Mezinárodní den psů se slaví 26. srpna


Vůbec nejoblíbenějším mazlíčkem jsou v Čechách bezkonkurenčně psy. Podle výzkumu společnosti Seznam.cz je chová hned 40 % lidí, nejčastěji křížence. Mezi nejpopulárnější plemena patří teriéři, ovčáci, retrívři, labradoři nebo čivavy a jezevčíci.

Z výzkumu, který probíhal formou online dotazování v období 7. – 11. června 2018 na vzorku více než 1 700 lidí starších 15 let vyplynulo, že největší vliv na to, jestli si psa člověk pořídí, nebo ne má fakt, zda ho měl i v dětství. Obecně jsou psi často chováni na vesnicích a v rodinných domech, kde mají příjemnější podmínky k životu. „Většinou je vídáme v rodinách s dětmi. Jako společníka je ale má i každý čtvrtý člověk, který žije v domácnosti sám,“ říká Darek Pikálek, uživatelský a marketingový výzkumník společnosti Seznam.cz. Nějakého domácího mazlíčka má doma 70 % lidí. Chovatelé za ně platí měsíčně v průměru zhruba tisíc korun.

Foto: pixabay.com


Vanda Ročková
Napsáno: 26.8.2018 16:34:33

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz