Rumunské peklo na zemi


Dne 30.11. 2013 se na Jungmannově náměstí v Praze 1 od 16h již potřetí sejdou lidé, kterým není lhostejná problematika toulavých psů v Evropě. Způsob řešení problému Rumunskem je pak alarmujícím vykřičníkem za celou situací.

 

Tentokrát akci přijdou podpořit VIP osobnosti, které svou účastí chtějí dát najevo svůj nesouhlas, snahu pomoci zastavit nehumánní způsoby utrácení psů nejen v Rumunsku a zároveň zabránit dalšímu možnému šíření tohoto přístupu do dalších zemí EU. Protestní akce je součástí mezinárodních protestů proti vládou podporovanému nehumánnímu způsobu vybíjení toulavých psů v Rumunsku a voláním po okamžitém řešení legislativy v této otázce a to jak Evropskou unií, tak i vládami jednotlivých členských zemí. Vybíjení toulavých psů v Rumunsku, navzdory tlaku ochránců z mnoha států, nepolevuje, jen se částečně přesouvá z ulic do státních útulků. Rumunsko dlouhodobě neřeší problém toulavých psů, kterých je v zemi velké množství. Navzdory tomu, že země dostala od roku 2001 přes 10,5 milionu Euro z rozpočtu EU na plošné kastrace a sterilizace, neustále se zvyšující počet toulavých psů nabízí otázku, zda tyto dotace byly využity odpovídajícím způsobem. Nejedná se však jen o Rumunsko, v Bulharsku je ročně ubito v tzv. útulcích 50-100 tisíc psů, z celkového množství cca čtvrt milionu, v Řecku je každý rok před začátkem turistické sezony pomocí otrávených návnad zabito kolem deseti tisíc psů. Všechny tři země jsou členy EU a přesto jsou v nich za tichého přihlížení Bruselu používány necitelné a pro 21.století neodpovídající způsoby likvidace zvířat. Tato akce bude mít zejména informativní charakter pro veřejnost. Na programu bude: video projekce a záznamy z Rumunska, petice, veřejné dopisy pro EU poslance, výzva pro Brusel. Účast na akci přislíbili: Jan Čenský, Patrície Solaříková - seriál Ulice, Jana Birgusová - seriál Ulice, Aneta Krejčíková - seriál Ulice, Ing. Jiří Morštadt - vydavatel novin Metropol a předseda finančního výboru města Ústí nad Labem, Hanka Mašlíková - modelka, Petr Zvěřina, Nikola Zvěřinová - finalistka Miss ČR 2005 a djka Nicolla.

 

 


Vanda Ročková
Napsáno: 28.11.2013 21:49:16

Forum.

29.11.2013

Michaela

Jen at se nas tam sejde co nejvice a hlavne, aby to melo nejaky ucinek na ty rumunsky politicky palice.

29.11.2013

Petra Hůzlová

No to si snad dělají srandu! Ježiši chudáci pejsci!

5.2.2014

Lev.

No je smutné a nepochopitelné jak se může někdo takto chovat, zákony platí pro každého a nemám na nemyslím zákony na papíře ale zákon akce a reakce, jak se do lesa... kdo zaseje zlo sklidí ještě větší zlo. Je potřeba přestat s tím co je špatné, kdo může takhle ubližovat zvířatům?

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz