Německý ohař drátosrstý


Historie
Patří do skupiny typických evropských ohařů, kteří se již ve středověku vydělili od původních honičů zvláštním způsobem práce: zvěř neštvali, ale vyhledávali čichem tzv. vysokým nosem a její přítomnost lovci signalizovali vystavováním, tj. typickým strnulým postojem. Na vzniku tohoto velmi zšířeného plemene se zřejmě podílelo několik plemen drsnosrstých ohařů. Roku 1924 byl vydán první standard. Vznikl křížením Anglického foxhounda s greyhoundem a některých dalších plemen v Německu. Jako druhý název se užívá Německý hrubosrstý ohař, jde o to samé plemeno.

 
Povaha a využití
Německý drátosrstý ohař je poslušný a oddaný pes, dobře si rozumí s dětmi. Při práci je horlivý, energický a má vyrovnanou povahu. Je to rodinný pes. Nejčastěji můžeme vidět plemeno při práci a i mezi vystavovateli našel své místo. K lovu se využívá odjakživa. Je to Nejuniverzálnější ohař s vynikajícími loveckými vlastnostmi: výborným čichem, s vlohami pro aportování a vystavování, ochotně pracující na suchu i ve vodě. Inteligentní a učenlivý, přátelský k dětem, maximálně věrný.

 

Vzhled
Pes má v kohoutku 61 až 68 cm. Fena má v kohoutku 57 až 64 cm. Váží v rozmezí 27 až 32 kg. Německý drátosrstý ohař má tělo pokryté hrubou, hustou a přiléhavou srstí, s měkkou podsadou. Na uších je srst hustá. Má výraznější obočí, na bradě jsou kratší vousy. Barevné variety: kávový, kávový se stříbrně šedou, rezavý stříbrošedý. Drsná srst chrání psa nejen proti nepříznivým vlivům počasí při lovu ale usnadňuje mu pohyb ve špatně přístupných místech – křoviny či hustý porost. Pohyb je energický a elegantní.


Péče
Jakožto pes lovecký vyžaduje hodně pohybu – procházky, koupání a podobně. Jedná se ryze pracovního psa, který vyžaduje aktivní využití. Drsnou srst stačí jednou za čas prokartáčovat. Průměrná délka života je 12 – 14 let.


Admin -
Aktualizováno: 30.10.2008 18:38:26
Napsáno: 24.7.2007 12:21:06

Forum.

Vložit príspěvěk

15.12.2009

KAt,

Ja mam uplne stejnyho..ted mu bude 1 rok...jen mam otazku..zda se mi ze je nejak mensi..kdyz ho merim tak ma jen 57-58 cm v kohoutku! chtela bych vedet jestli jeste vyroste anebo jestli zustane mensi.je cistokrevny a je to zlaticko.

9.2.2010

adam

tento pes měří v kohoutku 60cm víc ne

27.3.2010

radka

ja mela Nemeckyho kratasa a ten mel pres 65 vkohoutku

20.6.2010

petra

krats ma vv kohoutku pes63-66 a fena 58-63cm

17.10.2010

Káta

Tohle je moje nej nej rasa ale,psa mít nemůžu mám totiž alergii na srst ale až budu dospělá tak si ho pořídím.

17.10.2011

Václav

Tohle není dráťák,ale kraťas

13.1.2013

Mája

Tohle typický,Německý krátkosrstý ohař!!

5.7.2015

Mája

Krapet máte zmatek na fotce je NKO..:)

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz