Kromfohrländer


Historie

Standard říká: Kromfohrländer je jedním z nejmladších německých plemen, byl mezinárodně uznán v roce 1955. Jeho jméno je odvozeno z názvu regionu „krom Fohr“ (křivá brázda) nedaleko Siegenu v Severním Porýní –Vestfálsku, odkud pochází první chovatelka této rasy Ilse Schleifenbaumová. Sympatický temperament toto plemeno zdědilo po svých předcích, drsnosrstém teriérovi a velkém vendéeském grifonovi.

 

Povaha a využití

Jedná se o přizpůsobivého, klidného a veselého společníka a domácího psa. Je poněkud rezervovaný k cizím lidem. Má mírný lovecký pud. Agresivita a plachost jsou nežádoucí. Je to milý společenský pes, který je velmi oddaný svému pánovi. Vzhledem k tomu, že rád skáče, může s uplatnit například v agility nebo flyballu.

 

Vzhled

Středně velký pes. Vyskytuje se ve dvou varietách, odlišených typem srsti – drsnosrsté a hladkosrsté. Délka těla je mírně větší než výška v kohoutku

SRST:

Hrubosrstá varieta – hustá, drsná struktura, s bradkou. V kohoutku a na hřbetu ne delší než 7 cm. Na bocích kratší, okolo 3 cm. Srst na hřbetě a na končetinách je hrubší než na bocích. Delší srst na obličeji a na tlamě. Na uších je srst odpovídající typu srsti na těle. Podsada krátká a měkká.

Hladkosrstá varieta – hustá, hladká srst, bez bradky. V kohoutku a na hřbetu ne delší než 7 cm. Na bocích kratší, okolo 3 cm. Srst těsně přiléhající k tělu. Srst je delší na uších, spodní části krku a na hrudi. Ocas dobře osrstěn. Výrazné osrstění na zadní straně hrudních končetin a stehen je žádoucí. Na obličeji a na tlamě krátká srst. Podsada krátká a měkká.

 

BARVA:

Na těle: Základní barva je bílá se světlehnědými, pálenými až velmi tmavě hnědými znaky v podobě různě velkých skvrn nebo sedla. Pokud je podsada hnědá, mohou být konce chlupů černé.

Na hlavě: Světle hnědé, pálené až velmi tmavě hnědé znaky na lících, nad očima a na uších. Rozdělené co nejvíce symetricky bílým znakem, který dosahuje k čelu nebo k týlu bez přerušení (symetrická maska se znakem).

 

Výška v kohoutku:         Mezi 38 až 46 cm.

                                  

Hmotnost:                    Psi od 11 do 16 kg.

Feny od 9 do 14 kg.

Péče

Kromfohrländer nevyžaduje zvláštní péči. Hodí se především do bytu. Vzhledem k tomu, že má v genech trochu z teriéři povahy, bude vděčný za delší procházky a časté hry se svým pánem nebo ostatními psy.

 

Zdroj: F.C.I.-Standard č. 192 / 12.10.1998 / GB, www.cmku.cz


Vanda Ročková
Aktualizováno: 26.6.2011 19:44:13
Napsáno: 26.6.2011 19:19:36

Forum.

Vložit príspěvěk

29.8.2011

jfgfhg

super sttrááááááááááááánkaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!

17.9.2011

Maricia

Já jednoho mám :) a je to zlatíčko!Budeme slavit 16 let a těšíme se dobrému zdraví :)

22.1.2012

Léňa

Dobrý den, s přítelem sháníme psa do bytu a oba máme zkušenosti s velkými psy (německý ovčák, leonberger) a nějak jsme nepřilnuli k psům typu yorkshire apod. Prot sháníme "malého velkého psa", který by se v bytě netrápil a Kromfohrländer se zdá skvělou volbou. Hledala jsem na netu, ale nikde nevidím žádné nabídky k prodeji ani chovatelské stanice. Můžete někdo prosím poradit, kde ho sehnat a kolik přibližně stojí? Budu vděčná za jakékoli zprávy. Děkuji :)

14.3.2012

Jarda

Můžu se zeptat na podobnou otázku jaká tady zazněla, kde se dá tohle plemeno sehnat ? email: oskar.bodlinka@seznam.cz

6.4.2012

Hanka

Dobrý den, také bych se ráda dozvěděla, kde se dá tohle plemeno sehnat. Zdá se perfektním kompromisem v těžké volbě mezi středními plemeny, která by se dala chovat i v bytě. Díky za jakoukoli informaci :) email: svetelska.hanka@seznam.cz

3.6.2012

Pavlina

Dobrý den, připojuji se k dotazu, dá se někde toto plemeno sehnat? email: pavlinasavkova@gmail.com

13.11.2012

Petra

Ahoj, moc prosím také o jakýkoli odkaz na to, kde se dá tento pejsek sehnat. Je báječný :) Prosím tímto i paní Mariciu o případné info. Děkuji s.petuschka@seznam.cz

3.11.2013

Bara

Dobry den, také bych se rada dozvěděla víc o plemenu :) budu vděčná za jakékoliv info czecher468@gmail.com

15.9.2014

Roman

Dobrý den, rovněž bych byl vděčný za info, kde pejska sehnat, děkuji - roman.orsag@volny.cz

22.3.2016

MajaD

Jak tak prohledávám internet a snažím se někde sehnat tohoto pejska... napadlo mě, že na této stránce určitě najdu záchranu, ale jak si teď čtu ty příspěvky, tak myslím, že na něho budu muset zapomenout :( Ale, kdyby někdo přece jen o něčem věděl, budu ráda, když to tady napíše. :D A všem ostatním přeji hodně štěstí při výběru pejska :)

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz