :) Pokud by měl někdo zájem, neváhejte se ozvat. Více info a kontakt na: Odkaz

13.1.2013

Alča

Odkaz

26.2.2013

dam

Nemoc chladových aglutininů. Měl jsem stejný problém s krvácením z konce uší .Nekonečný boj ,návštěvy u tři veterinářů a nic. Zkusil jsem všechno možné a nakonec pomohlo pravidelné mazání Balcann - konopnou masti. Zacelena a obnovená kuze a konec krvácení.

13.3.2013

Stana

V životě bych si nepořídila RR, ani zadarmo bych ho nechtěla. Agresivnější plemeno snad neznám, ne proti lidem, to můžou být mazlíčci, super k dětem, ale za 8 let co mám psa velkýho knírače, jsem nepotkala RR co by po nás nevyjel, projdeme v klidu kolem pitbula, amstafa i bordeax. dogy aniž by po nás vyjeli, ale RR, pravý opak. Neschopnost lidí vychovat psa, po útoku absolutně žádný napomenutí nebo nejlépe předejití vyjetí. Nesnáším toto plemeno. Lidi kreténi si to pořídí jen proto že to je pěknej velkej pes, ale povaha, výchova jim už nic neříká. V ulici mám bohužel 4 takovýhle psy kretény, takže není den abychom měli prochajdu bez výpadu těch zdegenerovaných psů. Takže, pro potencionální majitele tohoto plemene - rozmyslete si co si pořídíte za zvíře a jak ho vychováte.

25.3.2013

pepa

Ne ní to o plemeni rr,ale hlavně o majitelích kolik času a jak se rr věnují.Taky znám majitele rr a vidím že jsou rr nevychovaní.Ale jak říkám je to výchovou.Máme doma 4,měs.rr a myslím že byste změnila názor.Avím že plno majitelu rr by Vám to vysvětlilo,ale nic ve zlém.

4.5.2013

Lucie

ahoj, chtěla bych se zeptat s jakými kluby RR máte zkušenosti?? Doporučujete CKRR nebo KCHRR??

12.5.2013

Blanča

Zdravím všechny,svým vzrůstem mi připomíná "koníka":),ale podle jeho vlastností a vašich komentářů usuzuji,že je to skvělý pes.Takového psíka si asi do budoucna pořídíme,hlavně jako hlídače a srdeční záležitost rodiny :)

22.6.2013

Pepa

Dobrý večer,vřele doporučují.Dnes má náš rr 6.5.měsícu a je to báječný hafan.Tolik lásky a radosti umí dávat,občas i starosti,ale ty se dají zvládnout.Chodíme na výlety 25.kilometrové,plave.Je to báječný sportovec i rozmazlenec kam se pohnete tam ho máte prostě fajn pes.No a hlídač taky dobrý už jen tím jeho vzhledem.Jinak štěká jen ojediněle.rr je jen pro vyrovnané lidičky,ale to sama poznáte

18.7.2013

Stáňa

6 měsíční štěně rozhodně není stavěno na tak dlouhé tůry jak tu píšete že chodíte 25 km, jestli mu chcete odrovnat kostru a klouby, klidně pokračujte, ale pes by měl mít "klid" od takovéto zátěže aspoň do jeho jednoho roku, kdy je kostra vyvinutá.. Plavání je samozřejmě dobrý, to podporuje jak svaly tak kosti a hlavně i klouby.

24.9.2013

renata

ahoj ctela sem se zeptat kolikrat dene krmit ma 11mesicu dekuji.

30.9.2013

Stáňa

To už má skoro rok, klidně můžete krmit dvakrát denně.

28.10.2013

Marek

Stana, tolko nenavisti voci nespravnym..Nezasievajte prosim nenavist a zlo a uz vobec nie, tam kde to nie je absolutne na mieste! Nie je to o zdegenerovanych psoch, ale o arogantnych, lahostajnych, neskusenych a zdegenrovanych majiteloch. Sam som prevychovaval trojrocneho RR z utulku, ktory bol do tej doby iba na retazi, resp. v koterci u zdegenerovaneho majitela a ktory vyrazal skoro po vsetkom. (ked som ho bral z utulku este som nechapal preco su mi tak vdacni:)Hlavne po mackach, ci psoch za plotom, ktori si chranili svoje. To som ho ledva dokazal zastavit aj ked mam 85 kg, kolko krat som skoncil az na plote:) ...ale po case trpezliveho pristupu (kedy som sa stale od neho ucil)a kontaktu so vsektkym co mu robilo problemy (samozrejme pod dozorom a okamzitou napravou) sa z neho stal vyrovnany , dokonaly spolocnik, ktory uz chodil iba na volno(100%-tne odvolatelny), nadsene sa hraval so vsetkymi psami a nikdy nesposobil ziadny problem. Naopak sa nam niekolko krat stalo, ze ked po nom vystartoval iny pes, tento "zdegenerovany RR" radsej uhol, nesiel do konfliktu a prenechal situaciu na mne. Za mackou sa uz ani nerozbehol a bez nutnosti povelu sa pripojil k nohe, lebo vedel, ze to sa od neho ocakva.. nie je to s nimi sice celkom lahky proces. Treba si najst cestu a sposob, hlavne nestracat nervy a uz vobec nie uplatnovat silu, natlak, alebo agresivitu. To sa stiahne uplne a vy mate co robit so ziskanim zakladnej dovery (ani k vam nebude chciet prist), nie to, ze by pre vas plnil povely. No ked vydrzite, budete ho respektovat a citlivo, ale nekompromisne usmernovat, ziskate skveleho spolocnika a partnera, ktory vas bude respektovat a doverovat vam a teda nebude mat potrebu riesit "za vas". Urcite si toto plemeno nekupovat z rozmaru, alebo ako modnu zalezitost. To vam potom taky nezvladnuty "modny doplnok" pekne zneprijemni a skomplikuje zivot, lebo osobnost a silu na to ma, ale ked si niekto aspon precita a zaujima sa ako vychovavat psa a vie byt pri tom pokojny a rozhodny, myslim, ze RR je vynikajuca volba na rodinneho spolocnika.

17.3.2014

Ivett

Fenečku tohoto plemena má moje teta, je bojácná a vyklepaná víc než většina jorkšírů. Když spadne kapka, tak chytá amok a utíká se schovat do altánu, kde si vyleze na stůl a leží a klepe se...Taky je hodně závislá a nedělá jí dobře oddělení od zbytku rodiny. Ale zas je hrozně hodná, i na návštavy. To pořád otravuje, že chce hladit, byla by schopná vyskočit na klín a muchlat se klidně celý den :-)

18.8.2014

Iva

Prosím o radu...mám 10 týdnů staré štěndo holčičku a bojím se abych jí nepřekrmila.Dostává kvalitní granule,dělám jí tvaroh s vajíčkem,těstoviny s mletým čerstvým masem a ona po nakrmení dokáže tak žalostně plakat až do dalšího krmení.Už jsem se bála,že jí něco trápí...pláče jako by jí někdo ubližoval.Je pažravá a já jí nechci zkazit postavu a hlavně aby rychle nevyrostla a neměla špatné klouby.Co s ní ???Díky za každou radu.

24.9.2014

Lucie

Ivo,byla jste s ni u veterinare?To slysim prvne,ze by pejsek tak narikal po jidle,aby nemela nejake zdravotni problemy,kazdy RR je velmi zravy, stejne jako vetsina psu,jinak ten rust to asi neovlivnite,nas Dino,kdyz dorustal,tak mu rycleji vyrostli kosti jak svaly a slachy,takze jsme skoro mesic nesmeli ani ven jen vycurat,vykadit a lezet a dostaval leky....zkuste urcite veterinare,nebo na FCB je stranka Co prinasi zivot s RR,tam je spousta chovatelu,kteri urcite poradi :-)

30.12.2014

Klery

Dobrý den, chci se zeptat, jak velká bouda by měla být pro RR ?? Díky moc :)

2.1.2015

eva janíčková

Dobrý den, prosíme o radu- máme psa RR má 2roky. Poslední dobou nechce chodit na procházky, jen brzy ráno a pak ještě v 11 dopoledne je to v pohodě, ale odpoledne a večer nechce ani za boha. Musíme ho tahat násilím aby se aspon vycural a přes noc nepraskl. Když mu nasazuji obojek, tak vrčí a někdy i po mě vyjede. Vždy se na procházky těšil a teď má takové manýry. Máte také takové zkušenosti?

9.1.2015

Lucka

Stana - my máme presne podobný problém, akurát obrátene a teda s plemenom vášho psíka - knírača! Máme doma 15 mesačného RR a je to úžasný, hrdý a milujúci pes! Susedov pes je tiež knírač a stretnutie našich psov je vždy "hlučné", ale možno to bude i tým, že jeho majitelia už dopredu dávajú vinu tomu nášmu, keďže je vačší a podľa ich mienky - priamou úrovňou- i agresívnejší.. Takže je to ako vždy, len postoj majiteľa psa! A nezabúdajte, že pes akéhokoľvek plemena je len takým psom, akým si ho jeho majiteľ vychová! Držím palce všetkým chovateľom RR... Len nech nám robia radosť i naďalej!

29.3.2015

Petr

Zdravim panecky RR v predeslych prispevcich jste se zminily jestli muze RR byt v kotci. Meli jsme psa ten by venku nebyl pres noc ani jedenkrat. Ted mame fenku 6let a ta je venku v boude, celorocne. V zime jsme ji dali do boudy zatepleni a vsechno vytahala ven. A spala i v minus 20 bez problemu. Ono totiz plemeno ktere zilo v pousti je zvykle na teploty v minusu protoze na pousti pres noc je zima. Takze vse je o tom co si se psem nastavite od mladi.

7.5.2015

Anna

Ahoj všichni...chtěla bych se zeptat ohledně RR. Zatím jsem neměla žádného psa a uvažuji právě o tomto plemeni. Četla jsem o něm toho opravdu hodně, ale stále si nejsem jistá zda s ním a jeho výchovou nebudu mít problémy. Vím, že výchova a výcvyk psa potřebuje trpělivost a čas. To vše je bez problému, ale přesto mám jisté obavy. Prosím o radu.

22.7.2015

Sára

Zdravím, bydlíme s rodinou v byte 3 + 1 a chtěla bych se zeptat ohledně RR.. Jak se chova k dětem? Není nijak agresivní? A co štěkání? Je mi jasné ze štěkat bude ale v jake intenzitě? A procházky jak dlouho? Děkuji pěkně :)

30.7.2015

Eva

Ahoj, mám fenku 4 roky. Téměř neštěká. Ze začátku jsem si myslela, že to ani neumí :-) K dětem, hlavně úplně maličkým je jako máma. Nechá si téměř cokoli líbit. Postupem času mi přijde, že vyhodnocuje věk dětí a jejich rozum. Dvakrát se stalo, že na ní syn bez upozornění skočil, když spala a ona zabručela. Neexisutje, aby nějak ohrozila člena rodiny. Je to úžasný, inteligentní pes a pokud se vychová s láskou, ale pevnou rukou, není lepšího. Procházky dlouhé, ale u nás, pokud prší, je dáma klidně 10 hodin doma a nehodlá opustit dům :-)

16.10.2015

ivanka123456789

dobry den prosim vas je to normalni mam fenu rodherskeho rygbegaa ona každy večer dostane něco ako infarkt začne ji hrabat a uděla asi 50 koleček kolem zahrady děkuji za odpověd

12.11.2015

Venda

Ivanka: pokud pes nebyl na dlouhe vychazce pres den tak to dela taky proste potrebuje vybehat trochu energie :-)

15.9.2016

IvanaK

Ahoj všichni! Po tatínkovi zůstala 10-letá fenka, zvyklá na zahradě. Je ve výborné kondici a moc hodná, jen kočky nemusí. Bohužel naše rodina je pejskama předimenzovaná, takže se jí nemůžeme ujmout. Nenajde se někdo, kdo ji poskytne přístřeší a lásku?

29.11.2016

marie

dobry vecer.mame doma 2 leteho redgebacka a prijde mi ze nepribira.ma 30kilo a ma zebra videt.co bych mela koupit aby pribral.?dostava granule vivavita premium.dekuji.M.H.

6.6.2017

Honza

Ahoj.chci poridit RR.mam 3 letou dceru tak mam trochu strach jak spolu budou vychazet.hodi se tento pes k dětem?zvykne si i na deti ktere budeme mit pozdeji?bere na deti ohledy ze jim muze ublizit aniž by chtel jen kvůli sve velikosti?nejaky priklady bych prosil.jak ho vest k tomu aby nenastal problem v chovani k detem.dekuji

7.9.2017

vera1588

Zdavím všechny milovníky tohoto krásného plemena RR. :) Radi by jsme si s manželem taky pořídili RR a potřebovali by jsme poradit zda tento pes muže být celoročně venku ? Samozřejmostí je kvalitně zateplená bouda a při větších mrazech i vyhřívání. Moc Vám všem děkuji

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz