Německý boxer


Historie
Za bezprostředního předka boxerů se pokládá malý tzv. brabantský býkohryz. Býkohryz sloužil k lovu, jeho úlohou bylo uchopit štvanou zvěř a přidržet ji do příchodu lovce, který ji skolil. Proto musel mít pes co nejširší tlamu s široce postavenými zuby, aby se mohl důkladně zakousnout a zvěř dobře přidržet. Nezbytností byl i vyhrnutý nos, aby pes zakousnutý do zvěře mohl zároveň i volně dýchat. Časem upadla tato rasa v zapomnění. V 19. století se o znovuzrození této rasy zasloužili Angličané, kteří z dávného typu daviče vypěstovali anglického buldoka. Němci se dali jinou cestou a vybírali ke šlechtění jedince s vyššíma nohama a formou předvídající boxera. Dnešní boxer vznikl z bílých a strakatých předků. První plemenná kniha vyšla v Německu v roce1904, osm let po založení boxerklubu. Chovatelská práce směřovala ke zlepšení tělesných proporcí, potlačení bílé barvy a ustálení typu. K nám boxer přišel ze své rodné vlasti a získal si srdce mnoha kynologů a milovníků psů. A už v době, kdy se zde ještě nechoval systematicky, byl velmi oblíbenou rasou. Úspěšný vývoj kynologie umožnil vyšší upotřebitelnost boxera v nejrůznějších službách člověka.

Povaha a využití
Boxer je pes pevných nervů, sebevědomý, klidný a vyrovnaný. Jeho věrnost a příchylnost k pánovi a celé jeho rodině společně s neohroženou povahou při obraně osob i majetku jsou pověstné odedávna. V rodině je nezáludný a otevřený, vůči cizím je nedůvěřivý. Dobře se vychovává a cvičí, a to díky své energii, odvaze a své přirozené ostrosti a výbornému čichu. Je příjemným a cenným partnerem pro rodinu, ale současně výborným obranářem, společenským, pracovním a záchranářským psem. V dnešní době, kdy je služební kynologie nahrazována kynologií sportovní, nacházíme využití boxera i v dalších odvětvích kynologie.


Vzhled
Boxer je středně velký, hladkosrstý, podsaditý pes, krátké a kvadratické stavby těla a silných kostí. Jeho osvalení je suché, silně vyvinuté a plasticky vystupující. Jeho pohyb je živý, plný síly a ušlechtilosti. Nesmí být nemotorný ani těžkopádný a ani příliš lehký nebo chrtovitý.
Hlava propůjčuje boxerovi charakteristický výraz a musí být v dobrém poměru s tělem. Velikost a váha: pes : 57 - 63 cm a cca: 30 kg, fena : 53 - 59 cm a cca: 25 kg


Péče
Boxer je krátkosrsté plemeno, jeho srst nevyžaduje zvláštní péči. Pro krátkou srst není boxer vhodný pro držení venku za velkých mrazů. Boxer je sportovní plemeno, které je nabité energií. Rád bude následovat pána vedle kola, doprovázet ho na běžkách, miluje dlouhé procházky a dovádění s psími kamarády. Velmi ho baví cvičit, a tak jednou z nejdůležitějších aktivit boxera a jeho pána by měla být návštěva kynologického cvičiště.

Text: Miloslava Fialová
www.odstribrnaku.info

Foto: Kateřina Pejšová


Vanda Ročková
Aktualizováno: 11.9.2008 12:36:53
Napsáno: 11.9.2008 12:22:03

Forum.

Vložit príspěvěk

20.10.2008

mokelembembe

nejúžasnější stvoření na světě, který musí být pořád s váma a při všem. prostě člen rodiny.

18.11.2008

Hector

doma jsem na 1*******, ale jak se dostanu ven to je mela, jsem rváč a nenechám ani jednoho kamaráda na pokoji, poradte mi jak to překonat , děkuji Anna

9.1.2009

zakoba

Boxer je moc inteligentní tvor.Dá se lehce vycvičit a je neskutečně hodný.Mm doma fenku bude jí brzy 9 let a je moje nejlepší kamarádka Zdravím všechny co milují boxery

28.1.2009

Bubu

Ahoj máme doma děsného ďáblíka, nenechá si ujít žádnou lumpárnu, a má ráda všechny zvířátka na naší zahrádce, hlavně když je může honit a potom si s nima pohrát, ale neubližuje jim. Je to náš miláček a nedali bychom ho za nic na světě. Boxer nikdy nezklame, je vším co člověk očekává a nemůže najít v našem společenství.

28.3.2009

San

Boxeři jsou ti NEJ psi.Mám fenku doma a nedokážu si představit, že bych měla někdy mít jinou rasu.Je úžasná k dětem a k pejskům.Je to moje srdíčko.Vyhovuje mi, protože je temperamentní, hravá a poslušná. Všem můžu jen doporučit a do rodiny jsou jak stvořeni.

27.5.2009

Milada.Lerchova@seznam.cz

Odpoví mi někdo,jak se provádí vyšetření na spondylozu a kolik asi stojí?Děkuji moc.

8.6.2009

Axina

Ahoj, vyrůstala jsem se smečkou boxeru, jsou to skvělí psi, hlavně k dětem. Teď mám ovčáka, kvůli mamce, chtěla ho, mám ho ráda, ale žádný pes se nevyrovná boxérovi. Na cvičák do kurzu chodí jedna slečna s boxérem, padla mi hned do oka, tak jí pomáhám ve výcviku a touha po boxérovi se stupňuje. Až budu ve vlastním bydlení, je to pes na prvním místě. Skvěle se cvičí, stačí řetízkový obojek, správné umístění a trocha trpělivosti a máte to v kapse. Jsou to ti největší šašci na světě. Svou lásku vám ukážou ve všem. Jsou to miláčci.

17.6.2009

sushena

Mi máme objednaného pejska je zatím mocmaličký tak si musíme počkat než povyroste.Moc se na něj těšíme.Bohužel někteří lidé v mém okolí mají hloupé narážky na jejich vzhled tvrdí, že to sou slintající mozky nehodící se na žádný sport atd... Nevěřte jim. Boxer je jedinečné a krásne plemeno bez falše.Ale jak jsem si četla názory tak to asi všichni víte ;-)

3.10.2009

Kristýna a Honza

Ahoj, no taky jsme si pořídili boxera, máme ho dva roky a je to to nejbáječnější a taky nejvlezlejší zvířátko na světě... A jak už jsme tady četli, tak mu taky nic neodepřeme. Ale nemůžeme ho nechat ani půl hodiny doma samotného, to je potom doma pohroma:)Závislák

6.10.2009

gotoja

jak to čtu, tak si říkám, shodneme se v jednom, pes je člen rodiny, tedy pro nás milovníky psů. A stejně, jako je pro každé rodiče to jejich dítě to nej,...bez ohledu, zda je modrooké, blonďěté či kudrnaté, tak každý majitel bude říkat o tom svém pejsku, o té rase, že je nejlepší. Domnívám se, že všichni pejsci, kteří mají své páníčky, kterým na jeho pejskovi záleží a to tak aby byli snášenliví s lidmi i s ostatními pejsky a především, kteří dbají na poslušnost..a jeho zdraví, = pak tito všichni pejsci bez rozdílů ras jsou skvělými kamarády nás,...lidí. A to se vztahuje i na pejsky, kříženečky, kdy některý páníček nějak neuhlídal svoji fenečku. Vždyť všichni pejsci, kteří dostávají lásku od nás od lidí, nám ji mnohonásobně vracejí a nic nám nezávidí.

7.10.2009

šárka

Boxer je supr plemeno máme 3měsíční skoro už 4měsíční zlatou fenku a je to miláček. Ale má veliký ego vůči ostatním psům. Z koho cítí že neni moc silný jde po něm a tlačí ho na lopatky. slečna rváč:D nevíte jak bych ji toot dominantní chování měla odnaučit?

21.10.2009

gotoja

pro šárku: domnívám se že jen pevná ruka a důslednost při výchově může něco změnit. Domnívám se, že pánem situace numíte být vy sama.

14.11.2009

Albert-Albi

Naš Albi měl 11 let,bohužel 8.11.09. nám zemřel.Souhlas se všemi co tvrdí že jsou to super kamoši.Prosím ozve se někdo kdo by daroval nebo za simbolickou cenu štěně pro mého bráchu?Na tel.606905315 děkuji.

18.11.2009

Rudolf REX

Měl jsem Boxera,vzal jsem si ho z útulku.Měl tetování v tříslech 2000 Letos v lednu odešel do psího nebe.Rád bych zjistil kdy se narodil-poraďte.I když mám nového rošťáka, na Rexe se nedá zapomenout.Někdy mám pocit že mne stále doprovází

15.2.2010

bonča

Pro Krystýnu a Honzu.Naše fenka také vyváděla,když jsme vytáhli paty z domu bez ní.Stačí jen se při odchodu s ní neloučít,nelitovat a nekárat ji.Stačí ji jen v klidu posadit a přikázat "hlídej".Naše madam se uklidnila už napotřetí.Hlavně při návratu mít připravený pamlsek za dobře nodvedený výkon.Jiného psa než boxera bychom už nechtěli.Mnoho úspěchů přeje Bonynka z jižních čech.

15.2.2010

bonča

Pro Šárku.Boxer není dominantní plemeno.Nevyžaduje tvrdý výcvik.Nesnažte se ho pokořit.Stačí zakoupit Vašemu miláčkovi stahovací obojek a vodítko a on si už sám uvědomí co se po něm žádá.Přikaždém cuknutí vodítkem použít slůvko"nesmíš".Nakonec svoje výpady zkoriguje sám,protože zjistí,že se při tom nedá dýchat.Mnoho úspěchů přeje Bonynka z jižních čech.

1.3.2010

tomi

ahojte mam psa a uz ma 7 mesiace a strasne sa boji aj ked niekto buchne s dverami ,a prytom som celi den snym preco co mam robit ,,,,,

8.5.2010

clay

ahoj,jseem clay a když jde někdo kolem mě tak ho ihned začnu kousat do lýtek a skákat mu nad hlavu.Prosím poraďte mi jak to omezit.Děkuji.

15.6.2010

lena

mam boxera už 10 let je to divoch a zlatíčko, nedovedu si už nic bez něj představit, denně s ním chodím 5 kilometrů, pohybu vyžaduje opravdo hodně, když jdu někam bez něj tak se bez pamlsku nesmím vrátit

28.7.2010

Kača a Megie

Mám boxerku, má dva roky a je naše zlatíčko, taky už bych nešla do jiného plemene. Ale máme spolu problém. Nedokáže chodit vedle nohy, pořád tahá. Nepomohl ani škrtící obojek a já už nevím jak na ni.. Nevěděl by někdo z vás jak na to?:-) Taky jsme měli doma pohromu, když byla sama, ale už asi dospěla a je hodná:-) Jen jí necháváme puštěnou televizi:-) Jinak je ale Meginka skvělá a nedáme na ni dopustit:-) Zdravíme :-)

4.11.2010

sob

nevite kolik se dozivaji nemecky boxery

3.2.2011

LottieCardenas

According to my analysis, millions of persons on our planet receive the <a href="Odkaz loans</a> from different creditors. Therefore, there is a good chance to find a small business loan in any country.

7.2.2011

buy essay cheap

Numbers of college students spend their efforts for essay accomplishing. Nevertheless, when you buy essay cheap, professionals can accomplish a piece of art for you. Thence, why not to use it?

18.2.2011

Pavlína

Hezký den, pro případného zájemce o chov bych pouze dodala, že v článku nejsou uvedeny problémy, které boxeři mají díky svému "splácnutému čumáku". Patří k nim docela vtipné chrápání, ale i vážnější, jako je zadýchávání např. po delším běhu, při teplejším počasí jsou delší procházky úplně vyloučené, pes popadá dech ještě dlouho po návratu. Uvádím ovšem zkušenosti, které mám osobně, míra problémů se může u různých psů lišit. Stejně tak nedůvěra k cizím lidem, náš pes důvěřuje bezvýhradně všem od opilců po pošťáky=)Jinak podporuji to, co už bylo uvedeno -je to neskutečný šašek, z obličejů, které umí vytvořit by šlo udělat galerii a za hračkou se žene v 8smi měsících stejně jako v 8smi letech.

28.3.2011

Pepeeno

A já bych ještě doplnil, že se vůbec nepíše o jednom jejím nešvaru a to je plynatost :-))

14.4.2011

sports essay paper

When students not assured what to select, essay or just science essays paper, they would ask you, just because you know the right way to write the supreme idea.

15.5.2011

Sára

Jo mám taky boxera budou mu 2roky,ale je to ještě malý trdlo x)

1.7.2011

lena

mám Boxera je velmi dominantní, ale je to nejlepší poklad na světě

29.8.2011

Pavlína

Odjakživa v naší rodině jedině Boxer. Nejúžasnější plemeno, krásný, roztomilý, mazlivý. Prostě Miláček

31.8.2011

Fia

Já mám boxera jmenuje se Figo je to náš druhý v jednom kuse něco hryže orovnal nám už dvě sedačky ale na nábyrek neleze i přeto všechno je ale skvělý.

10.10.2011

Dejv

Ahoj milacci boxeru!!CHci se jen optat chci si take koupit boxera ale jen mam trochu obavu jak bude snašet zimu v boudě!protože ho chci mít celý rok venku!Byl by v garaži kde se netopí a ještě tam bude mít vyteplenou boudu! myslíte že to bude v pohodě??Děkuju všem za odpovědi

8.11.2011

olga

tak ja teda nevim ale muj boxe ma z boxera asi jen vzhled je jinak strasne palicaty a nechce poslouchat i prez to ze vi co jaky povel znamena.srasne rad skodi kdyz jsme chvilku nepozirni tak vyuzije situace a neco zlikviduje.Uz nevim co s nim mam delat jsou mu dva roky.

20.3.2012

Aja

Ahojte, Olinko, z vlastní zkušennosti mohu říci, že ta naša přestala lumpačit až na přelomu třetího a čtvrtého roku, prakticky skorem ze dne na den. Naši měli boxera a až do jeho 5 let prakticky na co přišel, to zničil, pak se jim narodilo mimčo a najednou naprosto zklidil své hormony a prakticky je jen u mimča a nezpustí z něj oči. Jsou to úžasní psiska a neměnila bych. a pro Dejva - doporučuju boxery nenechávat v zimě v teplotách pod mínus venku, toto plemeno na to není uzpůsobeno. Já mám 8 letou boxerku, bohužel má rakovinu (což u totoho plemena je velmi časté), ale zatím (musím zaklepat) se máme dobře... :)) jinak musím řící, že vše, co se tu píše, je pravda... jsou to takoví šašci, tolik obličejů a výrazů žádný jiný pes neudělá, jak dá ušiska dopředu a nakrabatí ty svoje vrásky, tak prostě neodolám a když jsem naštvaná, tak okamžitě změknu (což mrcha prokoukla a teď toho ráda zneužívá :D), co se týče chrápání, tak to někdy dokáže ze sebe vydat takové zvuky, že mám pocit, aby nezbudila celou ulicu a nejvíc mě dokáže pobavit, když k nám přijde, jako si pro pohlazení, upustí ten svůj vzdoušek, po kterým by člověk padl, a odejde spokojeně pryč, jen aby to nebylo cíti v jejím pokojíčku :D, a taky musím uznat, že je znát, že je ženská, páč když se napije, tak nikdy nejde hned do pelechu, aby ho náhodou neměla mokrý, ale do obýváku, kde se utře do sedačky a pak jde spokojeně hajat... a hlídač je teda na baterky, kamarádí se naprosto se všemi a každého uvítá s nadšením... tolik srandy, co s ní, jsem si za celý život s člověkem neužila... Vřele doporučuju vše, co chtějí mít doma úžasnýho a bezmezně mulujícího pejska, s kterým si užijete nekonečno srandy! :)

16.7.2012

karel

čau mam psa německeho boxera ma vyšku 63cm a važi 35 neni to moc?sem majtel žije v rodině ae jak se zbrachou vybylbuju vždy stoji na jeho straně bo je silnějši

17.7.2012

paja

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat budu si pořizovat štěně boxera nemám zkušenosti stím to plemenem měla sem před tím damatina a NO výborní psi,ale boxer je taky skvělý a hlavně jiná zkušenost..a mám dotaz takovej estetickej :)má růžové skvrny na čenichu..tak by mě zajímalo jestli postupem času zmizí teď je to miminko 3týdny mu jsou..(známý má staforda a tomu to vymizelo když rpstl)...protože čenich má být černý že

3.11.2012

LUCA

LÍBÍ SE MI BOXER ALE PRÝ HROZDNĚ SLINTÁ .PROSÍM O ODPOVĚD.DĚKUJI.

4.11.2012

LUCA

JE PRAVDA ŽE MÁ BOXER VELMI RÁD DĚTI.

4.11.2012

JANINKA

NO MĚ SE ZE VŠECH PSŮ NEJVÍC LÍBÍ BOXER ALE MANŽEL HO NECHCE PROTOŽE SLINTÁ A MÁ ŠIRŠÍ TLAMU .

25.11.2012

nikca

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat kolik by mely važit 5 tydeni štěnata boxeru? a co by jste doporucily za granule aby dobře přibiraly? dekuji za odpoved

15.12.2012

Týna

Ahoj Niky štěně německého boxera váží okolo 7 nebo 5kg.

15.12.2012

Týna

Niky a mimochodem proč se nepodíváš na seznam nebo google

15.12.2012

Laura

Boxer je mezi chovateli velice oblíben a miluje děti.

15.12.2012

Tana

Ahoj je mi 28 a chci štěně ně.boxera.

1.3.2013

dany

to je hezkej boxer mi máme taky boxera

1.3.2013

danielka

ahoj je mi 8 let a mi máme taky boxera aje moc ale moc namě hodní a dokonce umí mluvit tak že ukazuje hlavou co chce tak ahoj

23.3.2013

evtoZIGRuOlOsR

- Your portraits are gteitng better and better! I love the dof in each shot- and the one of his snout is awesome. great work! i bet they love these!!

3.4.2013

Martina

Dobrý den kdo daruje nebo levně prodá štěňátko německého boxera. Písněte prosím na mejlík Martina.0002@seznam.cz nebo prozvoňte na tel číslo 723 369 882 zavolám na zpět. možnost odběru kolem pulky června

22.4.2013

Mrhal rené

Má někdo zkušenost s tím že by mu pejsek onemocněl tetanem.Právě jsem se s tím potkal a nic příjemného.

16.6.2013

placatý čumáček

pěkně napsáno, ale s některýma částma nesouhlasím . boxer není nedůvěřivý k ostatním - ba naopak je to pes vítací a skákací, kteremu dá kdokoli možnost půjde se s ním mazlit,ať je to bezďk, dítě, důchodce, ožrala nebo pošťák...stejně tak dlouhé běhy u kola a u běžek moc nedoporučuji - ve větším horku se placatým špatně dýchá, takže i obyč procházky musí být tomu přizpůsobené...a toté platí o velkém mrazu - špatně se dýchá a pokud je boxík bytový, je nutné ho v mrazu i obléct, aby neprostydl...jinak je to veselý pes který má štěněcí náturu až do vysokého věku, když se správně vychová je to bezproblémový a dobrosrdečný pes, který na sobě nechá i dříví štípat :-) miluju boxíky a už bych neměnila

20.6.2013

Alkaios

jo jenom je hrozný že už jim nekupírují ocas ani uši už to plemeno nená takoví respekt a takovou tu dominantní krásu!

26.6.2013

Marsyko

Mám 4. boxera a je to láska na celý život. Zkusila jsem i jiná plemena (2x bostonek a francouzský buldoček) a zase jsem se pokorně vrátila k boxerům. Teď mám doma 2 bostonky, 1 buldočka a už 3 měsíce se mazlím s adoptovanou 3 letou boxinkou a přestože všechny své psy miluju (jak jinak) boxerka je miláček největší. To nadšení, když přijdu domů, ta chuť poslechnout každý povel, hrát si kdykoli a kdekoli....to se u jiného plemene nevidí. Bostonci jsou teriéři a i když jsem původně myslela, že mi nahradí boxera, že jsou to miniboxeři, to jsem se teda spletla. Jsou paličatí, někdy i agresivní (ne na rodinu, na cizí) a neskutečně temperamentní. A to až tak, že to leze na nervy. A frbulek? To je mazlíček, ale nedá se s ním spát v jedné místnosti. Povahově boxerovi snad nejblíž, ale! Prdí neskutečně, chrochtá šíleně, chrápe silou motorové pily a moc nevydrží, co se týče pohybu. Ale je fakt, že od té doby, co máme boxinku tak se šíleně snaží držet s ní krok a hodně se kondičně vylepšil. Ale ona záhon přeskočí, on ho chudák musí oběhnout. Je u nás legrace. Když jsem manžela (jsem pejskařka od mala) přesvědčila na 1. společného pejska, netušil jak se to bude vyvíjet dál. První byl bostonek, který vyrůstal vedle stařičkého boxera po babičce. Pak byl najednou sám a smutnil. Tak se pořídila bostončí holčička (naučil jí všechny neřesti co měl a ona vtipně ještě něco vymyslela) pak si dcera pořídila frbulka (láska k placatým držkám se u nás podědila) a nakonec jsem na netu v Boxerech v nouzi našla Sandinku. Sice máme barák a zahradu, ale všichni bydlí s námi a chodíme na procházky. Ale v jednom se to nedá zvládat. Takže buď aspoň 2 lidi, nebo to musím rozdělit na skupiny a jít prostě 2x. Lidi by řekli, že jsme blázni (někdy si to myslím taky) ale jejich společné hrátky jsou lepší než televize a třeba u té poslední pocit, že jsem jí pomohla a dala milující domov je pro mě důležitější než mít každých 5 let nové auto. Manžel říká, že jenom za ty veteriny bychom ho už měli:-)) Ale naštěstí se z něj stal podobný milovník placatek jako jsem já a teď už i naše dospělé děti....

11.7.2013

Martina

17.8 SI JEDU PRO FENKU UŽ SE NA NÍ VŠICHNI MOOOOC TĚŠÍME. TO BUDE DOMA MELA :-DDDDDD

19.9.2013

Migu

Mám doma 3 a půl měsíční štěňátko Boxera. Je to můj 2hý Boxer. Je zlatý, ale jako štěně dělá doma pěkný maras. :-) Je to takový malý ocásek, všude je vám v patách i na záchodĚ :-D, ale je to moje láska, nikdy bych nechtěla jinnou rasu! Jsou boží, a hlavně inteligentní, chytří až moc někdy, vychcaní :D, temperamentní a hraví, Nevyměníla bych ho nikdy. Miluju všechny Boxery....!!!! Je to výborná volba pejska :-) DOPORUČUJI!

19.9.2013

danielka

ahoj máme moc moc moc hodnýho boxéra kupte si všichni boxera tak ahoj. je mi 8

4.11.2013

Katka

Dobrý den, nechci spamovat, založila jsem si na fb stránku o boxerech, kde se snažím pravidelně sdílet fotky boxerů či články, jenž by měly být nápomocné pro naše miláčky. https://Odkaz Pokud máte rádi boxery a jste na facebooku, budu se na Vás těšit :) také mi můžete poslat fotky Vašich miláčků a já je velmi ráda ukážu světu. Moc díky :)

14.4.2014

Katka

Prosím můžu se zeptat může být boxer agresivní? děkuji katka

30.4.2014

Peťa

tak zavisi to od výchovy, ale ja mam len dobre skúsenosti, je milý k deťom aj ku cudzím, nikdy nikomu neublížil. Boxer sa radí medzi nebezpečné plemená, ale ja s tým nesúhlasím...mala som 2x boxera a môžem len odporučiť :)

24.6.2014

Mona

Zdravím, máme doma taky boxera, v srpnu mu bude 5 let a jmenuje se Jack. Je to náš miláček a moje dítě :) . Když by někdo poslouchal jak si s ním vykládám, myslel by si,že jsem úplný blázen. :) Strašně moc miluje lidi, když k nám přijde návštěva, tak ji vždycky musí pořádně přivítat, skáče 10 metrů a dává pusinky a nás páničky si nevšímá:) . Máme sice rodinný dům se dvorem, ale spí s námi v posteli :) když je mu zima, jde i pod peřinu :) Je moc hravý, cokoliv co najde s tím si hraje např. dřevo, cihly, kameně a hlavně pet lahve. Je pořád veselý, pořád má skvělou náladu. Na procházce v lese rád chodí po potoku.:)Jediné z čeho mám strach je,že od malička je alergický na bodnutí hmyzu, málem jsme o něho přišli, když mu byly 2 roky. Takže ho neustále hlídáme když je přes den na dvoře. Jsme šťastní, že ho máme. Milujeme ho a už teď víme,že nechceme žádnou jinou rasu. Jedině BOXERA!!!!!Je to naše všechno :)

28.8.2014

Klára

Dobrý den máme pěti měsíční štěně když něco vyvede a plácneme ji novynama némá strach a je tím víc agresivnější. Co mám dělat??

26.9.2014

Adel

Ja si myslím že boxeri sú úžasný všetci ich odsudzujú za ich vonkajšok ale neca sa teda pozrú na ich vnútrajšok...

13.2.2015

Marek

Zdravím všechny boxeří milovníky, jsem úplný začátečník, ale do této rasy jsem se zamiloval a co nejdříve chci štěně. Mám jen jednu otázku - nemáte někdo jakýkoliv odkaz na stránku, kde by byl "tabulkově" popsán vývoj boxera od štěněte? (Resp. váha, výška, délka ve 2 měsících života, ve 4 měsících života, atd., atd.?) Moc vám všem děkuji za případnou pomoc.

11.8.2015

Laura

Máme doma 4 letou boxerku Lauru. Je to nejrozmazlenější a nejmilejší člen rodiny. Všichni jí milujeme a nedaly bychom jí za nic na světě je to naše největší láska.

1.5.2016

Boxerka

Dobrý den, mam sedmi letou fenu německého boxera. Chtěla bych se zeptat jestli neni ryskantní jí nechat připustit v tolika letec. Děkuji za odpověď :)

29.6.2016

Jitka

Zdravím všechny majitele boxerů! Pokud si někdo tento článek pročetl a vybírá plemeno psa, určitě dostal pocit, že je boxer vhodný pro všechny - snadno se cvičí atp., ale pravda je trochu jinde viz. Odkaz

4.7.2016

JanaPlchova

daruje někdo boxerku i starší

27.7.2016

Haka

Ahoj,náš Ajoušek nám dělá radost už sedmým rokem, je to zlatíčko. Sice jsme s ním chodili od 3. měsíce na cvičák, ale narazili jsme na šíleného borca,který cvičil fakt jen pro "peníze" a cit ke psům žádný. Tak jsme si ho cvičili sami doma. Je z něho vyrovnaný,klidný a poslušný pes. Máme 2 děti,které ho milují a on miluje je. Jedině boxer, nejlepší plemeno. Je to závislák, chrápe (a to doslova) na gauči, strašně prdí , ale je to náš miláček :-))))

26.8.2016

Jaja

Anno koukni se na znalce psích duší.

27.10.2016

eva

Máme taky boxera,je to prostě jednička.Osobně jsem tak na něho navázana, že nedovedu si představit, že by tady nebyl.Je to velký kamarád,však to píšete sami, jaký je to dobrák a přítel. Mužu jen doporučit

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz