Psi v módě kopírují své páníčky


Móda pro domácí mazlíčky zaznamenala v posledních letech ohromný posun. Nejenže pejsky můžete obléknout do krásně padnoucích oblečků různých barev a vzorů, ale dokonce je dokážete ochránit před nepřízní počasí. To, na co se v posledních letech zaměřuje móda pro lidi, se nyní objevuje i v módě pro psy.

 

O čem je řeč? Určitě i vy jste si v poslední době pořídili alespoň jeden kus funkčního oblečení. Většina Čechů ve volném čase i do práce s oblibou nosí softshellové bundy, vesty a kalhoty. Snad vás proto nepřekvapí, že do tohoto materiálu můžete teď obléknout i svého mazlíčka.

 

Softshell je lehký elastický materiál, který spojuje výhody několika vrstev. Zajišťuje pejskům nepromokavost, tepelnou odolnost, větruvzdornost a prodyšnost. Nemusíte už tedy řešit problém, zda váš pejsek zmokne nebo nastydne na dlouhých procházkách v nepříznivém počasí. Softshell a provedení oblečku zajišťuje vašemu pejskovi komfort pro většinu aktivit ve všech ročních obdobích.

 

„Funkční oblečky pro psy mohu jedině doporučit,“ říká Šárka Vondráčková, chovatelka z Hradce Králové. „V zimním období oblečky využíváme každodenně, mého teplem zhýčkaného psa chrání před zimou, větrem, vlhkem a ušpiněním. Můžeme si tak dovolit vyrazit i na delší procházky.“

 

Oblečky se nabízí v několika typech a barvách. K ochraně jádra těla a zachování maximální pohyblivosti psa stačí vesta. Pro větší hřejivost majitelé vybírají softshellové bundy, kryjící i přední tlapky. Do těch nejextrémnějších podmínek, do mrazu a sněhu se hodí kombinézy, které chrání prakticky celé tělo psa a udržují jej v teple a suchu.

 

A jak vybrat správnou velikost oblečku? Změřte psa od kohoutku po kořen ocasu. Počet centimetrů, který jste naměřili, je zároveň číslem (velikostí) oblečku. Na webu výrobce navíc vždy najdete i přehlednou velikostní tabulku.

 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 21.12.2012 16:09:44
Napsáno: 21.12.2012 16:08:13

Forum.

31.1.2013

toni110

Na oblečkách pro pejsky nevidm nic divného. Je sice spousta lidí, většinou nepejskařů, kteří si z toho dělají legraci, ale pokud obleček plní svou funkci tak proč ne a když je k tomu ještě hezký a ladí k paničce, tak tím líp. My jsme třeba s manželem sháněli zimní bundičku, měli jsme svoji představu o nějaké hezké růžové s kapuckou a nakonec se podařilo v jednom internetovém obchodě Odkaz. Ze začátku jsem se bála, že nebude sedět velikost, ale dobře to dopadlo. Máme svoji vysněnou bundičku, která teď ladí k té mojí a když jdeme s mojí fenkou ven, jaký sklízíme úspěch, že jsme pěkně sladěné :)

25.8.2013

Andrejka

Nestrojte je tak legračně nebo se tady utluču!

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz