Německý ohař dlouhosrstý


Historie

 

Prapředkem německých ohařů, všech tří druhů – krátkosrstý, drátosrstý a dlouhosrstý,  je starý německý honič. Z něj se postupem času v 17. století vyšlechtil typ ohaře, avšak v té době ještě těžkopádný a poměrně neohrabaný. Tento pes sice pracoval spolehlivě, ale do jisté míry pomalu. Z tohoto mezistupně se vyvinuly tři výše zmíněné typy německého ohaře. Standard plemene „německý ohař dlouhosrstý“ byl vydán již roku 1879.

 

Vzhled

 

Jeho velikost by neměla převyšovat 70 cm. Velký důraz se klade na standardní osrstění jedince. Srst je dlouhá a přiléhavá o délce 3 – 5 cm. Na spodní části krku na hrudi a břiše je srst delší. Na uších se srst vlní a na ocase tvoří vlajku. Srst je hustá s dobrou podsadou. Jeho barevné variety jsou velmi rozmanité. Od jednolitě hnědé až po strakoše s plotnami a pálením. Nekrácený ocas není nikdy nesen vzhůru, nýbrž vodorovně. Nosní houba  je vždy hnědá.

 

Využití a povaha

 

Oproti svým konkurentům má německý dlouhosrstý ohař jisté výhody díky své dlouhé srsti, která ho chrání před chladem. Jeho využití je převážně lovecké, avšak můžeme se s ním setkat i jako se psem rodinným. Ke svým lidem je přátelský, k cizím může být trochu nedůvěřivý. Je lehce ovladatelný a učenlivý. Je to všestranný lovec a rozený přinašeč. Hodí se spíše pro práci v lese než na poli.

 

Péče

 

Jde o lovecké plemeno, které potřebuje pravidelnou dávku pohybu a to nejlépe při práci, která je mu vlastní. Jistou péči je nutné věnovat srsti, kterou je nutné jednou za čas vykartáčovat. Je možné jej nechat přespávat ve venkovním kotci i v zimních měsících, ovšem za podmínek dobrého zateplení boudy či kotce. Pokud nejste myslivci ani lovci a přesto si chcete tohoto ohaře pořídit, můžete mu dopřávat časté procházky, běh u kola či jiné aktivity, které mu vynahradí práci v lese.

 

 

Text: Eva Černohubová

Foto: Chovatelská stanice Z Pavlováku, www.zpavlovaku.wbs.cz

Fotografie německých ohařů dlouhosrstých: Orka od Hanusky

 

 


zuzana smejkalova
Aktualizováno: 28.11.2007 14:54:46
Napsáno: 24.10.2007 11:16:10

Forum.

Vložit príspěvěk

1.4.2010

Dana

Tak o tomto psu teda slyšímn a čtu poprvé. Že existuje i dlouhosrstá forma to jsem fakt netušila a to mám NOK doma.

3.7.2012

Tezeza

je to užasný pes

16.7.2012

Lenka

Jsou to úžasní psi. Měla jsem NOK fenku a byla to ten nejúžasnější pes. Doporučuji i k dětem. Jsou to spíše taková pometla, ale rodina je pro ně vším

24.9.2012

Silva

Mame dlouhosrsteho ohare dema je to ten nejuzasnejsi pes ktereho sme kdy meli jak doma tak pri praci v lese :) miluji tyhle spy .. :)

2.10.2012

RDyTYfzXuu

�����¯�� �¯�¹ �ª�§�¹���Ž �²�š �´���¹�����¹ �¹�³�š�° �¯���ª�� �Š�� :�¨�§ �³���§�� �� �ª�´�Š�¹ �§�² �¨�§�²�� ���§�� �Ž���¨�� �Š�� �����°�§�¹�� ���� �§���� �¨�§�²�� �¹�� ���¨���§ �¯�§�´�ª�� �� �§���§�� �§���� �¹�� �¯�§���������¯ �� �§��¹�§ �Š�¹�¯��. �Š�� �­��� �ž���´�� ���¾�¨ �´�¯�� �²�¡ ���¯�§�¨�§���ª�� �¯�¹ �­�§���� �Š�� �­��� �Š�� �ž���´�� ���¨���� �������� �¨�§�²�� �œ�° ���¯�§�¨�§���ª�� . �� �����ª�� �§��¹�§�´���� �����Š���� ���¹ �¯�� �¯�������§ ����� ���� ���³�ª�� . �­�§���§ �³���§���� �Š�� �ž���´ �����§�¯ �§������ �Š�� ���¡���¹ �����ª������ �§��������¹�� �¨�§�´�� �� �œ�����§ �§�² �Š��§ ���¹���� �§���� �¨�§�²�����§ �¹�� �¨�������� ������ ��§���� ���¯���¯�������´�ª�� �¨�§�´�� .�§���¨�ª�� ���� �¨�§�²�� ���¨���� �¹�� �­�¯���¯�§ �¯�� �³�§�� �ž���´ �¯�§�´�ª��.[]���­���¯ �ž�§�³�Ž �¯�¹ �ª�§�¹���Ž �´���¹�����¹ �²�š��, �¹�³�š�° �¹�¹:�²�´ ��.�¸:�¢���§ ���Š �Š�¹�¯�� �§�����§ �¨���´ �§�œ�§���� �´�¯�� �´���§ Advanture �¨�§�²�� �Š�¹�¯���¯ �� �ª���§���´ �Š�¹�¯���¯ �¨�¹���¯ �ª�� ���������§ �¨�Ž�´ ���§�� �¯���¯�� ���� ���³�ªâ�� Play five game modes: Adventure, Mini-Games, Puzzle, Survival, plus the stress-free Zen Garden - Conquer all 50 levels of Adventure mode â�� through day, night and fog, in a swimming pool and on the rooftop â�� Battle 26 types of zombies including pole-vaulters, snorkelers and â��Zomboniâ�� drivers - Earn 49 powerful perennials and collect coins to buy a pet snail, power-ups and more![] <a href="Odkaz propecia online</a> <a href="Odkaz insurance quotes</a>

24.10.2012

tGDoNtxOtiFslNQ

kamran �¯�¹ �ª�§�¹���Ž �²�¹ �¨������ �¹�³�š�° �¯���ª�� �Š�� :! E:\BLACK.BOX-BF3-[Odkaz CRC failed in the encrypted file BLACK.BOX-BF3-[Odkaz. Corrupt file or wrong password.[]���­���¯ �ž�§�³�Ž �¯�¹ �ª�§�¹���Ž �¨������ �²�¹��, �¹�³�š�° �¾:�²�² �¨.�¸:�³���§���ž�³���¹�¯ �¹�� �¯�¹�³�ª ���§�¹�¯ ���Š�¹�¯���¯.�§�¯�¹ ���´�¯ �¹���ž���¹ �Š�����¯ �ž�§�¹�ª �¾ �¹��[] <a href="Odkaz insurance</a> <a href="Odkaz insureance</a>

19.6.2013

KQVJUQuMHKIaFWFjLP

<a href="Odkaz on auto insurance</a> 000156 <a href="Odkaz car insurance</a> kpso <a href="Odkaz insurance bad driver</a> >:-[[ <a href="Odkaz insurance</a> %-O <a href="Odkaz motor insurance</a> azkt <a href="Odkaz insurance online</a> nska

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz