Tip na vánoční dárky!


Nemáte ještě dárečky pro své blízké? Chcete je potěšit něčím originálním a přitom udělat dobrou věc? Pak čtěte dále.

Charitativní obchůdek na http://www.utulek-kralupy.estranky.cz/clanky/utulkovy-charitativni-obchudek.html  vznikl na podporu psů a koček útulku Lesan v Kralupech nad Vltavou. Veškerý zisk z prodeje jde na zvířata.  Pokud tedy chcete pomoci, neváhejte a kupte si třeba originální náušnice, uděláte radost sobě nebo svým blízkým a zároveň pomůžete zvířatům. Vybrat si můžete z řady krásných náhrdelníků, přívěsků, náramků, prstýnků či broží. A pro svého čtyřnožce si pořídíte například vodítko. Že jste si nevybrali? Zkuste to příště! Do obchůdku stále přibývají nové věci. A jestli sami tvoříte nebo máte přebytek něčeho, o čem se domníváte, že by se dalo v obchůdku prodat, můžete pomoci! Za věnované věci budou provozovatelé moc rádi.

 

Jak to všechno začalo?

V kralupském útulku byla (a stale ještě trvá) naprosto neuspokojující situace ohledně zimního umístěni nemocných psů a štěňat. Chybí uzavřené vytápěné prostory, které by se daly plošně desinfikovat. V zimě je zde velký problém, co dělat s nemocnými psy a příliš malými štěňaty, která nemohou být venku. Řešení se nabízelo… Vedle útulku se nachází bývalá tovární hala, která ovšem byla ve vlastnictví města. Navíc při vichřici Ema v roce 2008 tam vítr strhnul plechy ze střechy. Halu nakonec město útulku poskytlo k užívání, bohužel ale bez financí na jeho opravu. Situace se zdála být neřešitelná, ale… I když nejsou peníze, dá se dělat leccos, především se musí chtít! Díky výbornému nápadu a činorodosti dobrovolníků vznikl právě charitativní obchůdek, jehož výtěžky putují na pomoc zvířatům. Finance z prodeje slouží také na výstavbu vnitřních prostor v hale, dokončení je však stále v nedohlednu. Navíc krutý mráz, který v posledních dnech zasáhl naše území, situaci příliš nenahrává…

 

Chcete si útulek Lesan prohlédnout?

Jedinečnou příležitost máte v neděli 19. 12. 2010 od 11.00 hod. do 16.00 hod, kdy bude probíhat vánoční nadílka pro pejsky. Na programu je exkurze po útulku, venčení pejsků, povídání a něco teplého na zahřátí. Ke správné vánoční náladě jistě přispějí i vánoční koledy a stromeček.

Více na www.utulek-kralupy.estranky.cz


Vanda Ročková
Aktualizováno: 5.12.2010 19:26:13
Napsáno: 5.12.2010 19:22:18

Forum.

1.1.2012

Barýsek

Já si myslím že by pes měl dostávat to co mu neuškodí a co ho bude bavit.třeba pískací míček.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz