Většina domácích mazlíčků letos dostane vánoční dárek


Podle aktuálního průzkumu plánují majitelé domácích zvířat koupit svým mazlíčkům vánoční překvapení, většinou v ceně do 200 korun. Každý třetí páníček nebo panička pro ně na Štědrý den připraví i něco lepšího na zub.

 

Téměř dvě třetiny Čechů mají nějaké domácí zvířátko a většinou ho považují za dalšího člena rodiny. Svědčí o tom i předvánoční průzkum realizovaný GE Money Bank, který ukázal, že osm z deseti majitelů domácích mazlíčků se jim chystá koupit pod stromeček nějakou drobnost nebo něco na zub.

 

Kolik v průměru utratí?

Dvě třetiny respondentů mají doma pejska, téměř dvě pětiny vlastní kočičku, 18 % hlodavce a 8 % papouška. Převážná většina z nich svému mazlíčkovi plánuje koupit nějaký vánoční dárek. Ten budou většinou kupovat zároveň s dárky pro ostatní blízké. Výjimku tvoří mladí lidé, kteří obstarávají dárek pro čtyřnohého kamaráda ještě dříve, než pro své přátele a příbuzné. Pro dárky zamíří nejčastěji do obchodních center, jeden z deseti potom nakoupí v internetovém obchodě. Nejčastěji plánují utratit za dárek částku do 200 korun, každý desátý však bude štědřejší a počítá s výdaji ve výši přes 500 korun. Že jsou lidé ochotní do svých mazlíčků investovat nemalé částky, si všimli i obchodníci, kteří stále častěji zahrnují potřeby pro domácí mazlíčky do věrnostních programů.

 

Pod stromeček konzerva i nové hračky

A jak bude vánoční překvapení pro čtyřnohé členy rodin nejčastěji vypadat? Převážná většina mazlíčků dostane nějaký pamlsek a každý druhý se může těšit na novou hračku. Polovina dárců vánoční překvapení zabalí, položí pod stromeček a nechá mazlíčka, aby si ho sám vyčenichal. Ostatní raději svému miláčkovi dárek předem rozbalí. Co se týče vánočního hodování, šest domácích zvířátek z deseti dostane o svátcích běžnou stravu jako každý jiný den. Třetina si naopak polepší a může se těšit například na konzervu nebo jinou dobrotu.

 

Českým domácím mazlíčkům každopádně nehrozí, že by se o svátcích přejedli a způsobili si zažívací potíže jako mnozí z jejich páníčků. „To je vážně dobrá zpráva. Takže zatímco páníček si nacpe břicho, já dostanu tak maximálně kočičí konzervu. Pokud budu mít štěstí, protože dvě ze tří koček mají smůlu úplně,“ komentuje výsledky průzkumu mrzutý kocour ze spotů GE Money Bank.  


Vanda Ročková
Aktualizováno: 4.12.2014 21:21:44
Napsáno: 4.12.2014 21:15:34

Forum.

14.12.2014

Monty

Já Montymu-čivavákovi-koupila pod stromeček zimní overal,bundu,svetr,pláštěnku,hračky,pamlsky a nový batůžek,abychom mohli chodit na výlety a ho nebolely nožičky. Tak snad se mu bude vše líbit...

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz