Jak dostat asfalt z tlapek?


Léto se pomalu ale jistě blíží a s ním i vysoké teploty a rozehřátý asfalt. Každý pejskař ví, že se psem je lepší pohybovat se co nejvíce ve stínu nebo chodit přes trávníky, někdy se však přes silnici přejít musí. Co dělat, když si pes znečistí tlapky asfaltem?

 

Opatrně vystříhejte chlupy se žmolky asfaltu mezi polštářky. Tlapku psovi namočte do misky s rostlinným olejem, popřípadě ji natřete silnou vrstvou sádla, použít se dá i máslo nebo opalovací krém, pokud ho máte po ruce. Ale nejlépe poslouží obyčejné sádlo. Chvíli asfalt třete, dokud se neodrolí. Nikdy však tlapku nedřete násilím. Jakmile se asfalt uvolní, odstraňte mastnotu omytím tlapy teplou vodou s přídavkem kapky tekutého prostředku na mytí nádobí. Tlapku pak důkladně omyjte čistou vodou, aby na kůži nezůstal saponát. Jestliže je množství přichyceného asfaltu velké, poraďte se s veterinářem.

 

Foto: pixabay.com


Vanda Ročková
Napsáno: 19.4.2018 15:46:34

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz