Pozvánka: Světový den zvířat 2019


Nadace na ochranu zvířat pořádá v sobotu 28. září 2019, od 11 do 18 hodin, v parku Na Pankráci (Praha 4) oslavu mezinárodního svátku zvířat - SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT 2019.

 

Akce se koná pod záštitou Ing. Zdeňka Kováříka, místostarosty MČ Praha 4, ve spolupráci a za finanční podpory této městské části. Hlavním mediálním partnerem akce je časopis HAF & MŇAU, který je zároveň pořadatelem již 6. ročníku největšího srazu bull plemen psů v ČR s názvem VI. Rekord Bull Sraz, který proběhne v rámci programu.

 

Bohatý program

Nadace na ochranu zvířat připravila zajímavý a bohatý program zaměřený na soužití a vzájemný vztah lidí a zvířat. Součástí budou mimo jiné ukázky volnočasových, zájmových a sportovních aktivit se psy (např. dogdancing, agility, dogfrisbee, treibball, dog puller aj.), ukázky práce záchranné zdravotnické služby veterinární (PET-MEDIC) či ukázky práce a výcviku asistenčních, vodicích, signálních nebo také záchranářských psů (Pestrá, o.p.s.; Záchranná brigáda kynologů Praha).

 

Centrální registr zvířat

Programovou novinkou akce bude PET FAMILY – centrální registr zvířat. Jedná se o projekt Nadace na ochranu zvířat, na němž téměř dva roky spolupracovala s odborníky (nejen) v oblasti IT. Partnerem nadace na tomto projektu je společnost ICZ a.s. Registr je specifický tím, že do něho lze bezplatně registrovat nejen psy a kočky, ale také hlodavce, později i jiné druhy zvířat v zájmovém chovu. Registr nabízí také chytrou mobilní aplikaci (nejen) pro ztráty a nálezy zvířat, která uživatelům umožňuje využívat funkce a nástroje registru na mobilních datových zařízeních (v prostředí Android a IOS). PET FAMILY – centrální registr zvířat poskytuje mnohem více než jen registraci zvířat, a to nejen pro majitele zvířat, ale také pro útulky, veterinární lékaře a zařízení, chovatelské stanice, profesní a zájmové organizace a města. Více informací naleznete na www.centralniregistrzvirat.cz

 

Volně žijící zvířata

Návštěvníci akce budou mít příležitost shlédnout živé netopýry (ZO ČSOP Nyctalus), dravé ptáky a jiné volně žijící živočichy ze záchranných stanic (Záchranná stanice lesy hl. m. Prahy; Stanice Pavlov, o.p.s.), dále také prasátka chovaná v domácnosti (Český klub majitelů prasátek chovaných v domácnosti, z.s), ježky (Klub chovatelů ježků, z.s. ) nebo holuby (Českomoravský klub chovatelů poštovních holubů).

 

Koně i Staff Bull Show

Divácky atraktivní budou také přehlídky miniaturních a fríských koní nebo Staff Bull Show - ukázky sportovních disciplín pro bull plemena psů, které předvede Lucky Bull Team pod vedením Daniela Žďárského.

 

Charitativní sbírka pro útulky

V rámci programu akce pořádá Nadace na ochranu zvířat také charitativní sbírku chovatelských potřeb pro psy a kočky v útulcích. Pomozte i vy! Přijďte na Světový den zvířat a přispějte do sbírky pro útulky. Můžete darovat např. obojky, vodítka, košíky, pelíšky, misky, hračky, kartáče, boudy aj. Sbírka bude poté přerozdělena vybraným útulkům, které mají stálý nedostatek nejen financí, ale také chovatelských potřeb a vybavení pro zvířata. Součástí programu je také adopční nabídka psů, hlodavců a koček z útulků, které se na akci představí.

Chystají se také atletické soutěže, zábavné hry a vědomostní kvízy pro děti, dospělé i psy a odborné bezplatné poradny Nadace na ochranu zvířat.

 

Více informací na www.facebook.com/events/477642036322319


Vanda Ročková
Aktualizováno: 30.7.2019 15:40:00
Napsáno: 30.7.2019 15:39:35

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz