Průzkum: Co Češi psům nejčastěji vaří?


Téměř 16 procent Čechů svým psím miláčkům vaří. Ukázal to průzkumu společnosti Sanep mezi majiteli psů v České republice a na Slovensku.

 

Ve stravě českých psů, kterým jejich majitelé vaří, dominuje ze 42 procent maso, následují brambory s 22 procenty, těstoviny či rýže (13,5 procent) a s 10 procenty zelenina. Psí jídelníček je celkově velmi pestrý, nechybí zde ani ovoce, sýry, jogurty či pečivo.

 

Stejný průzkum byl proveden také na Slovensku, kde ukázal částečně odlišné výsledky. Na Slovensku vaří svým psím miláčkům téměř 18 procent majitelů psů. Ve stravě slovenských psů, kterým jejich majitelé vaří, dominuje se 45 procenty maso, přes 28 procent připadá na sýry a jogurty, necelých 22 procent na těstoviny či rýži a 18 procent na zeleninu. Ani ve stravě slovenských psů nechybí zelenina, brambory či pečivo.

 

Průzkum provedla společnost Sanep v listopadu minulého roku mezi 17 348 majiteli psů v České republice a 4 359 majiteli psů na Slovensku pro společnost Butcher’s Pet Care.


Vanda Ročková
Aktualizováno: 9.6.2012 15:56:46
Napsáno: 9.6.2012 15:55:51

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz