Informační centrum ochrany zvířat v Praze se znovu otevírá zájemcům


Po stěhování do nových prostor se veřejnosti znovu otevírá informační centrum Svobody zvířat v Praze. Proškolení pracovníci zde poskytují informace a poradenství z oblasti ochrany zvířat.

 

Součástí infocentra je také knihovna, v níž si mohou čtenáři bezplatně zapůjčit knihy, DVD nebo videozakety zahrnující široké spektrum témat: odborné tituly o ochraně zvířat a welfare (životní pohodě), vegetariánství či veganství, ale také třeba zábavnou literaturu. Pro zájemce jsou také zdarma připraveny informační materiály (letáky, brožury, plakáty) věnované především (ale ne pouze) ochraně tzv. pokusných a kožešinových zvířat. Kromě informačního centra v Praze provozuje Svoboda zvířat informační centrum také v Plzni.

 

„Každý rok v obou infocentrech vyřídíme několik set dotazů či žádostí o materiály“, vysvětluje Barbora Večlová, vedoucí informačního centra Svobody vířat v Praze, a dodává: „Lidé se zajímají hlavně o takové věci, jako je například kosmetika, která není testovaná na zvířatech a její dostupnost, nebo o to, jak se mohou zapojit do ochrany zvířat. Výjimkou nejsou ani dotazy ohledně týrání zvířat.“

Informační centrum v Praze najdete na adrese Bořivojova 108. Otevřeno má každé pondělí od 16 do 19 hodin. Infocentrum v Plzni se nachází na Koterovské ulici 84. Veřejnosti je přístupné každou středu od 14 do 18 hodin. Dotazy či žádosti lze vyřídit také prostřednictvím telefonu či e-mailu.

Více informací najdete na stránkách neziskové organizace Svoboda zvířat - http://www.svobodazvirat.cz


Vanda Ročková
Napsáno: 9.3.2012 21:52:08

Forum.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz