Neuvěřitelný případ záchrany psů v Mladé Boleslavi


Krajské veterinární správě Státní veterinární správy pro Středočeský kraj se spolu s dalšími orgány povedlo dotáhnout do konce komplikovanou kauzu, na jejímž začátku stál podnět na týrání téměř čtyřiceti psů v centru Mladé Boleslavi.

 

Otřesné podmínky, v jakých zvířata musela žít, jsou patrné z přiložené fotografie. Výsledkem společné akce bylo nakonec odebrání 34 psů a jejich umístění do útulku Velas v Lysé nad Labem.

 

Právně složitý případ týrání psů byl ze strany dozorového orgánu úspěšně ukončen 30. září 2014, přičemž během předcházejících kontrol napočítali inspektoři neuvěřitelných 43 psů, kteří žili pohromadě v naprosto nevyhovujících podmínkách. Pro psy se našlo volné místo v útulku v Lysé, což je předpoklad k tomu, aby mohli být okamžitě odebráni.

 

Majitel porušil ustanovení zákona č. 246/1992 Sb. tím, že týral psy chovem v nevhodných podmínkách (v prostoru s nevhodnou zoohygienou, kde se nachází velké množství předmětů, o které se mohou zvířata poranit, přičemž ve skupině chovaných psů docházelo k vzájemnému napadání). Dále nezajistil očkování chovaných psů proti vzteklině, čímž nesplnil povinnost chovatele podle veterinárního zákona.

 

Potrestání muže uložením pokuty za porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání je nyní v kompetenci města Mladá Boleslav. Správní řízení však ještě nebylo ukončeno, a proto nelze říci, jak velkou částku nakonec bude muset viník zaplatit. Podle zákona lze za týrání zvířat uložit fyzickým osobám pokutu až do výše 500 000 Kč. Uložení pokuty za porušení veterinárního zákona má v kompetenci Krajská veterinární správa a v tomto případně zákon hovoří o částce až 10 000 Kč.

 

Mgr. Petr Pejchal, www.svscr.cz

 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 11.10.2014 17:24:57
Napsáno: 11.10.2014 17:24:27

Forum.

Vložit príspěvěk

8.11.2014

staša

je to hnus co se to děje

13.11.2014

Viktorie

zavřela bych ho tam i s rodinou aspoň na měsíc

14.11.2014

Libuše

Neuvěřitelné...... Hrůza, děs. Takovému chovateli bych přidělila celu 1x 1 m, aby si to užil a bez oken ......

16.11.2014

anna

TO JE PŘÍŠERNÉ CO TĚM PSŮM UDĚLALI ONI BY SI ZASLOUŽILI TAM ZAVŘÍT ASPON NA MĚSÍC.

17.11.2014

zuzana

ahojky chci jenom rict,ze maj udelat zakony s mnohem prisnejsim trestem pro tyhle lidi.aby si uvedomily,ze to je taky zivi tvor a ze nam delaji radost

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz