Boloňský psík


 

Boloňský psík pochází z Itálie a dodnes není zcela jasné, jak toto plemeno vzniklo, ale je pravděpodobné, že křížením maltézského psíka a malého bílého pudla, po němž převzalo hravou a učenlivou povahu.

 

 Historie

Již v 11. a 12. století byl boloňský psík díky svému půvabu vysoce ceněn. Obzvláště byl oblíben v období renesance, kde si mohla bohatá aristokracie dovolit držet tyto malé hedvábné psíky jen tak pro potěšení a pro zvýšení společenské prestiže. Slávu boloňských psíků prohloubili jejich majitelé zvučných jmen, jako kupříkladu markýza Pompadour nebo carevna Kateřina II., jakož i rakouská císařovna Marie Terezie. Účastnili se prý i křižáckých výprav. Historické prameny uvádějí, že byli používáni jako „ ohřívací láhve“ ve studených   ložnicích středověkých dam. Připisovaly se jim léčivé  vlastnosti. A také byli malováni slavnými malíři po boku krásných žen oné doby.

Prvopočátky oficiálního chovu pocházejí z roku 1882, kdy byl v Itálii zřízen registr, do kterého se začali zapisovat čistokrevní psi. Po válce se boloňský psík úplně vytratil. Zůstal v Itálii u jediného chovatele, Maria Persichi, kterému se připisuje zásluha za uchování plemene. A dále se rozhodli manželé Bonnanovi plemeno zachránit a rozšířit a roku 1984 se jejich fenka Lilly jako první stala šampiónkou Itálie. Zůstává zásluhou manželů Bonnanových, že boloňským psíkům již nehrozí nebezpečí vyhynutí, plemeno je obnovené a jeho místo je v plemenných knihách upevněné, odpovídá standartu a díky dovozu z této země se stává typickým představitelem i mimo Itálii.

 

 Vzhled

Boloňáček je malý bílý psík s dlouhou kadeřavou srstí.. Hlava středně dlouhá(její délka tvoří třetinu výšky), s lebkou mírně vejčitého tvaru a mozkovnou o něco delší než je čenichová partie. Oči otevřené, kulaté, větší směřující kupředu. Uši vysoko nasazené, dlouhé, zavěšené, ale u kořene mírně zvednuté. Krk úměrný k tělu, bez laloku. Tělo kvadratické, prostorný hrudník dosahující k loktům, rovný hřbet, břicho mírně vtažené. Končetiny rovné a rovnoběžné. Ocas nasazený v prodloužení hřbetní linie se stáčí přes hřbet.Srst je dlouhá, jemná, chomáčkovitá, nepřiléhající, vzdušná. Zbarvení musí být čistě bílé bez  jakékoliv skvrny nebo odstínu.

 

 

 

 

Využití a povaha

Je to malý společenský psík, křehký, citlivý, učenlivý. Je velmi oddaný svému pánovi, hravý inteligentní, velmi dobře se snáší s ostatními domácími zvířaty a hodí se i pro začátečníky. Je to psík pro chov v bytě, miluje děti a je výborným společníkem starším lidem.Je označován jako antistresový, protože dokáže člověka rozesmát, ať chce a nebo nechce,

Společník, miluje pohyb  a rád se učí, hodí se i pro např. agility.

 

 

Péče

Boloňský psík vyžaduje pravidelnou péči o srst. Chloupky v okolí čenichu a očí je nutné pravidelně česat a mýt. Je potřeba odstraňovat chloupky v uších, dle potřeby stříhat drápky a velice důležité je čištění očí. Pejska  není nutné často koupat ,  pokud možno ne častěji než 1krát za 2 měsíce. Podle kvality srsti je možno nechat štěňátko po půl roce ostříhat , ale nejlépe je se poradit s chovatelem.  Boloňský psík nelíná.

 

 

 

 

Náchylnost k nemocem

Boloňáčci od přírody trpí často na slzení očí. Toto je způsobeno především drážděním očí srstí rostoucí v jejich okolí. Nadměrné slzení má za následek hnědnutí srsti v okolí čumáčku pod očima. Nadměrnému slzení se částečně zamezuje tím,že srst mezi primase vystříhává aby tolik nedráždila oči.

 

Pokud se rozhodnete pro koupi tohoto malého, bílého rošťáka tak věřte, že Vás v žádném případě nezklame.

 

 

Text Alena Ptáčková

Chovatelská stanice plemen Akita inu a Boloňský psík  Aruma Jihlava

 

www.aruma.estranky.cz

aruma@seznam.cz

Tel.: 724 770 621

 

Foto: Lenka Schmidová


zuzana smejkalova
Aktualizováno: 22.1.2010 11:07:05
Napsáno: 12.10.2007 13:42:58

Forum.

Vložit príspěvěk

16.6.2009

Janinka

ahojky lidi, už dva a půl roku máme krásnou fenečku boloňáčka a všem jí můžu doporučit jako mazlíčka!!Jako štěně občas trucovala, ale teď je skvělá. Ráda si hraje s dětma. Snáší se skvěle s ostatními psi. A skutečně dokáže člověka pěkně rozesmát. Akorát ta srst vyžaduje opravdu pravidelně česat, jinak se pořádně zacuchá a pak se musí ostříhat hodně na krátko.

7.7.2009

Kájina

My máme doma skoro roční štěňátko bišonka kříženého boloňáčkem, je to sice úžasná fenka, ale strašně uštěkaná a rozmazlená, a taky s ní je hodně práce ohledně té srsti...

9.7.2009

Antek

Dobrý den, prosím o radu, kolik potravy má dostat desetitýdení štěňátko za den? Manželka mu dává třikrát denně hrst granulí a on kaká a čůrá až sedmkrát za den. Stolici má polotuhou. Děkuji za odpověď.

14.7.2009

Janinka

Ahojte, ohedně toho štěkání, naše malá dřív taky dost štěkala. Taky jsme si říkal, že je hrozně rozmazlená. Třeba když jsme jí nechali vykastrovat, tak po operaci celé dva dny i noci vřískala a lítala strašně po bytě. Bylo to strašný. I veterilář nám říkal, že se prostě předvádí a dává nám najevo, že má prostě bebíčko. Jiný psi to prej snáší úplně bez problémů. Byli jsme z ní vyřízený! Strašně trucovala. Ale dneska bych jí nevyměnila za žádnýho jinýho psa. Najednou se zklidnila, je milounká, ráda se mazlí, náš roční syn jí tahá za ocas a ona se klidně nechá, navíc je vidět že ho má fakt ráda a občas si spolu už i hrajou a štěká už jen když má opravdovou radost! Chce to obrnit se horou trpělivosti.

5.10.2009

Danka

Dobrý den všem,ráda bych věděla,jestli boloňáček vydrží doma sám až 8 hodin.Zas až tak sama by nebyla. Máme ještě fenku křížence krysaříka 2roky,mohly by se fenky snášet?Jak je to se šťěkáním? Ta naše moc neštěká. Děkuji

5.10.2009

Petra

Máme doma 2letou fenečku boloňáčka je to naše zlatíčko ,myslím že dopolepne sama doma vydrží.S pejsky se snáší moc dobře akorát trošku štěká ,ale to záleží na každém pejskovi.Boloňáčka mohu jen doporučit.

26.10.2009

Jana

Dobry den, máme doma roční fenu bolonáčka, je to opravdu mírumilovný hravý pejsek! Určitě bych neměnila! Je velmi učenlivá a doma sama vydrži i 6 hodin! Ale převážně ji bereme všude s sebou! Jediná nevýhoda,teda aspon u toho našeho pejska, nemá ráda cestu autem.Štěká jen vyjímečně,takže optimální do bytu, mohu jen doporučit.

26.10.2009

Jana

Moje fenečka už má po druhé falešnou březost,její chování je opravdu zajímavé! Ted podruhé je to intenzivnější, trvá to uz 9 den.Máte někdo stejné zkušenosti,jak pomoct bez lékaře?

17.11.2009

Martina

Mám 3měs.pejska je u nás 14dnů a začal si kousat ocásek. Je doma 7h sám, může to být tím?

20.11.2009

Jana

Dobrý den, článek je velmi zajímavý, člověk by se okamžitě rozhodl si boloňského psíka pořídit domů. Máme doma ale 2 králíčky a mám obavu, aby se v třípokojovém bytě dobře snesli.

8.12.2009

Martina

Kousání ocásku bylo způsobeno asi umytím šampónem, protože tedˇuž to nedělá :-)

16.12.2009

Kuba

ahoj můžete se podívat na tuto stránkuOdkaz

31.1.2010

Marccy17

Dobrý den,,moc se mi líbí co tady píšete,ale ještě ani jedna jste neuvedla ,že Boloňský psík na to ,že je určen pro alergiky tak líňá pomalu jako normální pes,,my osobně máme jorkšírka,ale přijdem k tchyni,která má papírového Boloňáčka,,manžel si ho vezme do rukou,aby se sním pohrál a celý svetr má chlupatý a já to potom nemůžu ani oprát.Takže proto chci říct Všem co přemýšlí ,že si pořídí Boloňáčka,,budete mít chlupy všude,, ! Přeji Všem pěkný den.

12.2.2010

jeskynka34@seznam.cz

Poradíte prosím někdo?Mám také bolonáčka,bude mu 5.měsíců,někdy mám obavy,že ho nic nenaučím.Nechce nic,mýt očička,nyní má zánět ouška,ven zatím moc nechodí,zatím jsem ho ani nekoupala.Nyní mu musím kapat do oušek a prostě nedá se.Jak si poradíte se štěnátkem?Díky za odpoved.

1.5.2010

karolína praha

ahojky.3.6.2010 ssi mááme koupit černého bolonského psíka.JE HROZNY JAK MÁM TAKHLE DLOUHO VYDRŽET!!! ale te pejsek bude 6hodin sám doma.NEWIM JAK SE BUDE CHOVAT!!!

5.5.2010

Anna

Máme doma Boloňského psíka skoro 4 roky. Už půl roku trpímm alerigí, ale nevěděla jsem na co. Před týdnem mi zjistili silnou alergii na psy. Ikdyž se o boloňákovi říká že je pro alergiky, tak to asi taková pravda nebude. Máte někdo podobné zkušenosti, co si o tom myslíte?

12.5.2010

Kateřina

Dobrý den ráda bych se poradila s někým kdo má třeba podobnou zkušennost.Pořídili jsme si s přítelem boloňáčka.Je naprosto bezproblémový ale strašně si na mě navykl.Když poodejdu třeba jen do jiné místnosti už kňučí.Všude za mnou chodí a když se mu ztratim z dohledu je zle.Myslíte,že ho to přejde?Co bych měla udělat pro to,aby se situace zlepšila.Díky za komentáře!!!

19.5.2010

Janinka

Dobrý den, ráda bych reagovala na článek od Marccy17. Dost mě totiž zaskočil.Naší fenečce totiž budou 4 roky a nikdy se nám nestalo, že bysme měli plné svetry chlupů. Spí s námi v posteli a ani tam nenajdete jediný chloupek. Vaše tchyně asi dělá něco špatně, ale rozhodně to nesvádějte na rasu psa. Je lež, že kdo si Boloňáčka pořídí, bude mít chlupy všude. Boloňáčci skutečně nelínají!!!!

25.5.2010

romana

máme doma 7 měsíční fenku,nedá se to ani vyslovit,ale už si život bez ní nedovede nikdo z naší rodiny představit a nevím,proč jsme si pejska nepořídili už dřív.Jediný problém je ,že nevím,zda provést kastraci(nechceme štěňátka)!!!Má prosím někdo zkušenosti,buď pozit.nebo negativní?

5.8.2010

terka a endy

ahojky mám doma bolonáčka jmenem endy je to moje největší miláček jsou mu 4 roky je fakt užasnej!!!!!!!!!!!

2.10.2010

Monika

mám doma 4měsíční fenku Enni je moc hodná učenlivá ale nevím jak ji mám naučit být doma sama .Jelikož musím do práce. Není to pravidelné mám dvanácky ale někdy je doma sama tak pět hodin.Jelikož to je nepravidelné tak mám obavy že si na to nikdy nezvykne.Kdo má prosím nějakou radu dejte prosím vědět

25.12.2010

blanka

máme doma boloňáčka, je mu 7 měsíců, je naprosto úžasnej ....doporučuji...

18.1.2011

Ivča

mám doma štěně kluka bolońáčka 2měsíce starého.Chci se zeptat,kdy začít stříhat a veškerou údržbu o něho.Zatím ho jen česám každý den,ale žlázky,drábky a ostatní jsem ještě nedělala,jestli jít k odborníkovi nebo to dělat sama?

1.2.2011

Penny

Ahoj, chtěla bych si taky pořídit boloňáčka, ale trochu se bojím péče o oči a uši (jak se musí stříhat ty chloupky v uších). Když zajdu na veterinu, vytrhají jí to tam nebo musím jít do salonu? A ještě bych se chtěla zeptat- může se boloňáček do oblečků a dá se nosit v takové té kabelkce na pejsky? Děkuji za odpověď. Jinak, boloňáček je opravdu nádherný pejsek :)

19.2.2011

Lucka

Já mám doma skoro 10ti měsíční barevnou boloňačku. Je to opravdu skvělý pes, umí rozesmát a agility a dogdancing jí opravdu baví. Pro Penny: chloupky v uších v pohodě vytrháš sama. A k těm kabelkám a oblečkům... Jsem absolutně proti tomu (až na nutný oblečky v zimě aby pejsek nezmrz) , psovi oblečky akorát překáží v pohybu a boloňák dá určitě přednost procházce než nosení v tašce. Jestli chcete psa pro parádu kupte si plyšovýho

31.3.2011

Lucka

Boloňáčka do tašky určitě ne. Náš Beník by pěkně zuřil, kdybychom ho nacpali do tašky a on by nemohl pobíhat, očmuchávat a zkoumat, kde je co zajímavého. Je totiž naprosto šíleně zvědavý. :-)

13.4.2011

seserova

Dobrý den.Mám roční fenečku boloňáka.Je naprosto úžasná!Chlup sem tam najdu,ale moc málo,je hrozně něžná,štěkne tak 1x za měsíc, kamarádí s každým psem, k cizím lidem je nedůvěřivá, ale lidi z mojí rodiny miluje.Výlety fyzicky také zvládá. Jedině doporučuji!!

1.5.2011

Janča

ahoj,Máme doma už 6 let fenku boloňáčka.Je strašně hodná a má ráda když ji někdo podrbe.Má ráda i dlouhé výlety při ,kterých si hraje na vůdce smečky a hlídá si ,aby se nikdo neodpojil ze ,,stáda''.Všem tohoto šaška a klauníka doporučuji je to fakt ten nejlepší pes na světě.Janulka

3.6.2011

Ela

Máme doma 2 boloňáčky pejska i fenky, jsou miláčci celé rodiny,už si to bez nich nedovedeme ani představit.Dokáží pobavit, rozesmát.A hlavně jeden bez druhého nemůžou být.Na procházce dávají ostatním psům najevo , že jsou 2 a tedy v přesile. Rozhodně nedoporučuji nosení v tašce, u zdravého pejska to není dost dobře ani možné- potřebují dostatek pohybu.

18.7.2011

Monča

Ahojky my máme doma Boloňského pejska tedy fenečku má 2 měsíce a je úžasná.Musela jsem jí sice už 2x koupat(je z útulku a po druhé se vyválela včem si nepopsatelně zapáchajícím),ale i tak je skvělá domu už jsem jí všeho všudy nechala 3x a světe div se nic neprovedla měla jen své psí hračky na hraní a děti měli své hračky uklizené byla vyvenčená a já šla domů s velkými obavami,které byli potom naprosto zbytečné.Boloňského psíka jen doporučuji.

25.7.2011

nelinka

je to nejlepší pes na světě.mazlíme se a spíme spolu.

6.8.2011

rena

ahoj a co alergie na pejska .je to pejsek vhodny pro alergiky

9.8.2011

Ela

Boloňáček nemá podsadu, nelíná a proto je vhodný i pro alergiky (vlastní zkušenost). Doporučuji!!!

15.8.2011

rena

máme doma 2 měsiční holčičku ,ktera je zvykla chodit na plenu,ven ještě nesmi ,není očkováná,tak jí dávame na balkon taky na plenu ,v noci jsme zjistili ,že si našla v obyvacim pokoji super místo ,ihned jsme tam dali taky plenu ,takže má v kazde misnosti plenu ,je toto normalní u tak maleho štěněte nebo děláme něco špatně my??? Večer chodi spat po 21 hod,a ráno vstáva v 5 hod ,jinak je zlatá.

19.8.2011

Dana

Rena: díky nelínavé srsti se pro alergiky hodí, ale je tu věc a to, že lidé jsou alergický na psa různě, srst, sliny aj. takže ...

25.8.2011

katka

náš 3 měsični bolonak na nás pořád vrčí,kouše nás ,jen je v klidu ,když se mu chce spinkat ,vubec není k pomazlení a na rukách nevydrží

31.8.2011

Dana

Naše babička má křížence bolonáka je k hlídáni vychovaný bydlí v kotci od nás si nevezme ani večeři aji na babičku dost vrčí ale ta se o něho stará takže je to v klidu.bydlel s ním v kotci ještě jeho brácha ale bohužel ho přejelo auto nechal se aji pohladit je to smůla.Pustil nám ho totiž soused.

27.9.2011

Hana

Dobrý den,mám doma dvouměsíční fenku jménem Barunku.Je to bol.psík.Mám otázku jak jí vymyvat očíčka?Jelikož pod očíčkama to má slepené s chloupkami a nejde mi to umít a to samé po stolici má též slepené chloupky u zadečku.Prosím porad te čím umívat...Děkuji

29.9.2011

Ela

Pro Hanu: Umývat můžete vodou kolem zadečku, na oči si pořiďte v lékárně oční vodu Opthal.Zaschlé ospalky u očiček jdou odstranit i prsty.Doporučuji pravidelné čistění. Přeji hodně radosti s bolonačkou.

7.10.2011

Eva

Dobrý den, pořídili jsme si domů 2 měsícního pejska boloňáčka.. Je úžasný.. Přátelský, hravý, je to takovej náš mazlíček :-) V rodině jsme téměř všichni alergici a žádné náznaky alergie se nedostavily.. Tuto rasu já osobně můžu jen a jen doporučit! :)

9.10.2011

rena

dobry den ,jakcASTO KRMITE BOLONACKA ,NÁŠ MÁ 4 MĚSÍCE A POŘAD CHODIME VEN KAKA A KAKA ,TO BUDEM LITAT VEN POŘAD CO 2 HOD ??JAK JE TO VÁS PORADTE???

30.10.2011

Andrea

Máme 3měsíční fenečku Elišku,je to zlatíčko,na pokakaný zadeček se mi osvědčily vlhčené ubrousky pro miminka.

13.12.2011

Katka

Dobrý den, mám 2 a půl měsíčního boloňského psíka a má v okolí oči dlouhé chloupky, překáží mu a moc přes ně nevidí. Může se takhle malé štěně stříhat? Slyšela jsem, že by se mu pak mohly chloupky vlnit a pichat do oka. Prosím o radu...

14.12.2011

Katka

Ahoj všichni,mám 11letého boloňáka a nevím jak ho pořádně vycvičit.Kdyby mi chtěl někdo odpovědět tak napište svoji odpověď sem na tyto stránky a připište k tomu , že je to pro Kateřinu Kopeckou.Určitě odpovím.Děkuji ahoj.Kačka Kopecká

14.12.2011

Barbora

AHOJ,MÁM STEJNÝ PROBLÉM JAKO KAČKA KOPECKÁ, ALE JÁ MÁM 12LETÉHO BOLOŇSKÉHO PSÍKA.DĚKUJI.ZATÍM AHOJ.JO A KDYŽ TAK MI NAPIŠTE NA TYTO STRÁNKY ZPRÁVU A NAPIŠTE K PODPISU MÉ TAJNÉ HESLO BARBARČOČKA.TAK JEŠTĚ JEDNOU AHOJ.

16.12.2011

rena

Ahoj !! Má někdo alergii nebo kašel na pejka bisona nebo bolonačka??? Moje dcera začala pokašlávat,ale po nemoci ,je astmatik,alergik ,sprejuje leky ,my jsme si pořidili bolonačka v srpnu ,že by to byla alergie?? S pejskem nespime má svůj pelíšek,Jak se u vás projevuje alergie??? diky ...pejska nechceme dat pryč ,astma by bylo asi jestě horší .

17.12.2011

Dana

Dobrý den, ve čtvrtek jsme si pořídili černého Boloňáčka. Zítra bude mít 6 týdnů. Docela mě překvapilo, že nám nechali si ho vzít tak malého. Máme s ním trochu trable, je miloučký a krásný, mazlivý...ale není zvyklý čůrat na jedno místo, na dečku. Čůrá hlavně do pelíšku, ale i na podlahu, koberec a dokonce už máme dvě loužičky i v posteli, kam jsme si ho na noc vzali, protože moc kňučel. Máme pro něj speciální dečky pro štěňata i kapky, které se na to nakapou...ale moc to nezabírá. Párkrát se na ni vyčůral, ale spíš jinde po bytě. Dokonce ho nechám na dečce dlouho stát, lehce mu bráním v odchodu, on se nevyčůrá na dečku, ale jakmile ho pustím, tak kousek vedle dečky. Od bývalých majitelů byl zvyklý na ohrádku s ostatními štěňátky, čůrali tam všude. Takže začínáme od nuly bych řekla a nevím jak to přesně udělat. Dle vzoru nevyčítáme a nenadáváme. Vím, že je maličký, takže nějaký loužička bokem se snese, spíš potřebuji vědět, jak pokračovat dál. Venku ještě nebyl vůbec. A ty chloupky v uších trháte už v takto malém věku? Díky moc.

14.2.2012

Verča

Ahoj, domá mám už skoro 4letého čistokrevného černobílého boloňáčka, je to kluk, není agresivní, chodím s ním na agility a vůbec bych to do něj neřekla, ale jde mu to :) můžu potvrdit, že je toto plemeno opravdu antistresové :D když má dlouhou srst, tak je opravdu roztomilý, ale pak to nejde rozčesat, tak ho mamka doma stříhá...:D boloňáčka můžu jenom doporučit :)

14.2.2012

Verča

Pro KATEŘINU KOPECKOU: Dobrý den, já jsem s mým psem, Ríšou, ještě když byl štěně chodila na cvičení, ale vůbec to nepomohlo, tak jsem se na to vyprdla a cvičila ho doma, každý den, samozřejmě s přestávkami a už tak za týden dva uměl všechny základní cviky-sedni, lehni, pac, ke mně... Pak když jsem s ním byla venku, tak jsem ho pustila a znovu ho cvičila, pak už si na to ten pejsek zvykne a poslouchá, teď s ním chodím ven bez vodítka, jen mám vždycky po kapsách nějaké mňamky, protože můj pes je hodně na jídlo :D a jestli nepomůže ani tohle, tak zkuste taky to agility, můj pes se od té doby jen zlepšuje... :) tak snad jsem Vám trochu pomohla :)

14.2.2012

Verča

Ahoj, chtěla jsem se ještě zeptat jak odčervujete své psy? Já vždycky vemu paštiku, nasypu na ní prášek na odčervení, udělám z tý paštiky kuličku a dám mu jí do pusy a takhle udělám dohromady 3 kuličky...

3.6.2012

Natálie

Ahoj všem máme doma skoro půl ročního boloňáčka kříženého s čivavou z každého plemene zdědil to nejlepší neteče mu z očí ale uši mu neleží ani nestojí má je jak kdyby pokrčené.Max je náš mazel rád se vyblbuje a rád ze sebe dělá šaška nevyměnila bych ho ani za všechny prachy. ;)

5.9.2012

Markéta

Ahoj od včerejška máme malého 4ti měsíčního boloňáčka, ale pořád mu teče z očí a má to jakoby zahnědlé jde s tím něco dělat?

12.9.2012

dany

ahoj natekly mi oci pri mazleni s bolonackem,ale presto ho chci mit doma ,nedala bych ho za nic na vsětě,má někdo takovy problém a jak to řešíí

23.11.2012

Irma

ahojky,mám také boalonačka,super holčičku.Na barvení srsti kolem očí je nejlepši "super whitening gel" od pana Robert Němec- Odkaz vybělí, opatrně-nesmí přijít do očí.

16.2.2013

Eliška

Ahoj všem budu mít o velkých prázdninách boloňáčka.Ale hned na začatku prazdin pojedeme na chalupu kde by štěně bylo celý den venku,ale ukázalo se že je tam spousta klíšťat a bojím se u tak malého psa aby od nich něco nechytl nebo neonemocněl.Děkuji za odpověď

3.11.2013

Ada74

Dobrý večer, potřebuji poradit od zkušených. Zdědila jsem fenku boloňáka a moc si nevím rady s péčí o srst (dříve jsme měli ovčáky :)Používám klasický kartáč, mám "finišák" a kovový kartáč s otočnými zuby. Přesto ho nemohu učesat i když jsem použila kvalitní šampon na psy a svůj kondicioner. Když češu finišákem, srst je jak z chemlonu. Ne tak hezky kudrnatá.Dále má pejsek řitší srst na zádech. Nevím, jak krmit. Fence je 7 let, je kastrovaná, myslím, že je trochu silnější, ale ne moc. Ráno dávám kapsičku a večer misku granulí Purina. Děkuji za rady, nemám zkušenost.

10.1.2014

monča1

Marccy17: když někomu vadí psí chlupy, tak ať si nepořizuje psa

8.8.2015

pavel

bolonaček nic lepšího neznam.

23.1.2017

Petr kaník

Dobrý den , chtěl bych se zeptat na nošení postroje místo obojku. Máme 4,5 měsíční štěně Boloňského psíka a když s ním chodíme na procházky hodně nás táhne. Skoro se dusí, a celou procházku s ním běžet nemůžeme. Proto bych rád věděl , jak je to s postrojem u tak malého psa. S pozdravem Petr Kaník.

8.6.2017

Lenka

Dobrý den chceme si pořídit bolonáčka a potřebovala bych vědět prakticky všechno ,neduhy,venčení na plenu?,krmení atd.od někoho z praxe, ,pokud bude mít někdo čas může na ullmannovi89@seznam.cz díky moc

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz