Pozvánka na vernisáž Psi a celebrity


Rádi bychom vás pozvali na zahájení výstavy s názvem „PSI A CELEBRITY“ fotografa Antonína Malého, který je autorem již třetího kalendáře NF Mathilda, z jehož prodeje bude i tentokrát financován výcvik a výchova vodících psů pro nevidomé.

Ve spolupráci s paní hraběnkou Mathildou Nostitzovou a Nadačním fondem Mathilda vytvořil Antonín Malý první kalendář, ve kterém pózují známé osobnosti českého kulturního a společenského života společně s vodícími psy. V kalendáři pro rok 2010 s názvem „Pes – přítel člověka“ figurují např. Marta Kubišová, Jiří Bartoška, Miloš Forman, Václav Havel, Karel Schwarzenberg a další. Velkoplošné digitální tisky jednotlivých listů kalendáře byly vystaveny na podzim 2009 v Obecním domě v Praze, v roce 2010 pak v Galerii Louvre. Pro velkou úspěšnost tohoto charitativního projektu vznikla na rok 2011 další verze kalendáře „Psí oči“. Ze známých osobností se spolu s vodícími psy v tomto roce vyfotografovali např. Karel Gott, Jiří Korn, Ladislav Smoljak, Jiřina Jirásková, Jiří Suchý, Veronika Žilková a další.

V kalendáři pro rok 2012 pojmenovaném „Canis – familiaris fidelis“ se objevil např. Václav Havel, Květa Fialová, Dana Zátopková, Její Výsost Vévodkyně z Cornwallu, Emanuelle Ridi, MUDr. Josef Koutecký, Jan Kraus, Věra Martinová a v neposlední řadě, jako každoročně, i patronka NF Mathilda, paní Mathilda Nostitzová.
 

Výstava „Psi a celebrity“ je retrospektivou „nadačně kalendářové“ tvorby Antonína Malého pro Nadaci Mathilda a zároveň prezentací kultivovaného pojetí tématu Psi a celebrity.
 

Výstava proběhne na Novoměstské radnici v Praze 2 bude k vidění od 2.11 do 16.12. 2011.

 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 1.11.2011 22:11:24
Napsáno: 1.11.2011 22:10:32

Forum.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz